Fórum pridal Montgomery, 11. 12. 2019 08:43 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

zasluzia si traja robotnici z presova 10 a viac rokov vo vazbe ako trest za vybuch v panelaku?

0
Montgomery

29 ročný muž

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Neviem to je celé také ošemetné :(
  2. 2
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

vo väzbe asi nie... ale vo výkone trestu možno áno
  3. 3
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

Toto nie je chyba robotnikov, ktori podla mna boli trosku jednoduchsi, lebo takym davaju vsade robit vykopove prace. Je to chyba nadriadenych, tam mal byt nejaky odborny dozor alebo teda ked uz, tak tam mali poslat robit vykopy ludi, ktori maju vzdelanie v tejto oblasti (ale ti su na to moc dobri). Tito chudaci podla mna robili len to, co mali, nikto na nich nedaval pozor, nic a teraz budu obetnym barankom. Fuj.

Ci aj tu super ustretovu zensku, co pani povedala, ze nema cas riesit, ze citi plyn, lebo maju obednu prestavku zavru? Ci ako toto tu funguje?

Grciam.
  4. 4
    Tomtoylc

28 ročný muž

čo som počul tak to boli len obyčajní robotnici - externa firma - ale neviem kto je skutočne za to zdopovedný, podľa mňa pochybil aj niekto iný
    ... bola to len veľká nešťastná náhoda a odniesli a odnesú si to nevinní
  5. 5
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Ale tak skor nie no oni proste kopali a netusili ze tam pretnu nejaku plynovu trubku alebo co sa vlastne stalo
  6. 6
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

nejaký trest by mali dostať ale 10 rokov je prehnané
  7. 7
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Koľko dostal ten poliak, čo pri pretekaní sa s kamošmi zabil ľudí?
  8. 8
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Je mi ich veľmi ľúto, rovnako ako všetkých obyvateľov bytovky. Určite to nechceli spraviť a nedokážem si ani len predstaviť čo tí traja prežívajú a ako veľmi si prajú aby mohli vrátiť čas. 10 rokov je veľmi veľa.
  9. 9
    Nightrain

31 ročný muž
    Levice

Ako môže rozkopané potrubie na ulici odpáliť vrchné poschodie domu?
  10. 10
    Wewo

26 ročný muž

Neviem aký by to malo zmysel. Ani výchovný, ani výstražný. To je celé o tom že hovno padá dolu...
  11. 11
    Mayo911

27 ročný muž
    Rainbow

neviem ako to vyzeralo na mieste, ale asi by v tej chvíli málokoho napadlo že ten plyn uniká cez zem a šachty priamo do paneláku. obyvatelia sa mohli tiež zobudiť skôr, hneď ako zacítim plyn utekám von a volám políciu. za trest nie som, ten budú mať v hlavách do smrti. Tam bolo nezvládnutých viac vecí, vrátane toho že hasiči sú nedostatočne vybavený na takéto prípady. pán, ktorý hodinu čakal pri diere v obývačke a nakoniec uhorel, je toho najlepší príklad.
  12. 12
    Clarise

20 ročné dievča

Však všade furt píšu ze volali aby odpojili plyn a nakoniec ten plyn sa ani neodpojil co je smutné... A tak isto keď jedna pani cítila únik plynu tak prečo nezastavili práce a pokračovali ďalej?? Prečo to neriešila ona s kompetentnými? Ako kopať keď si nie sú istí že či je ten plyn odpojený tak to chce riadnu odvahu...
  13. 13
    Yoss

29 ročný muž

Nerozumiem, ked poskodili potrubie vonku ako to mohlo buchutna 10 poschodi? Vysvetlite mi to? Okrem toho volali spp a vraj mali obednu prestavku...
  14. 14
    Mayo911

27 ročný muž
    Rainbow

@yoss plyn si mohol nájsť cestu cez štrbiny v zemi do nejakej šachty a tam už prirodzene stúpať hore. možno poškodili aj niečo o čom nemuseli hneď vedieť, potom už stačilo len privolať výťah a pod.
  15. 15
    Kerrang

28 ročný muž

Možno oni chudáci s ledva ukončenou základnou školou ani netušili, aké potrubie sa im podarilo prerezať a že v ňom bolo niečo také ako plyn ...možno rozoznali len farby, že potrubie bolo žltou farbou a to do čoho kopú je hlina (hehe)
  16. 16
    Laurikaaa

24 ročné dievča
    Večne v (|)

