Teória ticha

Celý život som mala dojem, že pokiaľ nedokážem pri človeku mlčať a cítim pocit trápnosti, ešte si nie sme dostatočne duševne bízki.                                      Zakaždým, keď nastala podobná situácia, mala som potrebu rozprávať o tak smiešnych a nezmyselných veciach, až som sa na konci cítila ako prázdna zásoba naučených slov a fráz. 

Kým si ku mne nesadol, a nepozeral mi bez slova do očí, neodnaučila by som sa to.  Netrvalo to príliš dlho, ale ani krátko. Vlastne to bolo dosť zvláštne, pretože nie som zvyknutá na to, aby sa mi niekedy prihovoril cudzí muž a už vôbec nie takýmto spôsobom. 

Pozerať do očí cudzej osobe a veľakrát práve najbližším ľuďom, býva pre mnohých nemožné. Mne to problém nikdy nerobilo, akurát som nedokázala mlčať. No tentokrát to bolo tak absurdné, že som ostala bez slova a pozerala som mu do očí takým istým spôsobom, bez slova.

 Neutiekla som. A som si istá, že jedným z dôvodov bolo aj to, že sa mi tie oči páčili. Nezutekala som. Nebála som sa. 

Čierne oči, tmavé strnisko. Na prvý pohľad ma priťahoval, dodnes, bez konca. Nie iba fyzicky, celým bytím. Za tých pár krátkych minút som mala tušenie dokonalého poznania.  Jazva pri oku, hlboké oči. Následne predsudky a myšlienky, ktoré som okamžite nechala odísť preč, neboli potrebné.

 A pravdou je, že to bolo intímnejšie než samotný sex, predtým som nad tým hlbšie neuvažovala

Viac než slová nás napĺňali dotyky,  bozky a spoločnosť toho druhého. Za celú dobu to bol náš spôsob komunikácie lásky, nehádali sme sa, iba sme boli. Komunikácia bola v mnohých situáciách nepotrebná a väčšie konflikty sme riešili samotou a premýšľaním. Fungovalo to dokonale a cítili sme, že sme si zrkadlom. Roky.  

 Milujem ťa bez konca a ďakujem ti za všetko.  Počkaj ma kdekoľvek, milujem ťa a verím ti. Chýbaš mi, ale dal si mi pocit bezpečia a viem, že ma tam počkáš.

Tvoja Em
Zdieľaj článok na facebooku
0 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  uze birdzu

  A ako sa ti prihovoril?
 2. 3
  Illbill

  22 ročné dievča

  @Antifunebracka Predstavil sa, opýtal sa kam idem a ďalej sme sa rozprávali. Písala som to dávnejšie, niečo som tušila.. a ďakujem za reakciu:)
 3. 4
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  uze birdzu

  Akože na ulici ťa zastavil, že čau, ja som Jano, kam ideš?