O šťastnom nešťastnom dni

Minulý týždeň, myslím, že to bolo vo štvrtok, som z nejakého dôvodu vstala zlou nohou. Tak sa to hovorí, keď je niekto bezdôvodne nasratý, že? No tak presne to sa stalo mne.

Prišla som do práce a mala som hrozne zlú náladu - ale zlú tým spôsobom, že som sa ku každému správala hrozne hnusne. Všetci mi strašne liezli na nervy a bola som proste by default naštvaná na všetko, bez ohľadu na to, čo to bolo. Mne sa takéto veci fakt nezvyknú často stávať, a tak som to všetko prežívala ešte intenzívnejšie.

V prvých dvoch hodinách v práci som stihla vynadať približne šiestim ľuďom, z toho jedného som ani nepoznala ale privolal si výťah v ktorom som bola ja a ja som sa ponáhľala, a stále dúfam, že mi to odpustil.

Keď už som šla byť hnusná na kolegu ktorý vážne nespravil vôbec nič, akurát som mala potrebu byť zlá, radšej som šla za svojim šéfom a povedala mu, že sa dnes správam ako jebnutá a než vyrobím nejakú katastrofu, radšej asi pôjdem na home office. On na to že fajn, ale nech ešte skúsim zobrať papier a napísať naň 10 vecí, ktoré ma dnes potešili. To ma úprimne rozosmialo, lebo všetko čo sa v ten deň stalo mi prišlo ako úplná tragédia a nevedela som si predstaviť ani jedinú pozitívnu vec. Ale on mi povedal nech to proste skúsim, že isto niečo vymyslím a určite mi potom bude lepšie.

Tak som si sadla a začala pozerať do prázdneho papiera, a po pár minútach ho naozaj začala napĺňať, až som tých príjemných zážitkov nakoniec naozaj našla desať. Za jediný a ešte k tomu pôvodne katastrofálny deň! Tak som si povedala, že sa o ten zoznam s vami podelím, pretože nakoniec všetko dopadlo tak, ako mi povedal - papier som síce so sebou nosila celý deň a sem tam doňho musela nahliadnuť, ale už som nebola naštvaná, osobne som zašla za každým koho som v ten deň poctila hnusnou poznámkou a ospravedlnila sa mu a už nespôsobila žiadnu ďalšiu skazu.

Naozaj to nabudúce skúste tiež, keď budete mať zlú náladu a pocit že sa vám dejú samé zlé veci, možno je to iba o tom, že tie dobré naschvál prehliadate - skúste sa zamyslieť a niekde ich vyhrabať aj keď sú to malichernosti, ale je dosť možné, že vám to tak ako mne zachráni celý deň :D 

Tu je môj úžasný zoznam desiatich vecí, ktoré ma potešili vo štvrtok, 17.5.2018.

1. Dostala som od Andreja pistácie

Andrej je môj šéf a ráno mi venoval zvyšok svojho rozjedeného balíčka.

2. Ráno som našla v chladničke pomarančový džús.

Toto ma v ten deň obzvlášť potešilo, keďže večer predtým som bola na pive a ráno som sa cítila ako po týždennom pobyte na sahare - môj skvelý spolubývajúci to predvídal a večer šiel na nákup.

3. Číšlo na váhe

Najnižšie za poslednú dlhú dobu 8-) 

4. Taxík nemeškal

Takáto situácia v rannej špičke nenastáva často, a tak som bola milo prekvapená, keď môj taxík prišiel ráno na čas.

5. Jirkova žena priniesla bazový sirup.

Jirka je jeden z kolegov a jeho žena asi nemala večer čo robiť, tak nám priniesla chutný home made darček.

6. Objednala som sa na masáž.

To som stihla niekde medzi nadávaním každému kto prešiel okolo.

7. Kamoška mi pochválila tričko.

Boli na ňom mačičky :)

8. Mala som super raňajky.

Myslím, že to bolo vajíčko benedikt a cappuccino <3

9. Ráno ma nezobudila cirkulárka.

Ani toto sa v poslednej dobe nestáva príliš často, keďže vedľa môjho bytu stavajú novú bytovku, ale v ten deň pršalo a tak si dali pauzu.

10. Všetci sú na mňa milí aj keď ja som zlá.

No a tento posledný bod je snáď zo všektých najdôležitejší - uvedomila som si, že ani jeden z tých ľudí na ktorých som bola odporná mi to nevrátil a asi proste pochopili, že nemám svoj deň. To ma hrozne potešilo a tak ako som už spomínala, za každým som šla (okrem toho neznámeho z výťahu) a povedala mu prepáč. Všetci sa milo usmiali a povedali, že to je v pohode, ja som spravila čiaru za svojim škaredým dňom a rozhodla sa, že od toho momentu už bude zase krásny  <3 
Zdieľaj článok na facebooku
308 odoberateľov
H8u

Som nesmrtelna a rada robim zle a ešte sa zmestí 966 znakov.

Komenty k článku

 1. 1
  Barb

  hrá sa, že má 1 rok
  Piešťany

  jeeej!! konecne blog od teba podobny tym, co si pisavala kedysi :D
 2. 2
  Pubertslatinocelny

  31 ročný muž
  konské-e zuby

  nadherny blog, skutocne sa mi paci.

  avsak mam podozrenie, ze nam cosi tajis (ak nie si priamo necestna) - na ranajky si, predpokladam, okrem vajicka a kapucina mala aj nieco dalsie, nie? Tak prezrad cely pribeh.

  A tu bytovku vedla stavaju z dreva, ked tam pouzivaju cirkularku? :D
 3. 3
  Purenarcissism

  26 ročná žena
  Naivka.

  jej toto je tiez mile :)
  dnes nachadzam same usmevne blogy
 4. 4
  H8u

  25 ročná žena
  Štefanov

  @pubertslatinocelny ja neviem ci to je cirkularka nevyznam sa v tom :( :D ale rezu s tym tvarnice na mensie kusky a robi to ze chrrrrrrrrrjjjjjkkjrrrrrr
 5. 5
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  strbak birdzu

  Tak toto je skutocne krasne!