Tinder a ja

Už nejakú dobu svojim verným fanúšikom môjho šibnutého života sľubujem tento blog zhŕňajúci moje randenie v posledných dvoch mesiacoch, keďže som sa v statusoch netajila tým, že som nedávno dosť intenzívne začala používať tinder. Od marca, teda za necelé dva mesiace som sa stretla s deviatimi rôznymi ľuďmi - každý bol niečim iný a v prvom rade mi každé jedno aj nie úplne vydarené stretko hrozne veľa dalo. V nasledujúcom článku sa teda okrem iného dozviete:

- prečo som sa rozhodla začať používať tinder

- ako vyzerá pobyt na tinderi pre priemerne vyzerajúcu ženu

- či je tinder naozaj sex zoznamka

- za ako dlho si priemerne vyzerajúca žena dokáže zariadiť stretko na jednu noc

- či chcem v randení pokračovať

- a v neposlednom rade deväť viac či menej zaujímavých krátkych príbehov o tom, ako som stretla konkrétnych mužov.

Poďme teda na to! :D 

Začnem hneď prvou témou a to prečo som sa rozhodla začať tinder aktívne využívať. Ako už mnohí viete, koncom februára som sa presťahovala do nového mesta kde som poznala len jedného jediného človeka. Tento fakt v kombinácii s tým, že som z tých všetkých zmien chytila ako keby novú iskru, dostala kopu energie a veľké nadšenie do života spôsobil to, že som si appku sťahovala už v prvých pár dňoch. Kedysi, ešte keď som bývala v Brne, som už tinder raz skúsila - používala som ho prakticky len pár hodín, natrafila na jedného zaujímavého človeka, stretla sa s ním a bolo to celé zle. Okrem toho že som bola neuveriteľne nervózna, k smrti vystresovaná a bolo mi zle, pretože som vo všeobecnosti človek ktorý neuveriteľne všetko rieši a príliš nad všektým premýšľa, dotyčný sám o sebe bol úplne iný než som očakávala a tak som bezprostredne po tomto stretku tinder odinštalovala a poriadne si naň už ani nespomenula. Toto bolo asi pred rokom a pol a odvtedy som tak nejako žila v domnení, že tinder je appka pre zúfalcov. No keď som prišla do Viedne, mala som tak nejako tušenie že tu to bude trocha iné - a to hlavne kvôli obrovskému množstvu ľudí ktorí sem rovnako ako ja prišli zo zahraničia, nikoho tu nepoznajú, sú plní nadšenia z nového mesta a jednoducho chcú len spoznať nových ľudí, miesta a získať nové zážitky. No a teraz, dva mesiace a deväť rande neskôr môžem zhodnotiť, že vo všeobecnosti je to pravda a tinder je tu naozaj bežný nástroj pre nevinný večer vonku pri dvoch pivách, namiesto zúfalého hľadania životného partnera či len a jedine nezáväzného sexu. Samozrejme že ľudia majú rôzne túžby a očakávania, ale vo všeobecnosti je môj pocit takýto a s rovnakými očakávaniami som do toho išla aj ja.

Ešte než sa preusniem ku konkrétnym detailom mojich stretnutí, tak ako som sľubila skúsim v skratke načrtnúť ako vyzerá tinderovanie z pohľadu priemerného dievčaťa - mám totiž pocit, že toto môže chlapov zaujímať. No, úprimne je to asi tak ako očakávate - máme veľa matchov, veľa správ a veľa pozvaní von :D Ak by som to mala dať do nejakých približných čísiel, povedzme že z 200 ľudí dám lajk štyridsiatim, z nich mám tridsať matchov, z nich mi dvadsať chlapov napíše, z nich možno ôsmym odpíšem a z tých ôsmych idem s jedným von. Takto nejako by som to približne videla, no a keď už som tu, môžem vám (mužom) aj povedať prečo na toľko správ ženy vôbec neodpisujú - je to jednoducho preto, že v nich zväčša je len “Hey” alebo “Hey how are you?”, a aj keď chápem že nie vždy je ľahké vymyslieť nápaditú správu, v profile mám dostatok informácií a fotiek, aby z toho mohlo výjsť niečo na čo sa dá odpísať. A vôbec si nemyslím že chlap je ten čo musí písať prvý, sama som niekoľkokrát napísala ako prvá a vždy to bolo niečo kreatívne! No ale fakt je proste ten, že my ženy tých matchov máme oveľa viac, a tak bohužiaľ viac záleží na tom, čo nám ako prví napíšete.

