Fórum pridal Azizi, 4. 8. 2020 00:32 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Zdravíte sa ľuďom niekedy aj večer/v noci/ráno výrazom "dobrý deň?"

0
Azizi

tvári sa, že má 3 roky
Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

Dnes som zase prechádzala cez vrátnicu na koleji okolo 00:30 a pozdravila som sa automaticky "dobrý deň" a "dobrý deň" mi aj odzdravila vrátnička. A toto zo mňa vyhŕkne bežne, proste považujem to za univerzálny pozdrav. Ale poznám pár ľudí, ktorí to vôbec nechápu a považujú to za extrémne divné... Tak by ma len zaujímalo, ako to máte vy, resp. či som naozaj jediná :D
  2. 2
    Nuumik

tvári sa, že má 3 roky
    Vspleti chlpatostí

Ja zvyčajne hovorím len dobrý bez deň alebo večer
  3. 3
    Riddiculus

8 ročné dievča
    *1238

Mne sa už aj stalo, že som povedala dobrú noc. Okolo obeda. Ale inak mi to príde bežné, ale užívam si hovoriť dobré ráno. Dobrý večer snáď ani nepoužívam. Ale tak jak Nuumik. Myslím, že tak to má väčšina.
  4. 4
    Danerine

22 ročné dievča

Niekedy poviem "dobry den / vecer", alebo obcas "zdravim" (rofl)
  5. 5
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

Na miestach kde ľudí bežne nestretávam, na prechádzke v lese a tak podobne sa vždy pozdravím
  6. 6
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Ja sa zdravím väčšinou slovami : dobrý alebo zdravím
  7. 7
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Zvycajne hovorim len “dobryyy” tak to je take neutralne :D
  8. 8
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

ja som práve zistila, že naozaj sa môže použiť aj "pozdraviť sa niekomu" nie len "pozdraviť niekoho" a dávno som nebola takto sklamaná zo slovenčiny, lebo osobne strašne neznášam túto formuláciu :/
  9. 9
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@rebarboe ja som mala hrozny mindfuck z toho ked som zistila, ze v niektorych lesoch sa ludia bezne zdravia :D alebo kedysi aj z toho, ze sa zdravia bezci, turisti... akoze, je to mile, len som z toho bola v soku.

@mielikki same, znie to strasne debilne.

Inak ja sa asi snazim pouzit tu "spravnu" moznost pre dany cas ale zalezi :D napriklad aj na pritomnosti umeleho osvetlenia a tak.
  10. 10
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Skoro vzdy poviem len dobrý
  11. 11
    Dwarvax

33 ročný muž

den ma 24 hodin, tak preco to nepouzivat :D
  12. 12
    Ucitelka

44 ročný ujo

Veď stále je deň predsa, hoci je noc tak ako @11 tak deň má 24 hodín, takže dobrý deň kedykoľvek.
  13. 13
    Arywian

20 ročné dievča
    Praha

to mi pripomenulo ako ma raz zdrbala zákazníčka v Kauflande, pretože som si dovolila ju 18:30 pozdraviť "dobrý deň" a vonku už predsa bola tma... :D
  14. 14
    Ucitelka

44 ročný ujo

@arywian Panebože, aký smutný život musia niektorí ľudia viesť ak ich toto rozhodí. To musela byť dosť krava.
  15. 15
    Manofbirdz

25 ročný muž

Skor nvm, ked pisem spravu v elektronickej komunikacii profesorovi vecer, ci mam pozdravit "dobry den" alebo "dobry vecer". Preto radsej pouzijem "vazeny pan/i" :D
  16. 16
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@staphylococcus mňa k tomu zdraveniu na turistike práveže rodičia viedli odmala. A vždy som sa musela tiež pozdraviť okoloiducim turistom. Lenže ja som sa tak strasne hanbila, že som mala úplnú traumu z toho zakaždým, keď sme niekoho stretli :D
  17. 17
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

Pamätám si, že keď som sa presťahoval prvý raz z dediny do mesta, tak som bol z tohto celkom dodžubaný. Zdravil som hlavne skoro ráno všetkých na zastávke MHD.. tí na mňa samozrejme pozerali jak na dilina.. :D
  18. 18
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@feroborba Jéj, ozaj? To je milé! ...Na dedinách sa zdravia ľudia aj na zastávke MHD?
  19. 19
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

@azizi Tak vieš, tam funguje iba prímestská a zdraví sa v týchto prípadoch vždy :)