tvári sa, že má 6 rokov, no v skutočnosti má len 3

Svaly

Ahoj, Birdz!


Neviem, či si pamätáš na môj status o tom, ako som nedala ani niekoľko drepov a už mi nohy vypovedali službu lebo som jednoducho nevládala a na moje odhodlanie, ako budem každým dňom lepšia a lepšia? Každopádne, musím samu seba pochváliť, pretože od toho októbrového dňa to skutočne ide lepšie a lepšie.


Lepšie, samozrejme, neznamená bez problémov. Keď som bola prvýkrát vo fitku, kam chodím teraz, hneď ma zaujal Stair Master, niečo na spôsob bežiaceho pásu, avšak v podobe schodov. Trénerka mi nastavila level 5 a povedala, nech si tam dám aspoň 20 minút. Ja, dovtedy odhodlaná som nezvládla ani 5 minút(vážne nepreháňam) a bola som ako vypľutá, sklamaná zo seba, určite to aspoň niektorí poznáte.


Teraz dávam v kľude 40 minút na 6. úrovni a je to dokonalý pocit! Takisto teraz dávam drepy s (pre mňa) slušnou váhou a dokonca zvládam tie schody dať po nich.


Viem, Birdz, že sa ti môžu moje výkony zdať stále slabé a vôbec nie hodné zverejňovania. Ale pre mňa to je splnený sen a ten pocit, keď samu seba prekonám je...Ach, na nezaplatenie.


Vlastne ma dosť fascinuje, ako sa cvičenie podobá na každodenné boje v živote. Aj čo sa týka mojich psychických chorôb, myslím, že som si postupne musela vybudovať niečo ako ,,svaly", vďaka ktorým som teraz zdravšia ako kedy predtým a zvládam lepšie záťažové situácie. Samozrejme, je stále na čom pracovať. :)


Na záver dodám, milý Birdz, že si prajem, aby si si veril a aby a ti darilo meniť to, čo zmeniť chceš. Či už na svojom tele, alebo v iných oblastiach. Pretože aj keď si pripadáš ako najväčšie neschopné drevo, tak mi prosím ver, že to tak nemusí byť a máš všetku moc to zmeniť. A tiež ti želám veľa síl a odhodlania na každodenné boje a na to, aby si zo svojich slabých miest spravil prednosti. 

Zdieľaj článok na facebooku
20 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Method

  hrá sa, že má 0 rokov
  Kalokagatia ;-)

  Tak tak. Cvicenie je neustaly boj so sebou samym, potom je clovek zvyknuty prekonavat tazke prekazky aj v inych oblastiach zivota. A k tej psychike, to ano, je to dokazane, ze aktivni ludia su stastnejsi ; - ) len tak dalej!
 2. 2
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  f(itn)esak birdzu

  Tiež cvičím, aj keď len tak príležitostne, trochu cez víkendy, a vôbec sa mi do toho nechce, prakticky skoro nikdy. A to už si dávam do tela vyše roka. Vždy ma do toho dokope ale práve tá myšlienka, že ak to vzdám aj pri takejto pomerne 1duchej činnosti, tak kde chcem brať odhodlanie na oveľa zložitejšie rozhodnutia a činy? Takže presne viem, o čom vrAvíš. A zároveň nchpm, prečo som asi jediný človek na svete, čo v cvičení nenašiel záľubu, drogu, endorfínovú bombu a nvm čo všetko ešte, čo furt spomínajú všetci ostatní :D
 3. 3
  I_fight_zombies

  tvári sa, že má 6 rokov
  no v skutočnosti má len 3

  @antifunebracka
  No aj ja som to zo zaciatku mala takto...Potom uz to bolo coraz mensie utrpenie a teraz sa dokonca tesim ako sa zajtra pojdem dorazit. :)
 4. 4
  Johnysheek

  9 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  tešíííím
 5. 5
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  f(itn)esak birdzu

  Veď to ma presne sere, že táto fáza u mňa nikdy nedošla, ale ja som zas od prírody strášne pohodlný, asi tam je háčik :)
 6. 6
  Pyromaniak

  20 ročný chalan
  tu!

  Hlavne že do toho ideš :) dakedy sa mi vôbec nechce, ale potom som rad ako som sa dorazil :D