Operátor výroby

                                                        

Spoločnosť pôsobiaca v automobilovom priemysle hľadá operátorov. To je niečo pre mňa! Lozorno, Malacky, a tak ďalej. Mám mnoho rokov praxe, dva tituly a operoval som už aj jedného politika. Mal šošovicu na... teda na pozadí. Ale neviem o tom, že by v Lozorne bola nemocnica.

„Dobrý deň, ja som prišiel na pozíciu toho operátora.“

Čumeli na mňa ako na blbca a poslali ma do agentúry. Vraj oni nikoho nezamestnávajú, to agentúra. Oni nemajú žiadnych zamestnancov?

Dali mi montérky a boty. To ako budem operovať v montérkach? Sú aspoň sterilizované? A kde je operačná sála?

Namiesto pacienta po autonehode mi pritiahli na linku auto pred autonehodou. Mal som ho operovať, ale namiesto skalpela mi dali pneumatický šroubovák.

Vtedy mi to došlo. Operátor výroby je vlastne robotník. Len aby sa nemusel hanbiť, že je na dne spoločenského rebríčka, tak mu vymysleli takmer akademické meno. Operátor! Cha, to bude prča, až to pochopia aj ostatní a vzbúria sa kvôli mizerným platom! Potom sa pridám aj ja pod vylepšeným marxistickým heslom: Operátori výroby všetkých krajín, spojte sa!

Zdieľaj článok na facebooku
10 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  Sú aj vznešenejšie názvy ako napr. manažér predaja (niekde píšu rovno anglicky nech to nejak lepšie znie - sales manager) = predavač / predavačka za pokladnou. Potom manažér výroby - to isté čo operátor atď.
 2. 2
  Vreskot000

  32 ročný muž

  ber to tak že máš aspoň prácu, to je najdôležitejšie. lepšie ako sedieť doma na zadku s práznymi rukami a vreckami
 3. 3
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  qizmajster birdzu

  Tak, dnes sme všetci manažéri :D
 4. 4
  Gorgor

  35 ročný ujo
  Senica

  @james98
  Ach, manažer, to som zabudol! Máš pravdu, je ešte veľa všelijakých podfukov namierených na našu hrdosť.
 5. 5
  Gorgor

  35 ročný ujo
  Senica

  @vreskot000
  Nuž tak, vlastne hlavne, aby bola práca. Niektorí chcú za ňu aj peniaze, ktovie prečo.
 6. 6
  Gorgor

  35 ročný ujo
  Senica

  @antifunebracka
  Áno, lebo tá hnusná "robotnícka" práca už vlastne neexistuje. Konečne žijeme v tej vysnívanej budúcnosti.
 7. 7
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  Pred časom som zachytil na dverách obchodu s darčekovými predmetmi oznam "hľadáme asistenta / asistentku predaja" - a teraz som si to pozrel na googli a bežne sa na slovensku tiež používa "sales asistent" napr. pre športovú predajňu. Nechápem či lingvistické obraty ozaj pomáhajú egu pretože "sales asistent" robí to isté čo bežný predavač :D
 8. 8
  Gorgor

  35 ročný ujo
  Senica

  @james98
  Obraty pomáhajú, človek si myslí, že je operátor, manažer, a vôbec necíti, ako ho bolia kríže. Nakoniec, mnoho bežne používaných cudzích slov pri preklade vyvolávajú úsmev. Tak, ako preklady názvov obcí na Západe, to je fakt na popukanie! Napr. keby sme na slovači hovorili istému autu "ľudové vozidlo", jeho predaj by prudko klesol. Zato "jaguár" znie vznešene! Prvých 10 rokov nikomu nebude vadiť, že je to šmejd.