O pôvode straých Slovákov

Častokrát v mnohých pavedeckých prameňoch stretávame s tým že slovo slovan je odvodené od Slova Sklavus - čo zanmená otrok. Neni to pravda Slovo slovan má ďaleko silnejšie korene. Odvodené je od slova Sloven, alebo Slovák - pretože pravlasť Slovanov bola tu medzi dunajom a tatrami.

Ba naopak my ako národ sme nikdy neboli zotročení... Slováci vždy boli silní vzdorovití, vysokí, bojovní, plavovlasí modrookí jedinci, ktorí sami zotročovali ostastné národy: Či už germánov, ktorým sme kradli ženy a z ich detí vznikli Vandali a Ostrogóti, alebo Thrákov ktorých sme používali ako lacnú pracovnú silu. 

Ale vráťme sa k starým slovákom... Kmeň dórov (kmeň ktorý prišiel do grécka spolu s morskými národmi po obliehaní Tróje) má pôvod v podunajskej nížine. A dá sa predpokladať že to boli starí Sloveni ktorí si vtedy hovorili Dóri  a odišli do grécka... Niektorí sa usadili na peloponéze kúsok od Atén kde založili Spartu. Ďalší sa usadili severne od Epiru a založili Macedóniu (preto aj dnešní macedónci hovoria nám príbuzným jazykom). Obidva tieto národy boli bojovné a povodné grécke (achájske a iónske obivateľstvo) zotročili. 

Ale gréci nám môžu byť vďační lebo máme spoločnú históriu... to my sme ich naučili kuť železo, naučili sme ich novému sposobu boja a priniesli sme im nové zbrane. A za čias Alexandra Macedónskeho sme gréekom pomohli helenizovať celý orient a našu spoločnú slovensko-grécku kultúru sme rozšírili až do Indie.
Zdieľaj článok na facebooku
0 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  konské-e zuby

  A netreba zabúdať ani na Adama a Evu, ktorí boli tiež pred vyhnanim z raja (terajšia Dunajská Lužná) Slováci a vynašli rozmnožovanie, za čo im patrí veľká vďaka
 2. 2
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  ander birdzu

  Je vedecky dokázané, že keď Kolumbus objavil Ameriku, to už Slováci si na brehu nohy močili... a pýtali sa ho "Bratu, a ty skadzi?"
 3. 3
  Darkpassenger

  26 ročný muž
  Peklo v tvojej hlave

  https://youtu.be/J1gQx97FEL0