A ako ma toto randenie zmenilo? Keď sa pozriem na to ako som sa cítila pred prvým a ako pred tým deviatym, je to tak neuveriteľný rozdiel, že sa mi tomu až nechce veriť. Jeden z dôvodov prečo som na stretká chcela začať chodiť bolo aj to, že ako som už spomínala som človek ktorý všetko hrozne rieši a stresuje. Som síce veselá, komunikatívna a extrovertná, no zároveň som fakt majster overthinkovania a mám nekonečnú úzkosť z vecí ako pracovné pohovory, návšteva nového lekára, fitka či dokonca reštiky a napríklad pred prvým dňom v novej práci som celú noc zo stresu grcala. Úplne vážne, a teda vždy som vedela že to nie je normálne a že s tým niečo chcem robiť. No a stretávanie sa s ľuďmi ktorých som nikdy predtým nevidela mi prišlo ako ideálny tréning. Nácvik zvládania stresových situácií, udržiavania konverzácie ktorá viazne, riešenie nie až tak príjemných situácií, či naopak komunikácia s človekom ktorý vám je sympatický a chcete ho zaujať. Prišlo mi, že všetky tieto situácie sa naučím zvládať lepšie jedine tréningom, a keď zvládnem hodinové stretnutie s divným človekom, pracovný pohovor pre mňa potom tiež bude o niečo menej stresujúci. No a mala som maximálnu pravdu! Som neskutočne vďačná za každé jedno z tých stretnutí, lebo moje terajšie ja je asi desaťkrát sebaistejšie, sebavedomejšie a pokojnejšie než to, aká som bola pred prvým stretnutím. Naozaj to každému odporúčam a treba si len uvedomiť že aj keď to naozaj nepôjde dobre, nemáte čo stratiť - môzete jedine získať novú skúsenosť s bojovaním so situáciou, ktorá vám nie je príjemná. Všetci predsa poznáme to o komfortnej zóne a čo sa deje za jej hranicami :)

No a konečne sa teda dostávam ku konkrétnym stretnutiam - pohodlne sa usaďte a sledujte, s kým všetkým som v posledných ôsmych týždňoch prišla do priameho kontaktu :D

1.

Mal 27 rokov, bol zo Španielska a bol to lekár - rádiológ. Dobre, priznávam, bola som trocha naivná. Aj keď viem, že veľa ľudí sa chce naozaj len stretnúť pri pive a pokecať bez žiadnych bočných úmyslov, nie je tomu tak vždy a ja som sa o tom presvedčila hneď pri prvom stretku. S dotyčným sme si písali asi tri dni a neuveriteľne sme si sadli. Mal skvelý zmysel pre humor a prakticky sme sa celé tri dni bombardovali situačnými vtipmi - nepadla jediná sexuálna narážka či akýkoľvek náznak záujmu v tomto zmysle. Zavolal ma na drink, s tým že tu nikoho nepozná a nudí sa. Šla som, prišla som a bola som dvojnásobne prekvapená. Prvé prekvapenie - bol hrozne pekný, taký ten vysoký krásne upravený voňavý muž ako z obálky magazínu. Druhé prekvapenie - bol neuveriteľne nudný. Neviem čo sa stalo s tým vtipným a šarmantným mužom zo správ, ale mala som čo robiť aby som vôbec udržala konverzáciu. O malú chvíľu som sa aj dozvedela prečo - asi sa totiž snažil šetriť si energiu na iné aktivity.

Ako sme tak sedeli pri drinku a mali vypitú sotva polku, z ničoho nič sa ma spýtal, či sa ideme prejsť. Veľmi som nechápala o čo ide ale teda sme sa postavili, vyšli von a on sa bez akéhokoľvek varovania či náznaku svojich úmyslov na mňa vrhol a začal ma zúrivo bozkávať :D Bola som v totálnom šoku, lebo tomu fakt nepredchádzal jediný signál či flirtovanie, proste sme sa bavili o bežných všeobecných veciach a zrazu z ničoho nič takýto switch. No a keď som ho teda odtisla a spýtala sa ho že wtf, bol hrozne prekvapený, že s ním nechcem mať sex :D Som hrdá na to, že som to po tejto skúsenosti s randením nevzdala, ale ono to bolo celé skôr vtipné a bolo mi jasné, že som proste len natrafila na divného človeka. Neberte ma zle, vedela som už vtedy že ľudia z tinderu sa stretávajú aj za týmto účelom, s tým že sa buď dohodnú dopredu, alebo to proste vyplynie zo situácie - majú pekný večer, je im spolu fajn, flirtujú, vysielajú signály či náznaky. No tento človek ma ani nenechal dopiť blbý drink a tak nejako trocha pôsobil ako bez duše, takže sme sa rozlúčili a každý šli hľadať svoje šťastie inam :D

2.

