Fórum pridal Ladydoga, 9. 12. 2019 21:47 do kategórie Závislosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Zvyknete si nechávať mobil doma alebo ho len tak ignorovať a byť tzv. "nedostupný"?

0
Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
Prašivá diera

• 0% ľudí
    Nie, nikdy, mám už permanentný otlak v tvare obdĺžnika na dlani
  • 15,4% ľudí
    Raz som naň zabudlo a skolabovalo som, brala ma sanitka
  • 7,7% ľudí
    Málokedy lebo zvyknem mať kvôli tomu záchvaty paniky
  • 15,4% ľudí
    Občas to spravím ale cítim sa bez neho trochu osamelo
  • 53,8% ľudí
    Často to robím lebo mi zavadzia alebo mi proste lezie na nervy
  • 7,7% ľudí
    Robím to stále lebo chcem mať kľud a súznenie s prírodou
  • 0% ľudí
    Nemám mobil, len pevnú linku
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

Väčšinu času mám mobil vypnutý, zapnem ho iba ked chcem niekam zavolať, potom zas putuje do šuflíka :D
  2. 2
    Bebekex

26 ročná žena

obcas sa mi stava, ze si zabudnem mobil, ale necitim sa bez neho osamelo a ani to nerobim preto,ze by mi vadil. proste na to zabudnem.
  3. 3
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Ked len skocim tu do obchodu tak si ho necham doma alebo ked nieco robim na dvore a podobne necham ho vnutri
  4. 4
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Inak donedávna som stále vláčila pri sebe klasický veľký smartfón ale začala som ho častejšie nechávať doma lebo mi proste zavadzal a začalo sa mi cnieť po klasickom malom tlačítkovom, ktorý sa všade zmestí tak som to vyriešila tak, že mám teraz 2 mobily, smartfón nechávam doma a tlačítkový malý beriem so sebou, aspoň aby som sa mohla dovolať a vedela koľko je hodín, to mi stačí a nemusím so sebou vláčiť tehlu (hehe) 8-)
  5. 5
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

v podstate ho nosím len do práce, inak nikde..príliš sa oň bojím :D
  6. 6
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

Bez mobilu ani na zachod nejdem (?)
  7. 7
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

nemôžem - keby mi náhodou volali z práce musím byť v pozore
  8. 8
    Riddiculus

7 ročné dievča
    *1238

Vždy ho mám pri sebe. Ale zas že by som ho furt používala, tak to nie.
  9. 9
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Nerobím to naschval ale často ho zabudnem. Myslím si že už ho mam v kabelke a potom zistím že nemám...
  10. 10
    Xxar3s

37 ročný ujo
    Bratislava

Obidva fony mam stale u seba.
  11. 11
    Vivian117

23 ročné dievča
    Zvolen

mne sa vedia ľudia dovolať iba keď mi povedia popredu kedy presne mi budú volať :D
  12. 12
    Patrixo

hrá sa, že má 0 rokov
    Som bezdomovec

niekedy by som chcel skusit zit len s pevnou linkou :D ze ako dlho by som to vydrzal :D
    a inak nie som nejaky mobilofil.. pouzivam to len na volanie, sms, budik a obcas ked nieco chcem kuknut na nete (ak nemam laptop po ruke), skor som laptopofil :D
  13. 13
    Willbebetter

tvári sa, že má 6 rokov

Cez vikendy skoro stale. Mobil je v spalni na stole a netrapi ma.
  14. 14
    Staphylococcus

hrá sa, že má 2 roky
    a witch of the woods

No akoze, napriklad ked som s kamosmi alebo robim nieco, pri com nevnimam okolie, tak nie je toho boha, co by sa mi dovolal/dopisal :D
  15. 15
    1ggy

22 ročný chalan
    kde sa dá

Boli časy, kedy som mal záchvaty paniky keď mi prišla správa alebo hovor. Vtedy som ho mal na tichom asi pol roka a odpisoval som nazad keď som už proste musel. Teraz sa snažím odpovedať čo najskôr ale stále ma to neskutočne otravuje. Birdz je na toto super, tam musíš TY refreshnúť, aby sa ti zobrazilo upozornenie :D
  16. 17
    Limetkajaja

38 ročná teta

z hľadiska dovolania sa, sa mi človek aj tak nedovolá, ani keď mobil mám, lebo vždy mám tichý režim a keď som napr v škole alebo vonku a mám ho so sebou, tak ho práve nepoužívam, niekedy si ho nechávam aj doma, keď ho nepotrebujem kvôli času atď
  17. 18
    Dollish

tvári sa, že má 3 roky
    „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

Pokial ide o "nedostupnost" niekedy aj k3d mam mobil v ruke ako napr teraz, neodpisem a hovor nedvihnem lebo chcem mat pokoj.
  18. 19
    Agord

tvári sa, že má 5 rokov
    Ten s tým foťákom

Ja mám permanentne tichý režim zapnutý.
  19. 20
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

V pohode ho nechám doma. Aj dnes som ho nechala, volala mi babka. Nedvihla som. Hneď bombardovala frajera. :D
  20. 21
    Plutvonozceakrivozubky

hrá sa, že má 1 rok
    Paralelny svet

Držím ho furt, keď niekto volá a chcem byť nedostupná len to stíšim :D