Fórum pridal Alfred123456, 14. 6. 2019 15:32 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Zvykneš hovoriť ľuďom ktorí si pri tebe kýchnu: "na zdravie"?

0
Alfred123456

tvári sa, že má 5 rokov
Trnava

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

ale nie uplne vzdy
  2. 2
    Majmarad

35 ročný ujo

Skap do rána :D
  3. 3
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

To je vynikajuca otazka! A obrovska dilema. Vezmime si trebars... Byvam so spolubyvajucou, ktora casto kycha ci nieco konzumuje... Ja som jej na zaciatku vravela vzdy ze dobre rano, potom niekolko krat denne dobru chut, niekolko krat denne na zdravie, vecer dobru noc. Ale ked mne to pride tak otravne a zbytocne :D osobne vzdy radsej zadrzim kychnutie, akoby sa mal niekto unuvat hovorit mi na to na zdravie. A ked idem jest tak si dam radsej sluchatka, alebo sa tvarim, ze nejem nejak kontinualne. Proste sa citim trochu previnilo, ak by mi mal kazdu chvilu niekto hovorit tieto zdvorilostne frazy.

Neviem, sama ich casto pouzivam, ale je mi take blbe ze ten clovek sa musi potom este za to podakovat a ked to mam robit niekolko krat denne skoro 365 dni v roku, tak mi to pride take zbytocne a divne :D

Naviac este som nestretla jedineho Cecha, ktory by povedal na zdraví, hm. (kedze zijem v CR)
  4. 4
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Inak presne túto tému som tu chcela kedysi založiť a nie len o kýchaní, ale o všetkých zdvorilostných frázach.
  5. 5
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

Nlvacsinou nie , lebo zdravie s tym nema vela spolocneho
  6. 6
    Aeria

18 ročné dievča

V tomto nie som moc tradične založená, lebo je to nezmyselné, aj keď to situačne môže vyznieť nezdvorilo. :(
  7. 7
    Nightrain

31 ročný muž
    Levice

Je neslušné reagovať/upozorňovať na akékoľvek zuky (kýchnutie, grg, prd, kašeľ...)
  8. 8
    Annyejnji

21 ročné dievča

Keď toho človeka poznám, napr. kamarátovi tak áno, ale cudziemu človeku by som to nepovedala.
  9. 9
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Podla mna to vobec netreba. A len vynimocne fakt... malokedy.
  10. 10
    Kokot1

40 ročný ujo
    Fiľakovo

Na zdravie, na šťastie, na boreliózu...
  11. 11
    Alex458

22 ročné dievča

Snažím sa vždy. Niekedy mi ptm človek povie, že má alergiu abo tak, ked kýcha vela že nemusím :D
  12. 12
    Mato97

21 ročný chalan
    stále niekde inde

Doma na Slovensku skoro vždy!
    V Česku keď som, tak tam vôbec, prvé dni som sa čudoval, nikto tam nehovorí na zdravie, takže časom som sa to tam odnaučil aj ja..
  13. 13
    Hanka88

19 ročné dievča
    Tam, kde nič nie je, ale som na to hrdá

Ja to nehovorím nikdy, príde mi to zbytočné. Kvôli tomu sa snažím obmedziť kýchanie, lebo viem, že sa za "Na zdravie" nepoďakujem a ľuďom sa to zdá divné a nezdvorilé. Ako nechápem, prečo by som mala ďakovať za svoje kýchanie
  14. 14
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@hanka88 presne!
  15. 15
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@mato97 hej, oni podla mna nic take ani nepoznaju. Za 4 roky som to nepocula ani jediny krat.
  16. 16
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

@alex458 vsak toto, ze vela ludi kycha prave kvoli alergii a tam ta fraza podla mna vobec nedava zmysel... (teda, nie ze by inak nejaky velky zmysl davala)
  17. 17
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

Aj ja vacsinou kycham kvoli alergii:)
  18. 18
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky

A naviac, moji rodicia... Jeden to pouziva zakazdym a druhy vobec, tak aj ja som taka rozpolena v tomto :D no pride mi to naozaj zbytocne, keby sa to nepokladalo za slusne, tak by som to vobec nepouzivala
  19. 19
    Mato97

21 ročný chalan
    stále niekde inde

@azizi ja som to tam za ten jeden rok počul jedenkrát! Som bol prekvapený z toho (hehe)
  20. 20
    Exomor

tvári sa, že má -1 roky
    Smutníčkovo

ja hovorím: Pán boh ťa rozdrap
    ;P
  21. 21
    Obivankenobi

25 ročný muž

7/10 krát cca
  22. 22
    Gothicpoethic