Druhé stretko som mala o pár dní a opäť som zostala na juhu - bol to Portugalec ktorý už pár rokov žije vo Viedni, opäť sme si písali niekoľko dní a opäť sme si pri písaní naozaj sedeli. V deň stretnutia som bola s kamarátom v Pratri (zábavný park) a snažila som sa z takého toho automatu na hračky vytiahnuť ružového psa. Aj keď som tam hodila asi 15 eur nepodarilo sa mi to, a keďže som sa s neúspechom nechcela zmieriť, dotyčnému portugalcovi som navrhla či by namiesto na drink nechcel ísť do Pratru ťahať ružového psa z automatu :D Nápadom bol celkom nadšený a tak sme to naozaj urobili. No a večer to bol naozaj príjemný, psa sme síce nevyhrali no bola to hrozná sranda a ešte sme potom skočili na víno. Dosť sme si sadli, bolo mi s ním fajn akurát sa mi tak trochu zabudol zmieniť o tom že je hrozne nízky, asi tak nízky ako ja a to mám 165 centimetrov. Ja viem že za svoju výšku nikto nemôže, ale pre mňa je to jednoducho dôležité keďže som silné dobre stavané dievča :'D A naozaj pri sebe potrebujem mať vysokého statného chlapa a nie niekoho kto má o tri čísla menšiu topánku. Verím, že je kopa drobných jemných slečien ktoré sa k takýmto nízkym mužom výborne hodia, no ja to nie som a preto si myslím že je fér keď si chlapi údaj o výške napíšu do profilu. Každopádne, večer to bol príjemný a ako kamoši sme si sadli rozhodne, aj sme potom ešte boli v kontakte a plánovali stretko ale ja som potom ochorela a nejako z toho zišlo. No stále sa máme na instagrame a možno sa ešte niekedy uvidíme.

3.

Tretí prípad bol hrozne zvláštny. S týmto chalanom - rodený Viedenčan v mojom veku - sme sa matchli a od prvej sekundy si písali GIGANTICKÉ správy. Nikdy som niečo také nezažila, písali sme si obrovské dlhočižné texty na všetky možné témy ktoré sa stále zväčšovali - bolo to ako keby som si písala s mužskou verziou svojho ja :D  Keď som dĺžku tých správ ukazovala kamošom neverili vlastným očiam. V tom čase som zrovna ochorela a tak sme sa nemohli stretnúť hneď - takýmto štýlom sme si teda písali niekoľko dní. S tým, že ku koncu sme si písali už tak že večer sme strávili trebárs 5 hodín vkuse rozprávaním sa - krátke správy ale jedna za druhou. Obaja sme z toho dosť nechápali a na stretko som sa fakt tešila. Keďže minulé stretnutie v Pratri bolo hrozne fajn, navrhla som to aj tomuto dotyčnému a tak aj bolo. Stretli sme sa v piatok o štvrtej pred prátrom a ja som približne po dvoch sekundách vedela, že to bude celé zle. Nepýtajte sa ma ako je to možné, proste je. Bola to kombinácia celkového vzhladu toho človeka, vyžarovania, chôdze, taký nejaký “vibe” ktorý okolo seba mal, ktorý mi vôbec nesedel a proste som vedela, že to nie je ono. Niečo ako láska na prvý pohľad ale v opačnej verzii :D  Jednoducho to nebol typ človeka s ktorým by som chcela tráviť čas, napriek tomu ako hrozne sme si pri písaní sedeli. Veľa som potom nad tým rozmýšľala a prišla som na to, že to ako sme si z veľkej časti rozumeli bolo spôsobené tým, že obaja radi a dobre píšeme - on dokonca študoval niečo ako žurnalistiku a masmédiá. Jednoducho sme typy ľudí ktorí vedia dobre písomne komunikovať a majú podobný štýl písania, no v realite sme boli úplne iné osoby. Bola som z toho celkom sklamaná a tak celé to stretko bolo hrozne divné, celý čas som vedela že to nie je človek s ktorým chcem teraz byť a bohužiaľ len premýšľala ako to čo najskôr ukončiť. Približne hoďku sme spolu boli, potom som sa mu ale ospravedlnila že mi nie je dobre a šla domov. On mal z toho teda bohužiaľ iné pocity, páčila som sa mu, no vysvetlila som mu že pre mňa to jednoducho fungovať nebude a našťastie to bez problémov pochopil.

4.

