Komenty k fotke

 1. 1
  Luboos

  33 ročný muž
  Piešťany

  Nádhera ten socializmus.
 2. 2
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  To je nejaký plagát z KLDR? :D
 3. 3
  Mango

  hrá sa, že má 0 rokov
  Brno

  Veru, kiezby radšej išla na míting smeru trieskať pet fľašami
 4. 4
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @riddler Zrejme hej. Ale ani ju nejak extra netreba parodovať - jej fanúšikovia z nej robia Kima aj bez toho. Úplne stačila tá rozprávka o Zuzanke :)
 5. 5
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  To bude zrejme prevládajúci trend, tieto kampane ktoré ako keby sa nesnažili osloviť inteligentných dospelých, ale deti v škôlke, až kým sa asi nedostaneme na takú úroveň ako vo filme Idiocracy.
 6. 6
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @riddler No preháňajú to s tou kampaňou. Aj tým najhlúpejším dôjde, že takáto nasilu prechádzka s Čaputovou naplánovaná na nedeľu, je už skutočne moc.
 7. 7
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  Ale tie populistické akcie v kulturákoch, čo robí Šefčovič, nie sú moc? :D Ako môže byť takto niekto zaslepený a pre les nevidieť stromy :D
 8. 8
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  milujem tento druh argumentácie využívajúci najznámejší logický klam Šikmú plochu (slippery slope)

  ešte k tomu ťa na zemaveku postrašili multikulturalizmom a to ti samozrejme všetko
  vadí omnoho viac než dennodenné kauzy, korupcia, vražda novinára a pod.

  dôležité je, že minulý rok dali azyl až 1 človeku ktorý nám všetkým rozvráti rodiny, že...

  (https://www.minv.sk/?statistiky-20)
 9. 9
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  Či pre stromy les :D
 10. 10
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @poke Kto tu spomínal Zem a Vek a utečencov? :D Ale super, že si ideš svoju vlastnú tému, bez ohľadu na to o čom je reálne reč :D
 11. 11
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @poke Keď už ideš po tej osobnej rovine, tak aspoň treba triafať presne, lebo u mňa si sa netrafil :) Nikdy som neprečítal žiadny článok zo Zem a Vek. Som viac Pro-multikulturalisticky zameraný ako proti, aj keď vnímam to vyvážene. Som aj pro LGBTI+. Politickým ideológiám sa venujem už viac ako 10 rokov, zhodou okolností mám aj doktorát z politiky a aj o multikulturalizme som (v objektívnom duchu) viedol prednášky. To si môžeš nechať pre niekoho iného.

  Nič nenasvedčuje tomu, že má terajšia vláda niečo s tou vraždou. To už s ňou potom má čosi aj Sulík, keďže sa s ním stretával, SME- čko v zastúpení Haščákom atď. atď. Proste každý, kto ho poznal.

  Korupcia je vo svete výrazným problém. Nie sme jediná krajina, ktorá ňou trpí - či už za vlády SMER-u, alebo inej vlády. Bolo by to rovnaké. Bolo by celkom na dlho vysvetlovať tú trajektóriu v z globálneho hladiska.

  Toto celé skôr hovorí o tom, že vy, priaznivci Čaputovej, nieste schopní, bohužiaľ, zniesť ani kvapku inteligentného humoru. Pre ľudí, ktorí sa pokúšajú premýšlať aj za hranice akejsi inštrumentálnej "slušnosti", sa musí zdať veľmi podivné, ako a kam smeruje táto emóciami a gýčom nabitá kampaň. Na to poukazuje aj tento obrázok. Veľmi efektívne, bez vulgárnosti a inteligentne.
 12. 12
  Feelagain

