Fórum pridal Cccp, 31. 10. 2017 19:07 do kategórie Dejiny, história. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Zivot v stredoveku

0
Cccp

28 ročný muž
Pchjongjang, KĽDR

Dokazali by ste zit v stredoveku??? Predstavte si zivot s nedostatocnou hygienou, s priemernou dlzkou zivota 40, hocikto na ulici vam nozom mohol prebodnut, nedostatocna zdravotna starostlivost, vela chorob, denne non-stop praca, ziaden internet atd...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Cos45

600 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

Coze? Ziadny internet??? :-D
  2. 2
    Milgamman

9 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

v stredoveku vynasli kebab, na Velkej Morave- takze ano, chcela by som tam zit :) bol by to LAJF (rofl)
  3. 3
    Cccp

28 ročný muž
    Pchjongjang, KĽDR

@cos45 to znamena aj ziadny Birdz (hehe)
  4. 4
    Cos45

600 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

Birdz? Na Birdzi sa nic neda robit. Iba zabit cas. :-)
  5. 5
    Teal

hrá sa, že má 0 rokov
    ešte som sa nenarodil

Dnes ťa nemôže hocikto na ulici bodnúť nožom?
  6. 6
    Cos45

600 ročný ujo

@Teal
    Nemoze. Dnes je vela bojovych skol po celom slovensku aj v zahranici.
  7. 7
    Teal

hrá sa, že má 0 rokov
    ešte som sa nenarodil

@cos45 Neznášam toho potkana na tvojej profilovke. Bodol by som ho nožom...
  8. 8
    Cos45

600 ročný ujo

@Teal
    Noa? Uz je davno po nom. :-)
  9. 9
    Teal

hrá sa, že má 0 rokov
    ešte som sa nenarodil

@cos45 Si ho zjedol?
  10. 10
    Cos45

600 ročný ujo

@Teal
    Zaskrtil. Zo zaciatku to bolo len take, ze ci to dokazem, ale potom... Som mal taky motuzik, to som mu dal okolo krku, urobil uzlik a zatiahol. A ono to na mna kukalo, prosilo o pomoc. A ja som to chcel rozviazat, len som nevedel. Uzlik bol prilis nerozmotatelny. A tak sa tam trepal, ale potom bolo ticho. A ja som si vydychol. Nikto nevedel, kam zmizol. :-)
  11. 11
    Teal

hrá sa, že má 0 rokov
    ešte som sa nenarodil

@cos45 A čo si s tým spravil potom, zjedol to?
  12. 12
    Cos45

600 ročný ujo

@Teal
    Nie.
  13. 13
    Teal

hrá sa, že má 0 rokov
    ešte som sa nenarodil

@cos45 Škoda.
    Utopil si to v kyseline!
  14. 14
    Cos45

600 ročný ujo

@Teal
    :-)
  15. 15
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

Nedokázal
    @teal dnes máš všade kamery a polícia ťa vypátra na základe jedného vlasu na mieste činu takže ľudia majú väčší rešpekt pred zákonom a nebodne ťa nikto
  16. 16
    Marjy77

18 ročné dievča
    Wilderland

to že maximálna dĺžka života bola okolo 40 je blbosť, lebo do toho priemeru sa rátajú aj úmrtia detí čo celkové číslo znižuje
  17. 17
    Cccp

28 ročný muž
    Pchjongjang, KĽDR

@marjy77 v stredoveku dozit sa 40 rokov bolo pekne. Vtedy sa ludia nedozivali 80 rokov ako dnes ;)
  18. 18
    Marjy77

18 ročné dievča
    Wilderland

@cccp to zase nie, ale zase ani 40 sa nedožívali
  19. 19
    Savvym

24 ročný chalan

Kde je Lacius, keď ho najviac treba.
  20. 20
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

To je vlastne furt to iste len mali ludia pokoj od netu a nemuseli cele dni zavislacit na birdzi (thumbs)
  21. 21
    Paria333

25 ročný muž

@vsakpredsajaa nepozeraj kriminalky moc :D:D:D:D

Pokial by si siel teraz dajme tomu do prievidze maskovaný zabil nejakeho chlapa a siel S5 domov dal si pozor na to aby si bol dobre zamaskovaný tak ti nik tu vraždu nedokáže lebo by ta snou ani nespajali...
  22. 22
    Mikaell

hrá sa, že má 2 roky
    Prešov

To je taká otázka.. Jasné že by som si to asi nevedel predstaviť keď som už zažil tú vyspelejšiu dobu so všetkými vychytávkami. Ale ak už niečo, tak také obdobie renesancie v Taliansku, to neznie až tak zle.
  23. 23
    Rogin

