Blog bez jednorožcov a bez dúhy.

Diagnóza ťa zmení. Môžeš byť akokoľvek silný, môžeš byť akokoľvek hrdý, môžeš mať čokoľvek za sebou. Vyslovenie diagnózy z úst lekára ťa zmení vždy.

Aj keď to bude znieť ako klišé, mne sa v tom momente rozbil svet na milióny malých kúskov. Aj niečo vo mne sa rozbilo. Všetko, čo som si dovtedy plánovala a vysnívala, bolo preč. A niečo nové sa zasa prikradlo do môjho života.

Sú dni, kedy kvôli bolesti nie som schopná vstať z postele. Sú dni, kedy kvôli bolesti zruším všetko, čo mám naplánované a zostanem len ležať v posteli. Nezdvíham telefón, neodpovedám na správy, neriešim emaily. 

Paradoxom je, že fyzická bolesť zvyčajne ustúpi rýchlejšie, ako tá psychická. A potom sa deje to, že aj keď ma už nič fyzicky nebolí, zostávam niekoľko ďalších dní v posteli. Nie som schopná komunikovať s ľuďmi, nie som schopná vyjsť z bytu, pretože niečo tam v mojom vnútri stále tak neskutočne kričí od bolesti.

Vďaka diagnóza, naučila si ma, že aj psychickú bolesť je potrebné vyliečiť. U mňa podobne ako napríklad chrípku.

A po pár dňoch, vraciam sa do bežných koľají. Som opäť schopná ráno vstať, vyjsť z postele, ísť do práce, rozprávať sa s ľuďmi, starať sa o domácnosť. Ale už stále je tam otázka - na ako dlho?

Diagnóza ťa zmení. Aj mňa zmenila.

Kvôli nej sa opäť občas zobudia aj tí starí známi - démoni. Občas znova rozmýšľam, aké by to bolo nebyť. Aj keď len na malú chvíľku. Nebyť. Necítiť bolesť. Ani tú a ani tú.

Ale vďaka ti život, naučil si ma bojovať.

Zdieľaj článok na facebooku
181 odoberateľov
Kissmeplease

Ako aprílové počasie. Žena, matka a ešte-stále-dieťa v jednom. Stále sa usmievajúca, príliš hrdá a tvrdohlavá, aby ukázala svoje slabosti svetu naokolo. Neskrotná a neskrotená a pritom rada milujúca a milovaná. Ambiciózna a hlavne už nikdy viac vzdávajúca sa. Milujem počítačové hry aj vôňu novej knihy, detské rozprávky aj nechutné horory, nedeľňajšie kakauko aj piatkové víno, hudbu a smiech, ticho aj kľud, koncerty aj nekonečné vylihovanie v posteli, dúhu aj dážď a hlavne jar. Najviac na svete však milujem to čosi malé, čo sa prikradlo do môjho sveta nečakane pred pár rokmi.

Komenty k článku

 1. 1
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  Bojuj! Budem ti drzat palce nech ti je lepsie a aj v tom co som ti komentovala pod statusom!
 2. 2
  Kissmeplease

  23 ročné dievča
  workoholička

  @nespiacakraska ďakujem veľmi (love)
 3. 3
  Chlorofyl

  10 ročný chlapec
  Erec Jisrael

  ja sa v takychto situaciach zamyslam nad sebou a tam si clovek uvedomi hodnoty
 4. 4
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  @2 urcite mas okolo seba dost ludi co ta podporia(teda mam z teba taky pocit) ale keby si sa chcela porozpravat kludne mi napis. Z blogu mam pocit ze sme na tom podobne.
 5. 5
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Až keď človek zažije na vlastnej koži, až potom pochopí. A zmení to jeho priority aj napriek tomu, že sny ostanú. Býva to veľmi ťažké :( Ale držím palčeky