Fórum pridal Lafiziq, 11. 11. 2019 16:44 do kategórie Jedlo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Zdravý ale sýty snack

0
Lafiziq

25 ročný muž
Bratislava

Modelová situácia 1: Si dlhšie v práci a si hladný. Pri práci máš menšie potraviny (napr. Samošku). Čo zdravé, sýte a rozumne drahé si kúpiť?
Modelová situácia 2: Si v centre mesta a si hladný. Okolo sú fastfoody. Čo zdravého si kúpiť?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

Mám problém, že furt si kupovávam sladkosti, bagety, sladké pečivo a tak. Chcel by som si kupovať niečo zdravšie, ale neprichádza mi na um žiadna alternatíva (sorry)
  2. 2
    Tomas55555

24 ročný chalan

1) No tak si ber zdravé potraviny z domu do práce a maj ich uskladnené v uzavretej miske.

2) Asi nejaký šalát s kuracím mäsom, mozzarellou a dresingom, i ked neviem či sa z toho naješ.
  3. 3
    Thunderstorm

15 ročné dievča
    devil's little sister

Hummus + pita/uhorka/rajčiny
    Smoothie
    Proteinovu tyčinku
    Nejaký menší šalát (mávajú v Alberte alebo Bille)
  4. 4
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

ja si vyrabam domace orechove tycinky z datli a orechov nic viac tam nieje ma to 500kcal na kus a je to popici fajne a turbozdrave. idealna energia to go :)
  5. 5
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

Hermelin a cherry rajciny
  6. 6
    Burn

27 ročná žena
    Praha

Skyr, proteinove tycinky, proteinove drinky ci v podstate akykolvek salat s prevahou zeleniny
  7. 7
    R4ptor

25 ročný muž

cottage cheese, mozzarella + nejaké pečivo + zelenina, ale sýte to moc nie je ... najlepšie si je jedlo pripraviť doma a priniesť v krabičke ... minule som sa inšpiroval týmto videom a spravil si do práce, niečo podobné a bolo to fajn, určite lepšie ako bagety
    https://youtu.be/OQOKbZAnyH0?t=669
  8. 8
    R4ptor

25 ročný muž

čas 11:10
  9. 9
    Void

hrá sa, že má 0 rokov

Pivo
  10. 10
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

ovocie, jogurt drink
  11. 11
    Lakero

21 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

cottage + celozrnne ecivo a zelenina
  12. 12
    Skvrnka

22 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Nejaky proteinovy puding alebo tycinku (v dmke), kefir, parenicu a zeleninu kera sa da chrumat - uhorky, zelerove stonky.

A co sa tyka fastfoodov hladam vyvarovne kde si dam polievku a namixujem si vlastny salat pri pulte, ale je to dost bieda tunak.
  13. 13
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

@depropex Pošli mi do Ts postup ako ich robis. :D
  14. 14
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

@emzaaak verejne ti poivem ze vsetko pomelies a vymodelujes :D datle a orechy v pomere 5:6 orechy ake chces ja davam arasidy mandle kesu pistacie ale mozes aj kakaove boby a kokos. Ja si oriesky nechavam aj kusky nech je chrumkave. Datle po pomleti su taka husta lepkava guca ked sa to spoji s mletymi orechami je to chutne a da sa to tvarovat. vaukuujem to nech to vydrzi aj mesiac.
  15. 15
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

@depropex Aha super hodim si screen. A neviem ci poznas, ale kamaratka mala tiez podobny recept, len ona tam este cosi piekla. :D Som si myslel ze to mas to iste, lebo uz som sa jej to pytal asi 8x a stale si to neviem zapamatat.
  16. 16
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Ked sa vracias do ofisu tak moznosti su obrovske:
    Mozarellu a rajciny
    Hummus a mrkvicky
    Cottage cheese
    Jablko a arasidove maslo (to ofc budes mat na viackrat)
    Proteinova tycinka
    Ovsene vlocky s vysokopercentnou cokoladou
    Musli vlakninove a skyr
    Lucina a kaiserka a paradajky
    Cista sunka a oriesky
    A tak...z viacerych veci sa do prace daju urobit zasoby do skrinky a mat vzdy po ruke (vlocky, cokolada, oriesky, proteinove tycinky atd...)
  17. 17
    Ceciak

26 ročný muž
    Kráľovstvo Zemiakových Ľudí s Peťuškou ♥

Klasika rožky a bambíno v samoške... vo fast foodoch ako je napr mekáč cheese tak 3 kusy, a keď tak hot dog v stánku... čo je zdravé čo nie je diskutabilná vec, pokiaľ vydáš viac energie ako príjmeš
  18. 18
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    утопия

obchod: @3 akurát k prípadnému hummusu skôr mrkvu.. alebo ešte fazole v konzerve mávajú hádam úplne všade.
    fast food: ak také vôbec robia u kebabára, tak falafel so zeleninou v placke.
  19. 19
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

1) orechy
    2) Subway, whole grain bagetu, turkey breast a ako dresing olivovy olej. Pripadne mekac, angus beef (daj si tam 2 extra masa), bez hranoliek a drinku a zjedz len maso a zelinu bez zemle.