@notmehofejk :D :D Nezniesol si konfrontáciu s vlastnou kokotnosťou tak si radšej blokol? Och ty náš birdz bojovník proti ultralivčiarom som zvedavý akú ďalšiu iniciatívu pre dobro ľudstva tu rozbehneš nabudúce. :D

Komenty k statusu

 1. 1
  Torpedo08

  29 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Ooo bude sranda :D
 2. 2
  Fukaj

  8 ročný chlapec

  Boje
 3. 3
  Feelagain

  23 ročné dievča
  based in Brno

  mne sa paci, ze v boji proti laviciarom si pomahaju socialistom orwellom :D
 4. 4
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @feelagain Nie laviciarom! ULTRA laviciarom! :D Orwell bol predsa obyčajný prijateľný lavičiar, ktorý nezasadzoval semená ultralavičiarizmu do našich firiem, ktoré nám zakazujú hovoriť slová ako master a blacklist, ale vlastne nám to tak úplne nezakazujú len sa ich snažia nahradiť kvoli triggerovaniu zákazníkov, a ono to raz moze sposobit to, že ani neviem čo, trebárs, že nám imigranti ukradnú deti, alebo sa tu rozvynie angsoc? Ja neviem čo si vlastne predstavoval vo svojich fantazmagoriach ze kam to dojde. :D V podstate mi odpovedal len raz, ze mi na nic neodpovie okrem jednej zavadzajucej veci na konci sa este citoval ako nic nepovie okrem tej zavadzajucej veci ale urcite mal pravdu inak by nemal posledne slovo po mojom zablokovani :D Ja nevim, cele je to smiesne, ale aj desivo divne ked ma niekto takto strasne nasrane v hlave samym sebou.
 5. 5
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  To je inak tiež riadna pičovina, že ultra ľavičiari riešia veci ako zakazovanie nejakých slov. Väčšina z tých ľudí ani netuší, čo je ľavica a ak aj, tak sú to liberálni ľavičiari - v ekonomickej oblasti centristi či veľmi umiernení. Far left je absolútne o niečom inom.
 6. 6
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @james98 Ja viem... Ale zas keby tam borec nedá to slovo "estrém" neznelo by to nám ostatným tak nebezpečne. :D
 7. 7
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @6 piči *extrém
 8. 8
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @feelagain hm, mne sa paci ze sa ohanas tym ze orwell bol socialista, z coho je jasne ze o nom nic nevies a ze si ho necitala =D

  @Karlotiskot a uprimne sa divim ze ta neblokol hned, obdivujem ze ma voci kokotom tak pevne nervy
 9. 9
  Feelagain

  23 ročné dievča
  based in Brno

  @midnight citala, dokonca aj viac ako len farmu a 1984 :)
  “Every line of serious work that I have written since 1936 has been written, directly or indirectly, against totalitarianism and for democratic socialism, as I understand it.”

  - Orwell v Why I write, nemas zaco
 10. 10
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @midnight Ešte stále ťa baví byť karikatúrou seba samého? A čudné ako o Orwellovy vedia šetko iba tí naši internetový bojovníci proti liberálnym hodnotám, extrémnym lavičiarom a nepodareným feministkám kvoli ktorým si zjavne doteraz bez partnerky... :D Ja neviem načo sa vlastne hráte deti. Dajte si aspon tie zelené tričká s kotletou v kruhu keď podávate každú trošku liberálnejšiu vec za útok na vaše práve.

  Už mám pre ás aj meno - Sugarfascists. Velký bojovník, ale cíti sa dotknutý každou, ženou čo si dovolí niečo povedať o rovnoprávnosti. Ako sa preber sa trochu, pre teba nie je rovnoprávne ani to, že žena má viacero nápadníkov a ty nemáš žiadnu nápadníčku... vocas...
 11. 11
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @feelagain Ale ty si žena, ty nemáš právo na pravdu, lebo to už prekračuje rovnoprávnosť ako si ju on predstavuje. A si si dovolila použiť argument? Tak to máš teraz spočítané u midnighta!!! :D
 12. 12
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @midnight Mám pocit, že si od neho nečítal minimálne Hold Katalánsku kde rieši aj svoju politickú orientáciu. Ako to aj v knihe podrobne opisuje, v Španielskej občianskej vojne bojoval v radoch marxistov. Mimochodom, sám sa ešte predtým k socializmu otvorene prihlásil a ani v žiadnych jeho neskorších knihách či esejách som odklon od socializmu nepostrehol. Ale nemám načítanú celé jeho dielo - takže je možné aj to, že sa niekedy (možno pred smrťou) od socializmu odklonil - ale to by chcelo nejaký dôkaz.
 13. 13
  Openmindedfreak