Po poslednom stretku som bola dosť nešťastná. Premýšľala som nad tým - keď si s niekým tak strašne sedím pri písaní a v realite to je hrôza, podľa čoho sa teda mám rozhodovať s kým sa vôbec stretnúť? Mala som blbú náladu, bola som z toho tak trochu naštvaná a povedala si že kašlem na to a začala prvýkrát swajpovať aj na extrémne pekných chlapov :D Ja som ich totiž predtým dávala preč, keďže aj ja som proste normálna a priemerná, lajkovala som len normálnych a priemerných. Predstavovala som si, že tí fakt krásni muži sú namyslení, hlúpi a rozhodne by sa nezaujímali zrovna o mňa. Viem že sú to hlúpe predsudky, no tak nejako som to jednoducho brala. No po tom, čo sa z obyčajne priemerného muža ktorý sa javil byť pre mňa dokonalý vykľul niekto pre mňa úplne nevhodný som si povedala že už také veci nebudem riešiť, zapla yolo režim a lajkovala a odpisovala aj chlapom vyzerajúcim ako z obálky vogue :D 

A len jediný deň po tomto rozhodnutí som sa ocitla na rande s jedným z najšarmantnejších, najzábavnejších a najmilších ľudí akých som stretla. Bol to talian ale bol svetlý, mal modré oči, postavu ako vytesanú z kameňa a bol absolútne normálny, zábavný a inteligentný. Bol to pilot a bohužiaľ bol vo Viedni len na víkend, no aj tak som s ním strávila skvelých pár hodín, stále sa máme na instagrame a som za toto stretko hrozne rada - lebo ma fakt naučilo že tinder nesmiem brať vážne a súdiť ľudí na základe správ. Odvtedy naozaj dávam šancu aj stretnutiam s ľuďmi s ktorými som možno počas písania nezažila absolútne súznenie, no viem, že v realite si môžme fakt veľmi sadnúť.

5.

Veľké varovnie pre moralistov!!!!! Nasledujúca časť sa vám naozaj nebude páčiť a tak ju prosím radšej preskočte. Ďakujem! :D

Očarená novým poznaním toho, že dokonale vyzerajúci chlapi môžu byť fajn a môžu mať o mňa záujem som sa po dlhom premýšľaní rozhodla urobiť jednu vec. Odhaliť to zákutie tinderu o ktorom stále všetci rozprávajú a o ktorom všetci tvrdia že je hlavnou doménou tejto aplikácie - tinder ako nástroj hľadania vzťahov na jednu noc :D 

Dlho som premýšľala či mám o tom v blogu písať alebo túto udalosť preskočiť, no je to moje rozhodnutie, považujem ho za správne a tak ako som k vám bola úprimná doteraz mám pocit že nemám dôvod v tom nepokračovať. Takže, rozhodla som sa, že skúsim aj túto stránku tinderu. Dopredu však hovorím, že svoj názor na toto rozhodnutie si môžete nechať pre seba a pekne vám za vyhovenie ďakujem ❤ :D

Takže, ako dlho trvá priemernej žene nájsť si niekoho na jednu noc? Úprimne, od môjho rozhodnutia po spomínaný čin, bez toho, aby som vyvíjala nejakú zvláštnu iniciatívu, ubehlo len niekoľko hodín. Ako som tak swajpovala, narazila som na bez preháňania najkrajšieho muža akého som v celom svojom živote videla :D Naozaj by som vám najradšej ukázala jeho fotku, pretože tá by hovorila za všetky slová, proste som bola ohúrená už len zo samotného faktu že takýto chlap existuje. A na moje počudovanie mi od neho skoro okamžite prišla správa. Rozhodla som sa staviť to na silnú a sebavedomú ženu a namiesto klasikej spoznávacej diskusie sa s ním rozhodla nehanebne flirtovať. Mala som šťastie a dotyčný bol vtipný a promptne reagoval - netrvalo dlho a z našej diskusie vyplynulo že obaja máme jasný cieľ. A tak som to urobila, stretla sa s ním (medzitým skoro odpadla keď som ho zbadala, pretože naživo vyzeral ešte lepšie) a po krátkej prechádzke s ním šla domov. A opäť sa presvedčila o tom, že zdanie môže klamať, lebo to bol zase jeden z najvtipnejších, nacharizmatickejších a najmilších ľudí akých som sa poslednú dobu stretla. A poviem vám len toľko že ten deň bol skvelý po všetkých stránkach, že to vôbec neľutujem a že sme sa minulý týždeň stretli znova :D  A ja som rada, že mám aj takúto skúsenosť, že som to zvládla a nezomrela od stresu a že môžem svojich čitateľov teraz zabávať šokujúcimi príbehmi :D 

6.

