Fórum pridal Borovy, 20. 2. 2020 22:30 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Závidia si ľudia až príliš?

0
Borovy

14 ročné dievča
pieščiny

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Nemyslím si ani, že závisť je úplne zlá vlastnosť. Každý máme vo svojej moci ovplyvniť náš život. Závisť niekoho môže i poháňať vpred... Nepíšem teraz o sebe, ani o nikom mne blízkom, snažím sa len vyjadriť svoj postoj k tomu, že závisť nemusí byť nutne len zlá vlastnosť, môže človeka aj poháňať vpred:)
  2. 2
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@azizi ale predstav si, že už máš viac rokov, a vlastne už sa nikam vpred ani moc posunúť nemôžeš.
  3. 3
    Pravnik

33 ročný muž

Ono závisť je automaticky spájaná so zloprajnosťou. Ale letd go sa pozrieť, čo hovoria slovenské slovníky: závisť- pocit nespokojnosti pri úspechu, šťastí ap. druhého, nežičlivosť

Čiže druhému neprajem, neteším sa z jeho úspechov, ale to automaticky neznamená, že mu prajem zle, ohováram ho a pod...len mi je proste zle, že niečo má a ja nie... Ja závidím asi v tom zmysle, že chcem mať niečo čo má niekto iný, ale doprajem každému v podstate...
  4. 4
    Clarise

20 ročné dievča

Niekedy človek príde do bodu keď si uvedomí že nemá ľuďom čo závidieť...
  5. 5
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@borovy Každým jedným dňom môže človek svoj život zmeniť. OK... Je to dlhodobý proces, možno je na to treba lieky, mnoho úsilia, času atď... Ale vždy môže človek začať odznova. Áno uznávam, možno niektorí svoj život vzdali a teraz už len závidia. Toto ale nie je cesta. Naviac nikoho takého osobne nepoznám, tak asi aj to ma ovplyvnilo pri hlasovaní.