.

.
Zdieľaj článok na facebooku
2 odoberateľov
Jupi

Som šiška

Komenty k článku

 1. 1
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  Tak samozrejme ze by to tak malo byt ale ludom jebe neznasaju sa kazdy z kazdym
 2. 2
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  *s
 3. 3
  Jupi

  15 ročné dievča

  Takže podla dnešneho sveta nezistime kto žije na dalsiom svete nikdy :D
 4. 4
  Darkestangel

  22 ročné dievča
  Menefreghista

  MCC
 5. 5
  Rambo30

  16 ročný chalan
  Skoro Dunajská Streda, malá dedina..

  Existuje iba 1 rasa
 6. 6
  Rambo30

  16 ročný chalan
  Skoro Dunajská Streda, malá dedina..

  (hehe) (hehe) (hehe)
 7. 8
  Ye6xncvl

  17 ročné dievča

  Vzdelanie je cesta a knowledge is power. A ty si dajako podcenila obe... Ale hej, asponze si sa zamyslela.
 8. 9
  Luboos

  32 ročný muž
  Piešťany

  ja že je to evolúciou - za pôsobenia rôzneho podnebia, miesta, prispôsobenia sa.... ale hlavne že je už piatok poobede :)
 9. 10
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  lol.
  zaprve je to hypoteza, lebo teoria je uceleny system pravidiel a principov vypozorovanych v realite, korespondujucich s realitou, a majucich prediktivnu hodnotu.

  tato tvoja blbosticka nesplna ani jeden z tych bodov.

  zadruhe keby si sa viac vzdelavala tak by ti nemuseli o takychto zakladnych veciach "dochadzat" hluposti, lebo odpoved na tuto otazku je uz minimalne 50 rokov naisto znama vdaka genetike, antropologii a archeologii.
 10. 11
  James98

  30 ročný muž
  Bratislava

  @midnight Má 14 rokov, asi to treba brat do úvahy :D Na tých základných školách je očividne to vzdelanie dosť na nič
 11. 12
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @james98 beriem to do úvahy. učím jedného štrnásťročného chalana programovať. chodí po chemických a fyzikálnych olympiádach. minule som mu vysvetľoval rozdiel medzi state-focused a process-focused analýzou na mitotickom delení lebo to pre neho vtedy bolo aktuálne, lebo o tom robil referát.

  vzdelanie na našich základných (a ešte stále aj mnohých stredných) školách vrámci svetového rebríčka vôbec nie je také zlé. vek tu rovnako nie je príliš podstatným elementom.

  nie som si úplne istý, ale vecičky okolo údolia úrodného polmesiaca a prvého sťahovania ľudí odtiaľ do celého sveta sa učili aspoň v náznakoch veľmi skoro. rasová diferenciácia z toho logicky nasleduje, a aj keby sa hneď neučila, tak tá otázka "ale tam predsa žijú arabské etniká, tak ako to že my sme bieli keď sme sa odtiaľ vysťahovali?" nasleduje, alebo by mala nasledovať, úplne prirodzene. a aspoň obrovsky trápne povrchná odpoveď ktorá celý princíp rasovej diferenciácie pekne načrtáva je záležitosťou dvoch nie príliš rozvitých viet.

  takže ako najpodstatnejší problém vidím výchovu do svetonázoru ktorý pohŕda pravdou, faktami, a reálnymi vedomosťami.
 12. 13
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  ale okej, môžem skúsiť byť menej pindač a viac vysvetľovač.

  čiže milá @jupi :

  "Ľudia chcú už od vynalezenia prvej družice,rakety a pod. zistiť či existuje iný svet vo vesmíre."

  iný svet vo vesmíre neexistuje, lebo slovo "svet" je v podstate synonymom slova "vesmír", čiže "celá existencia". myslela si iné planéty, a áno, tie existujú. čiže dúfam že si myslela iné planéty na ktorých existuje život. a áno, tie nevyhnutne štatisticky tiež existujú, lebo vesmír je tak obrovský že pokiaľ sa život vyskytol aspoň na jednom mieste v ňom, je prakticky nemožné že by sa to neudialo aj niekde inde. proste vesmír svojou veľkosťou poskytuje len dve možnosti: buď by nikde v ňom neexistoval život, lebo to proste jeho pravidlá neumožňujú, alebo by na viacerých miestach v ňom existoval život, lebo ak to jeho pravidlá umožňujú tak je nevyhnutné aby sa to stalo.

  to prvé očividne pravda nie je, lebo sme tu my, čiže je logicky pravda to druhé.