Napriek dobrej skúsnosti mi jednorázové odhalenie tohoto zákutia tinderu stačilo a dostávam sa naspäť k bežnému randeniu. Toto stretko malo hrozne dobrý potenciál, pretože vzniklo hrozne vtipným spôsobom a ja mám takéto random situácie fakt rada. Prebiehalo to asi tak, že:

- na tinderi som zbadala chalana ktorý mal v profile napísané niečo ako “reasons to date me: I have a beard”

- prišlo mi to vtipné, mali sme match a ja som mu napísala: “You have a beard, I want to date you”

- on na to: “Ok, when and where?”

- ja: “tomorrow 19:00 at Schottentor”

- on: “ok”

No a to bola celá naša komunikácia, prišlo mi tohrozne vtipné, na druhý deň som prišla na spomenuté miesto, on tam prišiel tiež, na prvý pohľad vyzeral fajn, no hneď po pár sekundách keď som spravila prvý pokus o vtip som zistila že to s ním bude náročné. Bol to rakušan pracujúci v banke a bol vážnejší ako hovorkyňa ministerstva vnútra. To veľmi nesedí k mojej bláznivej povahe, ale dalo sa to zvládnuť, tak sme proste kecali o nudných témach, on sa ďalej tváril vážne a ja som si aspoň vychutnávala dobré víno vo vinárni kde sme sedeli. Jedno však stačilo, nikto neprotestoval, no pri platení som utrpela jemný šok. Viem, je to moja chyba, ale zistila som, že u seba nemám cash. A tak som čašníkovi povedala, že zaplatím jedno víno a zaplatím ho kartou, na čo mi povedal že kartou sa dá platiť len nad 10 eur a víno stojí 4.20. Presne tu by som čakala že ten človek ktorý práve strávil hodinu chválením sa tým ako sa má dobre by povedal že to je ok že to vezme, no nestalo sa. A tak som povedala čašníkovi, že teda zaplatím obe vína, nech tam dá 10 EUR. Dotyčný opäť bez slova, ja som zaplatila, a on mi úplne vážne ani NEPOĎAKOVAL a vonku to celé úplne zaklincoval tým, že keď som sa potkla zahlásil niečo v zmysle “opatrne, nieže pôjdem domov sám”. Sebavedomie mu teda rozhodne nechýbalo no sám domov išiel, keďže som sa rozlúčila a bežala čo najrýchlejšie domov :D

7.

Moje ďalšie stretko malo zase úplne iný charakter. Bolo to snáď prvýkrát kedy sa mi s niekým dobre písalo a úplne rovnaké to bolo aj v realite. Bol starší, 35, Rakušan a bol šarmantný, milý, inteligentný a jednoducho môj typ. Bolo mi s ním fajn, až kým som nezistila že má tri deti s dvoma ženami a ja sa na trojnásobnú macochu vo svojich 25 rokoch ešte naozaj necítim, a tak som mu to po čase vysvetlila a kontakt radšej ukončila. Vracať sa k tomu radšej veľmi nechcem, ale verím, že to bolo správne rozhodnutie.

8.

Prvý slovák na ktorého som na viedenskom tinderi narazila! Dali sme sa do reči, bol fajn, stretli sme sa a zistili sme že svet je malý a máme niekoľko spoločných známych. Žije tu už štyri roky, celkom sme si sadli a bolo fakt fajn s niekým sa konečne porozprávať po slovensky. Sedeli sme pri dunaji a pili víno z plastových pohárov, a síce to nebolo úplne že uau no dohodli sme sa, že zostaneme v kontakte a ešte sa stretneme. Ak nič iné, myslím že budeme fajn kamoši :D

9.

Moje posledné stretko, v piatok večer, po asi troch týždňoch dohadovania sa. Podľa fotiek priemerný, podľa písania celkom zaujímavý a sebavedomý chalan, v realite neskutočne pekný a očarujúci. Úprimne to podľa mňa bol skvelý večer, sadli sme si, smiali sa, no naozaj bol na mňa možno až príliš sebaedomý. Napriek tomu to bolo fajn a tak trocha som sa naňho nemohla vynadívať :D  Po pár pivách sme sa ešte šli najesť a ja som bola dohodnutá s partiou kamošov že sa stretneme v gay bare. Keď som sa ho spýtala či nechce ísť so mnou, na moje prekvapenie súhlasil a naozaj sa z toho vykľul fajn večer. Kamoši ho schválili, bola to dosť zábava, odprevadil ma na metro no ja som tak nejako tušila že z jeho strany to nebolo ono. A tak aj bolo, včera mi napísal takú milú správu že na randenie to nevidí ale zjavne sme si ako kamoši sadli tak môžme zostať v kontakte. Úprimne, odmietnutie vždy zabolí, ale stáva sa a o tom to je - nové zážitky a skúsenosti, aj tie na chvíľu nepríjemné. Rada ho opäť pozvem s kamošmi von a aj toto je jedna z vecí ktoré vám tinder môže dať - nových kamošov na párty v gay baroch :D

