Gabi G - Moja cesta

V prvom rade, myslím, že ľudia čo nechávajú fotky "pripnuté" hore na nástenke sú retardovaní chuji. A nie, nehovorím to preto, že je tam aj #tučniakov hnusný xicht, aj keď je pravda, že to nerobí veci lepšími. Už keď tam bola Mayben, tak to bolo riadne otravné, ale aspoň to bolo originálne, takže ju nerátam do aliancie retardov, pretože inak by som bol proti experimentom a proti samotnej vede. A kto sa prieči vede, ten sa prieči i bohu!

Ale možno to je nakoniec dobré, aspoň možno konečne dorazia tento nefunkčný portál, zanedbanejší ako cigánske dieťa v kontajneri, kde si už chodí vyliať dušu asi len ten, komu je ľúto dať 5 korún na papier a pero, alebo potrebuje dostať do krvi trochu hejtu z komentov. Birdz je e-jehovizmus, čo klope na dvere, snažiac sa predať svoje náboženstvo ďalším ľuďom, ktorí o neho nemajú záujem.

Ale je to len môj názor, určite sa nájde polka ľudí, ktorí majú presne opačný názor. Stále to neviem pochopiť. Ako to je možné, že ľudia majú na prakticky všetko dva názory. Dnes sú v USA voľby do "parlamentu". Znova, 2 tábory bojujúce proti sebe, oba majú pravdu. Lebo každý má stále pravdu.

A je jedno aký jednoduchý problém je, takmer stále sa utvoria 2 rovnako veľké tábory, akoby to bol nejaký divný zákon džungle. Existuje boh? Je Trump dobrý prezident? Máme brať migrantov? Sú múdrejší mudži, alebo dženy? Sú potraty zlé? Sú drogy zlé? Je to ok robiť si srandu z hocičoho pokiaľ je to len sranda?

Mozog je odpad. Vôbec tu nie je na to, aby nám priblížil pravdu. A vlastne mozog nezobrazuje pravdu, mozog vytvára pravdu a to je tá pointa. Je tu na to, aby povedal hocičo a potom nás presvedčil o tom, že je to pravda, len preto aby sme mohli ísť NEJAKÝM smerom. A preto je tak ťažké uznať keď sa človek mýli a určite by sa s tým ani nemal ponáhľať. Pretože priznať, že sa mýlim znamená ísť preč zo vytýčeného smeru. A ten kto príliš často mení smer, chodí dokolečka. 

Mozog je idiot a v jednom momente dokáže vnímať len extrémne málo. Dokážeme sa sústrediť vždy len na jednu vec v čase. A takto chceme pochopiť realitu.  Je to presne ako v tej metafore, kde príde chlapík s lyžičkou na okraj mora a začne naberať vodu, s veľkolepým cieľom, vylyžičkovať celé more. Teraz sa pri tých voľbách v usa ľudia na youtube hádajú, či je Trump dobrý prezident, alebo nie. Lenže problém je, že oni sa hádajú stále. Po 2 rokoch pred oboma tábormi leží tá istá realita, tie isté veci, ktoré Trump spravil a povedal, alebo nespravil a nepovedal a každý má stále ten istý, iný, názor. Predtým než sa stal prezidentom už totiž každý vedel či bude dobrý prezident. A každý to vie doteraz. Je úplne jedno čo spraví. Zachráni mačiatko z horiaceho domu, ale stačí ísť na CNN(Clinton News Network, former news channel, hahaha) a jednoznačne vám povedia, že to je dielo diabla a že ho zachránil len aby mal publicitu. A naopak na Fox-e ho vykreslia ako anjela aj keď bude priamo pred kamerami to opečené mačiatko z domu jesť. 

Pretože na každú akciu je príliš veľa možných vysvetlení a každý si vyberie to čo sa mu hodí do jeho cesty. Na tučnú ženu sa dá prilepiť nálepka "plnoŠTÍHLA" a už je štíhla. A aj keby nebola, tučnota je predsa dobrá keď príde hladomor a zdravá. Kypré tvary. A aspoň ju je za čo chytiť (aj keď to znie akoby mala prioperovanú rúčku z hrnca na piči). A okrem toho, sú predsa aj oveľa dôležitejšie veci ako štíhla línia, no nie banda? 


Alebo...Ona je predsa tlstá. A tučnota je zlá a nezdravá a ukazuje, že človek nemá disciplínu, alebo má zlú organizáciu energie a času. A ťažko sa tak hýbe a kĺby trpia a vyzerá to zle a aj potratov medzi obéznymi ženami je viac. No nie, banda? 

Pravda teda neexistuje. Ale napriek tomu, intuitívne cítime, že nemôžeme tvrdiť hocičo, že? A teda to čo by sme mali chcieť nie je pravda, tú nemôže mať nikto. Ale môžeme mať konzistenciu. Ak sú všetky tvrdenia konzistentné, žiadne z nich si neprotirečí a všetky zapadajú do jedného obrazu, do jednej cesty. A jediným nepriateľom konzistencie je, zdá sa, pokrytectvo. 

Neviem čo som tým chcel povedať, ale asi len to, že ma serie, že každý dôjde z rovnakej reality k rôznym úplne protichodným záverom. Fakt ma to vytáča. Ale neviem čo s tým, a tak si aspoň zahrajme pesničku o ceste jedného mladého človek a jeho mozgu. A všimnime si, že "pravda", ktorú mu ukazuje jeho mozog je trochu iná ako pravda, ktorú nám ukazujú naše. A terazm páni a dámy.....Gabi Džííííííí

Zdieľaj článok na facebooku
32 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Freewriter

  31 ročný muž
  Košice

  https://youtu.be/CmUOiwHEm8E
 2. 2
  Pubertslatinocelny

  31 ročný muž
  konské-e zuby

  za gabiho dží ti davam velky kudos a za blog taky mensi, ale precital som zbezne a v pohode som sa citil
 3. 3
  Kaiserchief1

  23 ročný chalan

  Vždy som rozmýšľal čo nemám tak rád na slovnom spojení "mať ženu za čo chytiť" a strašne perfektne a trefne si to napísal, že to znie akoby mala prioperovanú rúčku z hrnca. :D
 4. 4
  Freewriter

  31 ročný muž
  Košice

  @Pubertslatinocelny Pch, ak sa ti nepacia blogy len si hejtuj. Toto je moja cesta sam si ju slapem, toto je moja cesta na zebrakov kaslem, toto je moja cesta ja to vim (jou), toto je moja cesta, tebe to povim!
 5. 5
  Freewriter

  31 ročný muž
  Košice

  @Kaiserchief1 Nemal si na tom rad to, ze to nedava zmysel, to si na tom nemal rad:)
 6. 6
  Pubertslatinocelny

  31 ročný muž
  konské-e zuby

  Veď ale blog bol tiež v pohode. Nikdy som nepovedal, že priletel z bohatstva, ako dáky vták
 7. 7
  Freewriter

  31 ročný muž
  Košice

  @Pubertslatinocelny To je jedno, lebo ja nemam rad macky ani kacky!
 8. 8
  Pubertslatinocelny

  31 ročný muž
  konské-e zuby

  Hlavne mi na hlavu nejebni placku
 9. 9
  Lafiziq

  24 ročný chalan
  Bratislava

  ale Gabi G je späť:
  https://www.youtube.com/watch?v=_lYyukJ3iq8
 10. 10
  Thankyou

  tvári sa, že má 3 roky

  Vďaka tejto pesničke, že som na ňu klikol mi teraz dáva ako odporúčané video "Drogy a.s. - Superpervitin" ...kto vie prečo :D