Už som nad tým pár krát rozmýšĺala nakoľko aj nám takýto "kopáči" prekopali plyn.
    Sú to vždy šuflikanti ktorí si kúpia za pár tisíc báger a potom bagrujú. Riešila som to vtedy s právničkou nech nahradia škody (lebo to šlo slušne do peňazí, prišli hasiči, policajti, pokuta... ) všetko sme to zaplatili my, potom som teda chcela od nich náhradu škody ale právnička hovorila že to má majiteľ označiť kde presne je plyn atď. Má to tam byť jasne zaznačene, ofoliované a neviem čo všetko takže tam pochybilo xy ľudí a buď nech idú do väzenia všetci alebo nik.
  17. 17
    Laurikaaa

24 ročné dievča
    Večne v (|)

@teal všetci sú na slobode (retard)
  18. 18
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

Nie som na toto kompetentná aby som niečo také mohla posúdiť lebo do toho nevidím, čo a ako sa tam presne stalo.
  19. 19
    Slackerbitch

39 ročná teta
    ktorá má prestávku od života.

Na margo @3 mna inak strasne prekvapuje ze prave spolocnost ktora distribuuje nieco tak nebzpecne ako je plyn, ma obedne prestavky takto vyriesene.... maju tam mat ludi, ktori sa prestriedaju na obed tak, aby nebola teraz kvoli obedu pol hod/hod zastavena pohotovostna sluzba (?)
  20. 20
    Willbebetter

tvári sa, že má 6 rokov

@3 ak sa nemylim, tak to boli podla mojich info zivnostnici, ak som spravne zahliadla v novinach? ano, hovno pada dolu, ale tym ze su jednoduchsi sa NEDA obranovat pri tom, ked kopu tam kde su take "veci" ako plyn dpc...je tam cela ta retaz toho, kto si koho poobjednava, len aby za to nemal konecnu zodpovednost. treba to preskumat, ak sa potvrdi to, ze tie plynove rury viedli trebars inak ako na nakresoch tak samozrejme to ich chyba nebola, ale inak - ano, kazdy je zodpovedny za cinnost ktoru vykonava. nevidim dovod preco by to tak nemalo byt.
  21. 21
    Goldenbeach

tvári sa, že má 3 roky

že šuflikari :( ani ich nepoznate a osočujete..
    nam robili všetky IS a aj ine veci okolo domu. ti chlapi by vam aj modre z neba urobili za teply čaj..
  22. 22
    Mnichovcan

24 ročný chalan
    Nemecko

@laurikaaa prosimta netrep. V tých dokumentaciach a plánoch je taký bordel že nikto nevie kde aké potrubie ide alebo kable. Je úplne bežné že je to úplne mimo ako to je zakreslené. A to nie len v prípade obci , miest ale ani často majitelia keď si napr kupia starší dom a prerábajú tak netušia kde čo je natahane.
  23. 23
    Yoss

29 ročný muž

@mayo911 vraj tá bytovka mala vlastný kotol, aby ušetrili...ja si myslím, že aj pri tom pripojení plynovodu na kotol bol isto nejaký problém, správca hovoril, že prístroje pri kotli zaznamenali únik plynu, extrémne jedinečná súhra okolností
  24. 24
    Laurikaaa

24 ročné dievča
    Večne v (|)

@mnichovcan jop lebo sme na slovensku, čo tu nie je dojebane ale to nič nemení na tom čo som napísala :-D
  25. 25
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@slackerbitch ja si skor myslim, ze sa jej nechcelo to riesit, lebo zvyknem za klientov volat napr. do ZSE, vodarni a aj inych elektrarni a distributorov plynu a je uplne jedno kedy volam, furt sa mi niekto ozve.

@willbebetter aha a zivnostnik to ide kopat vlastnymi rukami, ze? :) u nas vsetky vykopove prace v meste robia ludia, ktori mozno ani zakladku nevychodili, ale vzdy pri nich bol nejaky dozerajuci, ktory teda mal aj sajn, co sa deje a co maju robit. pri nich preco nikto nebol? lebo to je presne tak isto ako na stavbe, ze stavbyveduci riesi, ak je nejaky pruser. ked im niekto povie, ze kopte takto a takto? ci vlastne ich chyba, ze plnili prikazy nadriadeneho?
  26. 26
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Nie, pretoze ja si myslim ze robotnici vybuch nezavinili. Myslim si ze pricinou bola kotolna v bytovke.
  27. 27
    Motovidlo323

30 ročný muž
    vlastne ani nvm

Nesledujem, ale tiež nchpm @9