  "Kto verí v teoriu že Boh stvoril zem"

  opäť, toto nie je teória (prečo? viď môj prvý koment, preto), a dokonca ani hypotéza, toto je proste len ničím nepodložené a ničím užitočné tvrdenie. prípadne ešte sa dá povedať že "svetonázor" (hlúpy).

  "Možno sa rozhodol že iný svet námm ukáže"

  ...a ako by nám ho ukázal? magicky by do našej slnečnej sústavy priletela nová planéta s civilizáciou? alebo by sa magicky zmenili zákony fyziky že by sme zrazu vedeli k Slnku najbližšej ďalšej hviezde docestovať za menej ako ...tuším tri milióny rokov, koľko je od nás (rýchlosťou svetla) vzdialená? alebo nejakou biblickou víziou ktorá ak by aj bola reálna tak by bola nerozlíšiteľná od obyčajnej halucinácie?

  tvoja základná chyba je v otázkach ktoré kladieš. miesto "prečo" v zmysle "aká je príčina ktorá to spôsobila", čo je dobrá otázka, sa pýtaš "prečo" v zmysle "aký je zámer kvôli ktorému táto vec existuje?". a to je zlá otázka, lebo predpokladá nejaký vedomý zámer po ktorom (vrámci vesmíru a existencie) nikde nie je ani stopy. a potom z takejto zlej otázky, aj keby si hneď dobre rozmýšľala, nemáš šancu dostať sa nikam len k zlým odpovediam.
  na to si treba dávať pozor.

  "prečo lopta spadla na zem?" v zmysle "aký mala zámer že sa kvôli nemu rozhodla spadnúť na zem?" ťa dovedie... prinajlepšom nikam, v horšom prípade k úplným hlúpostiam.

  "prečo spadla lopta na zem?" v zmysle "čo spôsobilo že sa s loptou stalo toto?" ťa dovedie... k objaveniu gravitácie a pochopeniu toho ako funguje a drží pokope slnečná sústava, a k schopnosti vyrátať pozície planét v ľubovoľnom čase v minulosti aj budúcnosti.

  "potom nám dá tu šancu ukázať ľudí ktorí sú možno zmutovaní alebo majú úplne iný spôsob života."

  ľudia sme my. a iba my. homo sapiens na planéte Zem, poddruh opíc, ktoré sú poddruhom cicavcov, ktoré sú poddruhom chordátov ale ešte sú tam nejaké medzikroky.
  a všetci sme zmutovaní, každý jeden človek obsahuje zhruba 150 mutácií už od narodenia, vďaka tomu každý vyzeráme trochu inak a sme povahovo trochu iní.

  "mutácia" znamená "odchýlka od pôvodného/zdrojového genómu". mimozemšťania teda nie sú ľudia, sú svoj vlastný samostatný druh bytostí. a nie sú ani "zmutovaní" oproti ľuďom, lebo na to by sa ich genóm musel nejak niekde vyvinúť z toho ľudského, čo je prakticky nemožné. ich genóm bude úplne samostatný, lebo sa vyvíjal úplne oddelene od genómu čohokoľvek na Zemi. dokonca môže byť (teoreticky) založený aj na úplne iných chemikáliách (aj keď je to nepravdepodobné, lebo organické zlúčeniny, čiže chemikálie z uhlíka, kyslíka a vodíka, sú také praktické a časté kvôli tomu že uhlík, kyslík, a vodík, sú veľmi reaktívne, čiže rady sa spájajú, rady vytvárajú rôzne chemické procesy ako napríklad oxidáciu, čo je vlastne dýchanie, ktoré tvojmu telu v kombinácií s jedlom poskytuje energiu).
  no ale mohli by byť založení trebárs na silikóne, alebo aj železe, whatever. každopádne ak aj by boli založení na uhlíku, rovnako ako my, tak by veľmi pravdepodobne ani trošku nepripomínali nás. nielen iná kultúra, ale aj naprosto iné... všetko. je dosť možné že by od nás boli dokonca tak odlišní, že by sme ich prvé desaťročia ani nerozpoznali ako živé tvory.