  21 ročné dievča
  based in Brno

  Mna by zaujimala odpoved na komentar od hnisavica a mango, pekne, ze si sa tymto komentom vyhol :)
 13. 13
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @feelagain Tie zámerne ignorujem. Nie je práve relevantné reagovať na istý druh karikatúry tak, že napíšem "Lebo SMER", "Lebo Fico", "Lebo MDŽ a plastové flašky". To je dosť odveci :) Na to by malo byť iná diskusia - lebo to nie je žiadny argument.
 14. 14
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @feelagain Skôr by som čakal trochu racionalizácie a obhajoby. "Nie, Čaputová to myslí dobre. Nie je prvoplánové lebo... Má s tým všetkým hlbší zámer lebo... Snaží sa o...". Treba doplniť. Takto si predstavujem normálnu argumentáciu. Nie, že "lebo protikandidát...".
 15. 15
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  @13 Ja si o tebe myslím, že si inteligentný človek a vždy diskutuješ slušne, takže ti odpoviem aj na toto. Práveže v tomto prípade je to úplne relevantný protiargument, keďže celá táto debata aj tvoja argumentácia sa zakladá na tom, že ide o jalové predvolebné gesto (ktoré už je "moc"). Takže poukázať na to, že protistrana, ktorú podporuješ, robí to isté, len ešte vo väčšom regionálnom meradle, je úplne košer podľa mňa. Ale ak by som sa mal vyjadriť konkrétne k tomuto gestu Čaputky, tak súhlasím, že je to tiež taká trápna ostentatívna póza. Možno to myslí naozaj dobre, možno to nie je prvoplánové, ale pôsobí to tak aj na mňa. Ale ak je to fakt to jediné, čo na ňu niekto môže vytiahnuť... :D
 16. 16
  Feelagain

  21 ročné dievča
  based in Brno

  tak preco tu miesas to, ze tu rozpravku o Caputovej, ked jej tim povedal, ze s tym nema nic spolocne? Ta prechadzka na Sitno je jedina takato hromadna akcia, ktoru ona organizuje, a bohuzial, na Slovensku to ocividne na volicov funguje, tak preco to nevyuzit.

  Stale tu mas generaciu, ktoru nejde oslovit cez internet, a zatial co ostatni kandidati mali kampan zalozenu na tom, ze chodili na mdz po slovensku, alebo si pozicali nacierno autobus, ona toto nikdy nerobila.

  O tom je marketing, vyuzijes to, co na ludi funguje - ak na nich funguju oslavy mdz, tak to vyuzijes, ak na nich funguju prechadzky na Sitno, tak to vyuzijes.

  A celkovo nechapem tento tvoj navrat na birdz, len aby si prisiel sirit hejt.
 17. 17
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @hnisavica Ja som nikdy nepovedal, že ona nie je dobrý človek - alebo, že chce dosiahnuť neviem čo a neviem pre koho. Ona to myslí úprimne. Nesúhlasím ani s tým, že by sa malo niečo na niekoho vyťahovať. Len kritizujem to, že na post prezidenta, teda podľa mňa, nestačí byť dobrým človekom :) To je veľmi málo. Takých je fakt veľa.
 18. 19
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @feelagain To nie je žiadny návrat. Ja som sa tu s nikým teatrálne nelúčil ani nič podobné. Prišiel som sa sem pozrieť po pol roku a videl som tu priveľa Čaputovej. Tak som mal chuť zareagovať. To je všetko. Nejak Birdz neriešim, či tu niesom pol roka, rok - alebo tu ani ďalší rok nebudem.
 19. 20
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  @james98 Veď ja ani nehovorím, že to tvrdíš. V tom sa zas rozchádzame, lebo podľa mňa pri tom, ako je nastavený náš politický systém a prezidentské právomoci, byť dobrým človekom úplne stačí, ak to zovšeobecníme. A ešte treba byť reprezentatívny a mať dobré vystupovanie, čo z môjho pohľadu Čaputová zvláda na jednotku, ostatné charakterové vlastnosti a hodnoty, ktoré sú mi u nej blízke, sú už len bonus. Šefčovič nie je úplne najhorší kandidát, ale pre mňa je skrátka nevoliteľný vzhľadom na svoju stranícku súnáležitosť, ktorú sa tak vehementne (a beznádejne) snaží zo seba zmyť. Ak by bol napríklad momentálne v úrade on, už by Fico spokojne sedel na Ústavnom súde, a to je pre mňa neprijateľné. Teda možno keby bol v druhom kole s ním Harabin alebo Kotleba, tak by muselo byť, ale našťastie už musíme riešiť iba prkotiny.
 20. 21
  Mango

  hrá sa, že má 0 rokov
  Brno

  Jasné že to argument je, pretože sám si sa vyjadril, že Šefčoviča budeš voliť, a jeho kampaň je asi 100x nechutnejsia, útočná, smerujúca na najslabšie a najlepšie zmanipulovatelne vrstvy atd.

