P

Podľa môjho názoru je skutočnou príčinou zla ekonomická anarchia kapitalistickej spoločnosti dneška. Demokraticky organizovaná spoločnosť nezvládne účinne kontrolovať oligarchiu súkromného kapitálu.

Komenty k statusu

 1. 1
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  Jj a preto stalinizmus bol uplne super (thumbs) milióny mŕtvych ukrajincov su toho dokazom
 2. 2
  18fliper

  30 ročný muž
  panic s komplexami na portali pre skolakov

  @patrixo to nebol skutocny socializmus!!! to bol statny kapitalizmus!!!
 3. 3
  Fragile.

  29 ročný muž
  Stockholm

  @patrixo Zda sa ti to co si napisal ako intelektualne poctiva odpoved? :D
 4. 4
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  Fear no more, precious ladies!

  inak povedane, skutocnou pricinou zla je, ze si sikovni ludia mozu zaobchadzat so svojimi prostriedkami po svojom a nesikovni maju len limitovane moznosti ako im do toho kecat? gotcha.
 5. 5
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @patrixo @Notmehofejk Nerozčulujte sa, z nudy som vybral dve vety z Einsteinovej eseje z roku 1949, ktoré sa mi zdajú viac ako aktuálne. Tých aktuálnych vecí je tam síce veľmi veľa, ale chcel som aj, nech sa mi to zmestí do statusu.
 6. 6
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @patrixo Nikto nehovorí nič o stalinizme. Myslím, že Einstein v dobovom kontexte nenávidel psychopatov ako Hitler či Stalin. Inteligentný človek však dokázal odlíšiť myšlienku socializmu od psychopatického vraha - preto sa aj napriek tomu, čo o Stalinovi vedel, postavil na obranu socializmu.
 7. 7
  18fliper

  30 ročný muž
  panic s komplexami na portali pre skolakov

  @6 toto je proste sranda ako sa na tomto socialisti zhodnu. stalinizmus =/= socializmus. ale centralne bankovnictvo, hodpodarske cykly, zlyhania statu a vlastne vsetko zle = kapitalizmus.
 8. 8
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @18fliper Nejde len o stalinizmus. Myšlienky týkajúce sa aspoň okrajovo socializmu sa vyvíjali po stáročia. Nejde iba o 19. storočie, v ktorom sa začalo ukotvovať niekoľko základných prúdov ako anarchizmus, komunizmus, sociálna demokracia. Už vtedy tých rôznych prúdov bolo toľko a myšlienka bola natoľko otvorená, že sa to hádam ani nedá spočítať. Neskôr v 20. storočí sa spolu s tým, ako Stalin naberal na sile začala tvoriť nazvem to - západná socialistická opozícia. Frankfurtská škola, neomarxisti, trockisti, eurokomunisti, sociálni liberáli, sociálni demokrati vo Švédsku možno ako špecifická skupina od 20. rokov 20. stor. Takže povedať, že Stalin je symbolom socializmu ako takého je historický aj ideologický nezmysel.
 9. 9
  18fliper

  30 ročný muž
  panic s komplexami na portali pre skolakov

  v poriadku ja o tom viem a neberiem ti to. co som chcel povedat je: ak z kapitalizmu vyplyva a je jeho neoddelitelnou sucastou centralne bankovnictvo a hospodarske cykly tak je tiez na mieste tvrdenie ze zo socializmu vyplyva a je jeho neoddelitelnou sucastou hladomor.
  na jednej strane totiz tvrdis "toto nie je socializmus" a ze nejake vyplody psychopata stalina tam nemaju co robit a ze ty to vidis inak. ok beriem. no na druhej strane kritizujes kapitalizmus presne z toho isteho hladiska. ja ti tiez mozem povedat "toto nie je kapitalizmus" a ze si to predstavujem inak.
 10. 10
  Patrixo

  33 ročný muž
  Som bezdomovec

  tak ked citujes, tak by si mal dat vediet ze niekoho citujes.. ci uz aj citaty zacali socialisti kradnut?