  lebo ľudské vnímanie, inštinkty a "sedliacky rozum" sú nesmierne obmedzené, a presne na to vznikla veda, čo je sada princípov a postupov na skúmanie vecí, ktorej cieľom je tieto obmedzenia čo najviac eliminovať a(lebo) obísť.
 13. 14
  Savvym

  25 ročný muž

  @midnight pekne po lopate, pomaly ako retardovanemu keby si to adresoval.
 14. 15
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @savvym teraz neviem či je to hint/rada, alebo uznanie že presne to sa mi podarilo.

  ale nebuď zlý, šak trošku času a šance jej daj nech sa prejaví
 15. 16
  James98

  30 ročný muž
  Bratislava

  @midnight Existujú predsa aj teórie multiverza. Antropický princíp. Vesmírov môže byť nespočetné množstvo - teoreticky sa mohli adaptovať ako je to pri evolučnej teórii. "Prežije" len ten vesmír, ktorý je postavený na určitých špecifických podmienkach - možno iných, ako sú v našom vesmíre.
 16. 17
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @james98 existujú, ale ten pojem "multiverzum" je taká náplasť, lebo pojem "univerzum", vesmír, reálne znamená "všetko čo existuje", akurát kým sa prišlo na to že to čo vieme overiť že existuje nemusí byť všetko čo existuje, už bol ten pojem tak ...zaužívaný, že sa nedal zmeniť. to ale nie je dôvod šíriť túto deformáciu pojmov a ďalej, aj tam kde nie je nevyhnutná.

  " teoreticky sa mohli adaptovať ako je to pri evolučnej teórii. "Prežije" len ten vesmír, ktorý je postavený na určitých špecifických podmienkach - možno iných, ako sú v našom vesmíre."

  zle chápeš tú evolúciu vesmírov. neexistuje žiadne "prežije len vesmír taký a taký". každý vesmír "prežije", v zmysle prejde si svojim procesom od vzniku až po ustálenie alebo zánik. každopádne vnímať to podobne ako evolúciu organizmov je obrovská chyba vedúca k mylným záverom.

  vesmír ktorého fyzikálne zákony ani neumožňujú jeho existenciu totiž nikdy ani nevznikne. antropický princíp, ak sa nemýlim (a teraz ani negooglim lebo sa mi nechce, takže sa môžem mýliť) je o tom že "bytosti pýtajúce sa prečo existujú v takomto vesmíre môžu vzniknúť len vo vesmíre v ktorom existujú a preto tá otázka je cyklická a nezmyselná".

  ale inak (podľa môjho názoru, nemám to ničím overené a nemám nič čo by to nejak viac rozoberalo) môže vzniknúť a existovať akýkoľvek vesmír ktorého zákony sú interne konzistentné. môže existovať napríklad aj vesmír bez veličiny nám známej ako "priestor". alebo "čas". alebo aj oboje. akurát to znamená že ten vesmír neumožňuje vznik ľudských bytostí, alebo bytostí vrámci hocijakej definície akú si vieme predstaviť. ale stále môže existovať.

  bude sa to zdať mierne odveci, a bude to vyžadovať kus intelektuálnej energie/investície pohopiť ako a prečo to súvisí, ale odporúčam ti pozrieť si (má to 10 minút dokopy) toto:

  https://www.youtube.com/watch?v=CxNDgiNYLdo

  https://www.youtube.com/watch?v=eYo6SzBRT1Aä

  má to slovenské titulky mnou robené ale ak vyslovene nepotrebuješ odporúčam nezapínať, lebo kadencia informácií a myšlienok je tam taká vysoká že zároveň s nutnosťou sledovať titulky je to už skoro nezvládnuteľné.
 17. 18
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  samozrejme, birdz odjebol druhé video (a prvé slovo "má" z odstavca za ním)

  čiže druhý diel tu:
  https://www.youtube.com/watch?v=eYo6SzBRT1A
 18. 19
  Savvym