Blog som plánovala napísať až tých stretiek bude desať, no ďalšie budem mať až ďalší týždeň a mala som chuť písať a tak to tu máte. Áno, plánujem v tom pokračovať. Momentálne ma baví spoznávať nových ľudí, fascinuje ma že sa objavujú stále noví ľudia, nové miesta a nové nečakané skúsenosti. A tak ako som už niekoľkokrát spomínala, aj to najnevydarenejšie stretko vám vie hrozne veľa dať - a ja som naozaj vďačná za to, ako jednoduchšie sa mi po týchto skúsenostiach žije - pretže som sebaistejšia a pokojnejšia aj v bežných každodenných situáciách a naučila som sa všetko brať s nadhľadom a bez prílišných očakávaní. Verím, že to nie je pre každého, no ak človek chce, vie podľa mňa z tinder randenia vyťažiť veľmi vela. Tak možno sa o pár mesiacov vidíme pri pokračovaní tohoto blogu, a možno tiež nie - v oboch prípadoch už sa neviem dočkať, čo za ďalšie zážitky mi život prinesie ❤ :D 


Zdieľaj článok na facebooku
324 odoberateľov
H8u

Som nesmrtelna a rada robim zle a ešte sa zmestí 966 znakov.

Komenty k článku

 1. 1
  Nightrain

  32 ročný muž
  Levice

  Ja dokopy nepoznám 9 ľudí a ty si za mesiac bola s toľkými na rande :D
 2. 2
  Thinkaboutjustice

  27 ročný muž

  No konecne, asi idem na obed, nech mozem citat :D
 3. 3
  Barky

  hrá sa, že má 1 rok
  Tomb of the Mutilated

  ja radsej o mojich skusenostiach nic nenapisem :D
 4. 4
  Aventine

  12 ročné dievča
  V ✝emnu spanilém

  By ma celkom zaujímalo ako si to ten prvý predstavoval, že si zajebete rovno vonku pred barom? :D
 5. 5
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @aventine eee on chcel aby som isla k nemu :D
 6. 6
  Purenarcissism

  28 ročná žena
  Naivka.

  @willbebetter :D
 7. 7
  Melancholik

  28 ročný muž
  Bratislava

  občas vám trochu aj závidím :D
 8. 8
  Indelirium

  hrá sa, že má 0 rokov

  Keď som pred pár rokmi používala tinder, tak vždy to u mňa stroskotalo na strachu, že by tí ľudia zo stretnutia zdrhli alebo boli na mňa nepríjemní. :D Ktovie, či by som to teraz zvládla.
 9. 9
  Kaiserchief1

  hrá sa, že má 0 rokov

  Napíšte všetci, čo máte nejaké skúsenosti, je to srandovné a hlavne ja by som sa na toto nikdy neodhodlal. :D + aj @poke by mohol napísať :D
 10. 10
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @kaiserchief1 mozes zalozit forum! :D
 11. 11
  Kaiserchief1

  hrá sa, že má 0 rokov

  @h8u Už som teraz jedno založil a som si nevšimol tagnutie, lebo som zakladal fórum za ten čas. :( Teraz zas prečkať ten hlúpy limit.
 12. 12
  Zrkadlovka

  22 ročné dievča
  pod lamelou

  Zaujímalo by ma ako vyzeral ten najkrajsi chlap v celom tvojom živote :D
 13. 13
  Limetkajaja

  38 ročná teta

  a ako vnímaš rozdiel randiť s cudzincami vs ,,našimi'' ? :D a inak si normálne na rande platíš svoje? :D to s tým vínom bol riadny fail.. ty vole :D
 14. 14
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @zrkadlovka poslem ti jeho fotku do TS pretoze mna zaujima ci si aj ini ludia myslia ze je nadherny! :D :D

  @limetkajaja uprimne ja som bola vzdy toho nazoru ze prve rande ma platit chlap, potom kludne na striedacku ale proste mi to imponuje ked mi zaplati, o prachy mi nejde. preto som vzdy navrhovala ist len na vino alebo tak, nie na jedlo alebo nieco drahe. no velmi rychlo som zistila ze rakuski muzi proste neplatia :D mam trocha problem sa s tym zmierit lebo pre mna je to proste hrozny turn off.. ako keby namiesto toho ze mi podrzi dvere mi ich jebne do ksichtu xD no zmierujem sa s tym.. ti co neboli rakusania mi zaplatili vsetci myslim :D samozrejme vzdy vytiahnem penazenku, ale proste mi pride super ked povie nie a zaplati to. ak sa presunieme do dalsieho podniku budem chciet zaplatit ja.

