Komenty k fotke

 1. 1
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  Mne to príde zvláštne ale, povedať len tak "toto nie je o živote plodu" a považovať to za vybavené a riešiť len tie ostatné aspekty situácie... Lebo proste je to aj o živote plodu predsa
 2. 2
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  Či akože to je myslené tak, že prekukli nieciu agendu a že v skutočnosti istým ľuďom nejde o ochranu života, ale o obmedzovanie práv žien?
 3. 3
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -68 roky
  tulam sa

  @pubertslatinocelny ja si myslim, ze je to preto, ze vsetci riesia *iba* zivot plodu a doslova zivot PLODU, nie toho buduceho cloveka. nezaujima ich, ci sa o to dieta bude mat kto starat ked bude mimo maternice, ci si ho rodicia mozu dovolit, ci ich to nezruinuje, ci to dieta nebude mat zly zivot.. zaujima ich len doslova veta "nemozes zabit ludsky plod" a nic viac, ziadne okolnosti okolo toho.
 4. 4
  Mielikki

  hrá sa, že má 0 rokov
  Pani lesa

  @3 amen

  (vlani som bola v múzeu antikoncepcie a potratov, pôvodne sme tam šli vcelku z recesie, lebo nám prišlo zaujímavé, že také niečo existuje. A po tom, ako sme si prešli tou antikoncepčnou časťou, ktorá bola pomerne zábavná skrz dávne absurdné metódy... Úplne mi prišlo smutno a nevoľno z prípadov, kedy sa tieto veci riešili. A spôsoby, ku ktorým sa musia niektoré ženy uchýliť, keď nemajú inú možnosť. A dôvody, prečo tú možnosť nemali. Aj keď som dovtedy bola samozrejme za túto možnosť, odvtedy ešte omnoho, omnoho viac, lebo tam, kde to nie je len tak prístupné, to dopadá naozaj tragicky a nedopriala by som to naozaj nikomu).
 5. 5
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -68 roky
  tulam sa

  @mielikki ja som zas dnes citala dost silny post na reddite od dievcata, co bolo znasilnene, potom zostalo tehotne a hovorila, ze keby si nemohla dat legalne spravit potrat, tak by sa zabila. opisovala, ako nesmierne tazke to pre nu bolo a ze pred nemocnicou na nu ludia kricali "vrahyna" a "vraj to bol plan boha". ozvali sa jej v komentaroch dalsie zeny, ktore by si tiez boli siahli na zivot, keby nemali moznost potratu.

  a potom ti nejaki chlapi co to nikdy v zivote nebudu musiet riesit a este lepsie, po svete im beha par deti ku ktorym sa nepriznaju a neplatia alimenty, budu rozhodovat o tom, ci mozes ist na potrat alebo nie.
 6. 6
  Mielikki

  hrá sa, že má 0 rokov
  Pani lesa

  Inak toto u amíkov je strašne scestné, tí sú toto schopní pokrikovať aj na matku, čo dieťa chcela, ale nemalo šancu na prežitie a ono umrelo.

  Ono tých príbehov a prípadov je strašne veľa. Už len keď sú psycho chlapi, čo sabotujú antikoncepciu, len aby ženská otehotnela a mala väčší problém od nich odísť.
  A presne, nemyslím si, že nikto (alebo takmer nikto) sa na to nepodujme ľahkovážne a zváži aj iné alternatívy, ale jednoducho, toto je vec, na ktorú vždy doplatí žena.
  (a čo teraz prechádza v amerických štátoch je úplne tragické, keď vylučujú výnimku v akomkoľvek prípade, i ak by išlo o desaťročné znásilnené dievča)
  I keď samozrejme je svojim spôsobom zaujímavé, ako pre tých čo sú za výnimky, zrazu plod vzniknutý týmto spôsobom má menšiu hodnotu, ako ten splodený konsenzuálne (alebo ako sa to povie po slovensky).

  A hej, chlap si v lepšom prípade zaplatí pár desiatok eur mesačne a má pokoj. Ale to, že niekto musí to dieťa vychovať, tie peniaze sú väčšinou aj tak nedostatočné, niekto kvôli tomu musí obetovať svoj pracovný život = menšia šanca na kariérny postup či lepšie platené zamestnanie, plus spoločenská stigma, ktorá tu stále je ohľadom slobodných matiek, to nikoho netrápi.
  Prípadne to, že ak sa to udeje v manželstve, tak žena má potom väčší problém odhodlať sa k rozvodu a podobným veciam, pokiaľ niečo nie je v poriadku, lebo deti.
  A mnoho iných situácií, ktoré sa nedá len takto stručne obsiahnuť