tvári sa, že má 6 rokov, no v skutočnosti má len 3

Tigrie pásiky

Strie (stries slavotis) sú drobné jazvičky, ktoré vznikajú popraskaním elastických vlákien kože. Bežne pozorovateľné sú u kulturistov (napríklad v okolí bicepsu), u tehotných žien (hlavne na dolnej časti brucha), pri rýchlom pribratí, u obéznych ľudí.

Bála som sa ich, pretože som vedela, že liečenie z bulímie znamená pribrať na váhe. Vedela som, že skôr či neskôr sa objavia i na mojom, prednedávnom neporušenom tele. Vedela som, že nikdy nezmiznú a budú tu so mnou navždy, je možné len to, že zblednú. 

Bola to pre mňa katastrofálna predstava. Aká irónia, že svoje zničené telo musím poškodiť ešte takto. Ako budem vyzerať v lete v plavkách? Budem musieť vyhodiť všetky tričká odhalujúce brucho? A čo sex? Budem sa musieť báť pred niekym vyzliecť... Ďalšie a ďalšie stresy. 

Porozumenie, čo strie vlastne sú, sa dlho nedostavovalo. Hovorila som si len, že radšej budem mať zjazvené telo, ako úplne rozhádzaný metabolizmus, málo energie do života a podobné veci, ktoré so sebou prináša moja porucha príjmu potravy. Ale cítila som sa zle. Šlo tu len o to, že som si vyberala, akým spôsobom sa budem zle cítiť. Je to samozrejme lepšie ako nejesť a robiť hlúposti, aby som mala dokonalú pokožku. Ale je to dobré? Určite nie.

Odpoveď na toto trápenie som našla, ako už mnoho odpovedí na mnoho otázok, vo mne. Pre mňa to nie sú strie. Moje telo nie je poškodené. Sú to jazvy po boji. Po boji, ktorý jedného dňa bude pre mňa víťazný. Sú to moje tigrie pásiky, je to niečo, na čo som hrdá, pretože aj toto sa z veľkej časti podiela na tom, kto vlastne som. Aj tie drobné jazvičky maľujú ten nádherný obraz, na ktorom je nakreslený môj život. 

A nemám strach zo sexu. Naopak, teším sa, ako ma môj budúci partner bude milovať, o to viac, keď zistí, že som vyhrala a teraz som silnejšia. Pretože načo by som zahadzovala čas s niekým, kto by ma neľúbil takú aká som?


Zdieľaj článok na facebooku
20 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Emptysoul

  22 ročný chalan

  bože sa ti čudujem ze sa takou hlúposťou trápis a zaoberas.. kto by ta kvôli tomu nechal to nemá v hlave v poriadku a nezaslúži si ta.. ;)
 2. 2
  Hagelslag

  23 ročný chalan

  @emptysoul jj tento týpek by ťa sundal jak nič napr. ...
 3. 3
  Tarassaco

  7 ročné dievča

  Inak, podľa mňa vedia byť strie dosť pekné! :smile:
 4. 4
  I_fight_zombies

  tvári sa, že má 6 rokov
  no v skutočnosti má len 3

  @Emptysoul vďaka :) ale bola to pre mna dosť tragédia prednedávnom...ale už to beriem tak ako si napísal :)
  @Hagelslag smiem sa spýtať podľa čoho si tak usúdil?
  @Tarassaco tiež si myslím :) ale stále je trochu ťažké to na sebe akceptovať
 5. 5
  Hagelslag

  23 ročný chalan

  @i_fight_zombies Si z neho srandu robím, lebo to je troll birdzovský, ale nechce si to priznať...zmenil farbu jak hnilá hruška...
 6. 6
  Tarassaco

  7 ročné dievča

  To je pravda. Mne to trvalo roky.