  a nevnimam ten rozdiel asi skoro vobec, akoze ono je to vzdy pohodlnejsie rozpravat sa v materinskom jazyku :D ale inak rozdiel nevidim, kazdy clovek je proste tak individualny ze narodnost az tak nezhorava rolu si myslim
 15. 15
  Poke

  8 ročný chlapec
  Prešov

  @kaiserchief1 hej no, mal by som tam čo zhrnúť ale nakoľko neviem, kto z môjho okolia vie o mojom profile na birdzi, neviem či by to bol dobrý nápad :D
 16. 16
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  aj ja chcem fotku :D :D
 17. 17
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @sasi2680 poslem aj tebe :D :D
 18. 18
  Feelagain

  22 ročné dievča
  based in Brno

  aj ja chcem fotkuuu :D
 19. 19
  Melancholik

  28 ročný muž
  Bratislava

  aj ja chcem vidieť fotku!
 20. 20
  Bakedbride

  30 ročná žena

  Aj ja chcem vidieť fotku.
 21. 21
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  :DDDD ok ale dalsim uz neposlem! :D:D akoze dobre ked si dal fotku na tinder suhlasil ze bude na nete ale aj tak :'D
 22. 22
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  No takze slavnostne vyhlasujem ze kazdy kto obdrzal fotku dotycneho potvrdil ze je nadpriemerne krasny a tymto uzatvaram tuto temu :D :D
 23. 23
  Kosmiklove

  33 ročný muž
  andromeda

  moc dlhe ale ked budem mat cas rad si precitam
 24. 24
  Warble

  21 ročné dievča

  Prosim prosim fotku! (:
 25. 25
  Burn

  28 ročná žena
  Praha

  Hejteri tu vzdy budu, ale zijeme v 21. storoci a toto je jeden z uplne legitimnych sposobov, ako natrafit na zaujimavych ludi. Na Tinderi som pred 2 rokmi nasla svojho o 10 dni uz manzela, oficialna verzia o nasom zoznameni su "spolocni znami" :D A rozhodne som sa v case registracie neplanovala vydavat. Kazdodenna zabava a trening posobenia na ludi je tiez velmi fajn, takze go, girl!
 26. 26
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @burn <3 hrozne sa tesim a gratulujem!! :D ja si tiez myslim ze je to uplne ok sposob ako spoznavat ludi a vobec sa tym netajim, ani trebars v praci ci pred rodinou ked na to pride rec, nech si kazdy mysli co chce! :D
 27. 27
  Burn

  28 ročná žena
  Praha

  Dakujem velmi pekne a prajem vela prijemnych stretiek! :)
 28. 28
  Miro777

  29 ročný muž

  Mne pride uplne brutalne super aka si uprimna v tom blogu a nanic sa nehras ani sa nesnazis byt nejako politicky korektna ale rovno na supu napises co si myslis a ake mas preferencie. Najlepsie blog na B. za strasne dlhu dobu. :-D
 29. 29
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @miro777 jej faaakt, hrozne dakujem teda a tesim sa ze to niekto dokonca ocenuje, nie len ze ma za to nehejtuje! <3 :D
 30. 31
  Dollish

  tvári sa, že má 3 roky
  „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

  Tiez som tinder zacala pouzivat z rovnakych dovodov a bolo to zabavne a poučné zaroven! :D tiez som najprv davala lajky len chlapom co sa mi zdali priemerni a nie extremne sebavedomi a zaujimavi (lebo sama sa tak necitim) no a postupne som dala aj zaujimavejsim typom sancu, ze aspon zistim ci budeme mat match :D nikdy som nepisala prva. Cez tinder som spoznala aj svojho aktualneho priatela. Podla profilu sa mi zdal velmi zaujimavy a mimo "moju ligu" ale povedala som si, ze najhorsie co sa moze stat je, ze nebudeme mat zhodu a dala som like. Mali sme zhodu, napisal prvy a zo zaciatku sa mi zdal hrozne nudny, ale nudila som sa tak sme si pisali :D sem tam sme vymenili spravu a za par dni sme si zacali trochu viac pisat a potom uz stale. Ked sme sa stretli bola som prekvapena ako sa mozem s niekym citit tak dobre a tak dobre si rozumiet a pritom som mu skoro neodpisala lebo zo zaciatku to bola hrozna otrava. S inymi, s ktorymi sme mali cez tinder zaujimave rozhovory od prvej chvile to nazivo bola vzdy neuveritelna katastrofa :D S priatelom sme sa najskor len kamaratsky stretavali 2-3 mesiace (ziadna sex zoznamka) a potom sme sa dali dokopy a po 3 mesiacoch chodenia sme spolu zacali byvat a je to super :D ked sa niekto spyta kde sme sa spoznali tak vravime ze tinder. Reakcie ludi su rozne ale tak co uz :D zavisi ako to kto berie. Na tinderi som nehladala ani sex ani vztah a nakoniec som tam aj tak nasla oboje (u inych ludi) a aj najhorsie aj najlepsie rande svojho zivota :D ja osobne som spokojna
 31. 32
  Agord