  To by takému politicky vzdelanemu svetákovi malo veľmi vadiť. Dokonca oveľa viac ako to, že Čaputová zavolá svojich podporovateľov na nejakú prechádzku.

  Ale nevadí, veď to len potvrdzuje to, čo všetci vedia. Ze si zaslepený a podporuješ zvrátené režimy a odporných politikov.
 21. 22
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  @mango Otvorene podporujem čo možno najviac Demokracie, Slobody a Rovnosti. Či už ekonomickej alebo osobnej. Každý by mal mať možnosť žiť dôstojný život. Pokiaľ mu to umožnené nie je, a všetko záleží len na "šikovnosti" jedinca a peniazoch, tak to kritizujem. A ak je "demokracia" postavená len na tom, že raz za čas niekomu hodím svoj hlas - lebo si mohol dovoliť zaplatiť kampaň, to za demokratické nepovažujem.
 22. 23
  Lukaso121

  28 ročný muž
  Nitra

  A pre menej chapavych by si vedel vysvetlit pointu obrazku , nevynehaj detaily
 23. 24
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  @james98 nič tomu nenasvedčuje? to, že ficova asistentka má priamy kontakt s talianskou mafiou a že fico mal telefonát s vadalom a dal priestor rozvíjať sa talianskej (a slovenskej) mafii na Slovensku? aj keby v tom nemal priamo prsty, je zodpovedný za stav krajiny v ktorom sa niečo také môže stať

  zaujímalo by ma, ako by si reagoval, keby čaputová bývalá v komplexe daňového podvodníka, určite by bola zdiskreditovaná smerom a ľuďmi ako ty (viď kiska a jeho prípad kedy ho sudca zaujato odsúdil a hneď sa toho všetci chytili a posielali ho do argentíny :D)

  mne najmä vadí tá neskutočná zaujatosť a zaslepenie. Ideálny kandidát neexistuje a málokedy sa dá voliť niekoho kto mi je sympatický a ktorého program ma v každom bode oslovil.

  a tvoje riešenie korupcie je naozaj vtipné, tak máš na výber politika ktorý prevracia kabát a názory ako mu príde vhodné, je pravou rukou vládnej strany ktorá je zodpovedná za väčšinu káuz no tak či tak ho budeš voliť lebo Čaputovú nepoznáš a aj tak to bude to isté. *logic*

 24. 25
  Karlotiskot

  34 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  Jeeee aka pekna priroda, rodinky, dochodcovia aj postihnutý tam je! Nevidím na tomto obrázku jedinú zlú vec! :D
 25. 26
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  moderator birdzu

  Mne sa páči, ako kritizuješ smietku v oku 1 a vytrvalo nevidíš brvno v oku 2. kandidáta :D :D
 26. 27
  Trevor1994

  75 ročný ujo

  @poke vis tie vtipky o tom ze s komousami/marxistami sa nebavi ale vyhadzuju sa z helikopter maju svoje dovody.
 27. 28
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  moderator birdzu

  https://svetlopodperinou.sk/zuzana-dievca-ktore-sa-nebalo/ z tohto sa rovno aj na kolomaz rozlejes :D
 28. 29
  Kakofonicka

  28 ročná žena
  Wonderland

  mna by len zaujimalo, ze odkial mate vsetci tu istotu, ze Caputova naozaj nebude to iste, vzhladom napriklad aj na jej este nedavnu politicku prislusnost a stranickeho sefa, ktory jej btw velmi stedro prispieval na kampan :)
  akoze bodaj by sa vasa neskonala viera v nu osvedcila, ale co si tak pamatam vela a aj menej rokov dozadu, tak vacsinou to tu u nas s tou vierou dopadlo vzdy smutne
 29. 30
  Hetfield

  34 ročný ujo
  Studna

  legenda hovorí že sa narodila rovnako ako Kim-ir Sen
 30. 31
  Efyks

  11 ročný chlapec

  ja by som sa s ňou tiež šiel prejsť na to Sitno, keby som vedel kde to je...nevidím v tom žiadny problém