  25 ročný muž

  @midnight ja neberiem šancu. Len konštatujem, že to akým štýlom podávas vysvetlenie môže zaposobit urážlivo. Ale vysvetlenie sa nemilo argumentom, napriek tomu aká je mladá, neznamená, že je hlúpa, hoci z tvojich odpovedi, že príde na hlúpe myšlienky, mi skôr pripadá, že ju tak aj berieš a navrch toho ako som napísal tvoje celé vysvetlenie tak obsirne a napísané po lopate akoby si to písal mentálne retardovanej osobe. Ale to je skôr taký vtip odo mňa. Nevravím, že s tým máš prestať.
 19. 20
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @savvym
  "Len konštatujem, že to akým štýlom podávas vysvetlenie môže zaposobit urážlivo."

  to nevadí. to je test od Boha či dokáže potlačiť ego v mene pravdy alebo nie :-D
  lebo veď som nástrojom božím, nie?

  neberiem nikoho nijako než ako stupídnu mašinku konečno-stavovú, kým mi nedá dôvod brať ho inak. ale tu som sa posnažil a dostala kúsok prezumpcie neviny, a všimni si že aj keď zosmiešňujem, tak len jej názory, nie ju ako osobu. a to je tiež vedomý zámer.

  "ako som napísal tvoje celé vysvetlenie tak obsirne a napísané po lopate akoby si to písal mentálne retardovanej osobe. "

  to pre istotu a pre šetrenie časom. nespočetne veľa ráz sa mi stalo že sa niekto urazil že sa s ním rozprávam povýšenecky (tzn. prepokladám že vie veci ktoré v realite nevie), a stráca to čas a nervy. málokedy sa mi stalo že by škôlkarske vysvetlenie malo horší dôsledok než ten že sa druhá strana urazí že si o nej myslím že je stupídna, čo je aj tak obvykle pravda čisto by default, tak čo :-D :-D
 20. 21
  Jupi

  15 ročné dievča

  @Midnight
  Viete co stavim sa ze vz nedokazete uvarit caj. Nikdy ho nevarte prosim.
 21. 22
  Savvym

  25 ročný muž

  občas mi skôr príde, že to akým štýlom hovoríš pôsobí viac ako by si súkal jeden fakt za druhým. Už to nebudem naťahovať. Proste som mal raz babu, ktorej som podobne vysvetlil niekedy veci ako tupej, a pritom som to myslel v dobrom, lebo som si chcel byť istý, že všetko pochopí, ale nakoniec nepobrala nič, čo som jej povedal, len si zapamätala, že som povýšenecký. @midnight
 22. 23
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @jupi vymyslel som dve jedlá.
  jedno sa volá "geblajz", druhé je "žralok čo prešiel lodnou skrutkou titanicu"

  ;)

  a ľúbim improvizované varenie, že pozriem čo je v chladničke a mrazničke a skombinujem z toho niečo konzumovateľné, to je v podstate jediný druh varenia čo ma baví, lebo všetky ostatné sú príliš prepísané, rigidné.

  čj mám najradšej zelený, alebo šalviovo-lipový, do polltirového hrnčeka, lebo šalvia sama osebe je príliš silná a výrazná a lipa sama osebe zas príliš jemná a nevýrazná, a tak kombinácia oboch s dvoma lyžičkami medu je priam gýčovo sladká mňam pochúťka ;)

  to čo si napísala je čisto vyhýbaním sa reálnej diskusii, bez ohľadu na moju odpoveď. a na osi ťa to posúva bližšie k strane "beznádejné prípady"

  a vykať mi nemusíš, tu sme na internete, tu platí rovnosť a ideokracia. ;) ale cením si to, je to milé.

  @savvym to je super, to je často pointa presne tak pôsobiť, lebo presne to robím. obvykle mám vo vedľajšom okne otvorený google a overujem si či to čo hovorím (lebo sa mi marí že to tak je) je naozaj pravda. Jo, väčšine báb nevysvetlíš. Pre väčšinu žien si povýšenecký už v momente keď si si dovolil tú drzosť že jej protirečíš. Z toho si nič nerob, ony sa musia naučiť vyrásť, nie my naučiť sa byť detinskí ;)
 23. 24
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @jupi skús reagovať reálne na niečo z toho čo som povedal, miesto produkovania automatických ad-hominem ;)

  https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem
 24. 25
  Mayben

  26 ročná žena
  PD/BA

  bože ľudia..nebuďte takí! :/

  veď je to náhodou milé :)
 25. 26
  Jupi

  15 ročné dievča

  Ty brdo podaktori asi mali same jednotky z referatov a slohov :D keby ste sa videli