  tvári sa, že má 5 rokov
  Ten s tým foťákom

  Prečítal som, zamyslel som sa, čo by som si z tohto článku mal vziať k srdcu a zistil som:
  1. Treba trošku vybehnúť z komfortnej zóny
  2. Jednoznačne zlepšiť angličtinu
  3. Menej všetko analyzovať a viac užívať

  Dobrý článok, pre mňa celkom inšpiratívny. Človek si potom začne uvedomovať aké väzenie môže byť jeho vlastná myseľ. A aké nezmyselné vedia predsudky byť. (thumbs) (hehe)
 32. 33
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @dollish to je hrozne moc super pribeh a prajem vela stastia! :D


  @agord dakujem (cmuk) :D
 33. 34
  Smilerrr

  13 ročný chlapec
  Omelas

  Veľmi dobre napisane. Neľutuješ, že s 5. nie je medzi vami nič viac?
 34. 35
  Tralalibang

  25 ročná žena
  Prdelákovo

  Je to tak dobre napísané, že keby som nebola zadaná, tak ten tinder asi aj začnem používať :D
 35. 36
  Erixa

  22 ročné dievča
  Trnavská nemocnica

  Zdá sa mi, že pribeh c. 6 som uz niekde čítala... nepridávala si ho uz niekam?
 36. 37
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 0 rokov
  neexistuje

  Fakt super blog! Z tej sestky som zostala celkom zarazena... A inspirovala si ma, asi si zas stiahnem tinder :D
 37. 38
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @smilerrr dakujem pekne! :D nie nie, nie je to typ chlapa ktoreho by som chcela na vztah :D

  @erixa ano ano mala som o tom napisane v statuse :D


  A dakujem vsetky ste super, nechapem ze ma vsetci chvalia a nikto mi nenadava! <3 :D
 38. 40
  Ssnehulienka

  25 ročná žena
  Dolný Kubín

  toto je podla mna dost uzitocne pre hockoho kto sa rozhodol skusat online-datovat! inak, mas moj obdiv za to ze si sa hecla a sla si na dalsie aj po roznych zvlastnych skusenostiach a za ten pristup ze aj zla skusenost je cenna, lebo sak je to tak, len je neprijemne to skusat no :D

  inak, len jedna vec, ohladom toho stretka na jednu noc, ja som si, mimo proste tych moralno-sexualne neviem akych otazok, nikdy nevedela predstavit ze stretnem niekoho, poznam ho par hodin a idem s nim ku nemu domov. proste z bezpecnostnych dovodov. Ze by mi to nedalo, ze co ak je psycho a nieco sa mi stane a tak. fakt sa nebojis?
 39. 41
  H8u

  26 ročná žena
  Štefanov

  @ssnehulienka dakujem! :D vies co ani nie nejako extra som to neriesila, pride mi ze vacsina veci ktore robime maju v sebe riziko a jasne moze sa stat ze zrovna narazim na vraha, ale mozem nanho narazit aj v parku ked beham alebo moze na mna spadnut uvolnene okno ked idem po ulici alebo teroristi mozu dat bombu na letisko kde som.. alebo mozem s niekym ist 10x na rande, az pozom k nemu domov a bude to rovnaky vrah. akoze mozno to je blbost ale mne pride ze ta sanca neni az tak velka a samozrejme keby je cokolvek divne hocijaky naznak tak vycuvam.. ale trebars tento clovek mi aj dopredu poslal adresu lebo som chcela vediet ako daleko to je, keby ma chcel zabit uz by bol nejaky problem isto s tym atd.. proste beriem to tak ze bola som opatrna do urcitej miery ale nezabranilo mi spravit to, tak ako pri behani v noci alebo vysokohorskej turistike :D ale absolutne chapem ze nie kazdy to vnima takto a jednoducho by to nespravil
 40. 42
  Grinder

  27 ročný muž

  Z blogu som si odniesol to, ze sa chcem stat aspon priemerne vyzerajucou zenou. Dobry blog.
 41. 43
  Mayben

  28 ročná žena
  Vraj najväčšia diera

  Ešte mne pošli tú fotku prosím prosím :D
 42. 44
  Istsinka

  30 ročná žena
  Zmrzlinkovo

  Ja neviem či som niekedy bola na rande cez internet (: asi ani nie :D strašne ma to aspoň baví čítať