28 ročný muž
    Nové Zámky

@cos45 (:
  24. 24
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@paria333 ja netvrdím že polícia má 100%-tnú objasnenosť ale aj tak má dnes človek väčší rešpekt pred zákonom ako v stredoveku.
    Dá sa dovolať na políciu cez mobil, vtedy nie.
    Musíš byť predsa len maskovaný, vtedy nie (neboli kamery)
    Ak si ťa predsa len nejak spoja s tou vraždou, dokážu ťa identifikovať dnes aj na základe pohybov, vtedy nie.
    A ak by išlo o obzvlášť závažný zločin tak by ťa dokázali nájsť aj na základe toho vlasu ;)
  25. 25
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@paria333 nehovoriac o tom že dnes máš nad sebou satelity s kamerami, termo-kameru vidiacu cez steny atp.
    Samozrejme Slovenská polícia sa nedá porovnať napríklad s americkou, ale dnes je CIA schopná nájsť ťa (keby chcela) a identifikovať aj keby si mal miliónový rozpočet na tú vraždu
  26. 26
    Paria333

25 ročný muž

@vsakpredsajaa :D:D:D nekukaj vela filmov prosímta...

chcel by som vidiet ako prokuratúra vznesie obvinenie na základe pohybu na kamere :D:D:D:D

Cia a američanov sem nepleť.

Stredovek neporovnavam, len sa smejem na skreslenej realite aku máš.
  27. 27
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@paria333 ja chápem súčasnosť vs. stredovek ako celý súčasný svet vs. stredovek
    Takže aj Ameriku sem budem pliecť
    Btw predstav si že fakt, mám kamaráta ktorý je v base za lúpežné prepadnutie.
    Zistili že je to on na základe chôdze a typu pohybov.
    Žiješ v 21. storočí dnes máš ľudí čo ti prečítajú z pier čo presne hovoríš bez toho aby ťa počuli
  28. 28
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@paria333 samozrejme nikto nepíše o začatí obvinenia zo strany prokuratúry okrem teba.
    Obvinenia za vznesú na základe iných faktorv, štýl pohybu a podobmé srandy sa používajú už pri dokazovaní.
    A naposledy som videl kriminálku asi keď som mal 10
  29. 29
    Maxirotor

27 ročný muž

Nedosatocna hygiena? Mozno niekde na stredovekom vidieku, ale taki stredoveki Arabaci boli vyspeli, ze by si kukal, co za zvierata z nich vyrastli :D Priemerna dlzka zivota 40 rokov? No a? Ved to je PRIEMER, lebo ludia umierali na zapal dasna alebo na slepe crevo, niekedy aj na chripku. S tym nasilim na ulici to nebolo az take divoke, ved si zober, ze vtedy bol bezny trest smrti, a toho sa ludia fakt bali, jedine, ze by ta len tak prebodli vojaci, lebo sa chceli u teba najest, ci sa zabavit s tvojou zenou. A ta non-stop praca sa da prelozi ako non-stop cinnost, ale zase sa to tykalo len najniszej vsrty, ktora vsak bola veeeeelmi pocetna, ale inak s tym internetom mas pravdu. (hehe)
  30. 30
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

uz od utleho veku viem ze zivoz v stredoveku by nebol pre mna :/ moje zuby by boli pre mna moja smrt uz asi v 8 mich rokoch :D takze tak :D
  31. 31
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Keby tam zil aj ten clovek na ktoreho myslim..nezalezi..bol by iny zivot avsetko by bolo ine.. :D ale zuby by som si cistila nejak teda :D
  32. 32
    Cccp

28 ročný muž
    Pchjongjang, KĽDR

@obsession o akého cloveka sa jedna? (hehe)
  33. 33
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

@cccp ty si mal registrovat len to ze si zuby budem cistit..teda cistila by som :D (rofl)
  34. 34
    Paria333

25 ročný muž

@vsakpredsajaa fúha... a čo prepadol kamoš novinový stánok :D:D:D

ešte že som nikdy na prokkurature a súde nesedel... :D:D:D:D

Ty dokazovanie
  35. 35
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

@paria333 myslíš si žeby mala polícia DNESKA pri dnešných možnostiach bežne 70% objasnenosť na základe chodenia po bytoch a pýtania sa ľudí či nevedia kto to bol? :D
    Neviem kde si sedel neviem o čom sa tam rozhodovalo ale myslel som že každý si je vedomý toho akými spôsobmi sa dnes dokazuje vina :)
  36. 36
    Vreskot000

30 ročný muž

@vsakpredsajaa asi veľa amerických filmov pozeraš