  31 ročný muž

  @feelagain tak si prečítaj o Nestorovi Makhnovi ktorý bol defacto silný ľavičiar a hádaj proti komu bojoval? Tiež proti ľavičiarom, resp. proti diktatúre proletariátu ktorá vtedy vládla v Sovietskom zväze. Ja nevidím nič zvláštne na tom, že aj v ľavicovom krídle sú obrovské rozdiely v myslení a predstavách ľudí a dokážu teda aj napriek veľa spoločným črtám viesť proti sebe vojnu :)
 14. 14
  Feelagain

  23 ročné dievča
  based in Brno

  @openmindedfreak socializmus nie je diktatura, duplom nie demokraticky socializmus (a hlavne midnight mi oponuje, ze on socialista nebol) :)
 15. 15
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @openmindedfreak Machno bol anarchista - anarcho komunista. Anarchisti, sociálni demokrati, menševici, trockisti, eseri, narodnici - neskôr dokonca aj verní bolševici a iní - všetkých Stalin prenasledoval a vraždil. Dokonca sa ich zbavoval ako prvých aby "ľud nenakazili chybnou ideológiou" . Aj z tohto hľadiska je nezmyseľ tvrdiť, že "socialisti sú jedna vraždiaca banda". A to nehovorím o xy ľavicových školách na západe a eurokomunistoch, ktorí sa Stalinovi a neskôr systému Sovietskeho zväzu ako takému vzopreli.
 16. 16
  Openmindedfreak

  31 ročný muž

  @james98 a kde kto tvrdí, že socialisti sú vraždiaca banda? A to, že bol Nestor anarchista je mi dávno známe, tu ide o to, že je nezmysel oháňať sa tým, že nemôžem spomenúť Orwella ak poukazujem na prejebanú agendu ktorú dnes šíri táto nová "progresívna ľavica"... ja ich žiaľ nazývam radikálnym krídlom a za tým si stojím.
 17. 17
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @openmindedfreak Myslím, že nevedomky rozpútaváš hádku o niečom o čom tvrdíte vlastne to isté. Vlastne to čo povedal @James98 mi príde to isté ako si mi hovoril v minulom mojom "stave". Lavičiarov je mnoho druhov. Áno sú ultralavičiary (a myslím že s jamesom si o nich dokonca myslíte to isté) a Ja si akurát dovolím prispieť nazorom, že "extrémistické krídlo je v mnohonásobnej menšine trebárs oproti pravicovému radikálnemu krídlu a jeh názor je zosmiešňovaní aj znaćnou časťou ľavice. Veď pre koho už len napríklad takí pankáč nie je aspoň v nejakej sociálnej či politickej oblasti extrémista len za to ako vyzerá? Na druhej strane sa nedápovedať že ľavica celkovo je uvedomolejšia ako napríklad taká umiernená pravica kde na politickej scéne je minimálne v dnešnej dobe ľavica celkovo omnoho nekritickejšia aj čo sa týka volených zástupcov ako pravica aj keď tú kritickosť v pravici z 90-tych percent zastupuje hlavne stredopravé krídlo. A na tretej strane, dnes už ani v politickom spektre neexistujú strany skutočné strany so skutočne zameraným programom. Pravicový Matovič a ľavicový Fico sú tak pravidvé pojmy ako hovno k jedlu....
 18. 18
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @openmindedfreak Netvrdím, že to tvrdíš ty, to bolo len konštatovanie k tým, ktorí to tvrdia - aj na Birdze ich je zopár. Jeden z nich je spomenutý hneď v úvode statusu.
 19. 19
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @feelagain novidis. aj dnesnym socialnym demokratom nadavas do komunistov? =D
 20. 20
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @karlotiskot =D ty "nam" musis meno vymyslat. meno pre teba uz davno existuje, white knight =D

  a sorry, ale mas to popletene, nam prave velmi zalezi na liberalnych hodnotach, preto tak velmi nemame radi feminizmus a lavicu, pretoze dane dogmy su naprosto protikladne liberalnym hodnotam.
 21. 21
  Karlotiskot

  32 ročný muž
  I'll Be In The Garage

  @midnight ok
 22. 22
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @james98 mas pravdu, necital. a nielen ze sa ku komunizmu hlasil, bol aj clebom anglickej socialistickej strany, pokial viem. a prave to co v nej zo svojej unikatnej pozicie zvnutra videl a zazil, plus to co sa dozvedel o nemeckych nacionalnych socialistoch, ho prave inspirovalo k napisaniu 1984, nie?

  vdaka za tip, mozno sa na to pozriem, aj ked priznam sa ze obvykle nemam cas a energiu studovat takto do detailov veci ktore su prinajlepsom... okrajove. to ze kritizoval komunizmus (prinajmensom v tej podobe v ktorej je vzdy realizovany) je uplne jasne. to ze sa rovnako ako vsetci mylil vo svojej idealistickej predstave ze nejaka dobra realizacia komunizmu je mozna, je podla mna uplne okrajove a nepodstatne.