Denník (novo)manželky

Začnem tým, že je naozaj obrovská škoda, že nevieme nahliadnuť do svojej budúcnosti. Ak by sme takúto schopnosť mali, verím, že takto pred 7 rokmi by som si povedala "poď, to zvládneš, všetky tie sračky prekonáš a o 7 rokov budeš mať všetko, po čom túžiš". Všetky tie sračky, od dieťaťa v 15tich, cez depresie, pokusy o "odchod z tohto sveta", až po vyhodenie z domu, by sa mi určite s týmto vedomím zvládali ľahšie :)).

Prečo to sem píšem? Azda len z nejakej nostalgie, že vtedy pred 7 rokmi bol práve Birdz miestom, kam som sa chodila vyplakať, vyžalovať, vypísať zo svojich pocitov. A Birdz bol tiež miestom, kde som v tej dobe spoznala ľudí, ktorí mi pomáhali cez to všetko prejsť, aj keď dnes som v kontakte už len s málom z nich.

A ako to je teda dnes? Dnes si uvedomujem, že mám všetko, po čom som vtedy túžila. 

Mám úžasného syna, ktorý je so mnou a o ktorého som teraz schopná sa postarať. Mám syna, na ktorého som neskutočne hrdá pri každom jednom vystúpení, ktoré majú v škôlke, pri každom jednom tréningu, ktorý miluje. Mám syna, ktorého s láskou a pýchou budem tento rok po prvý raz viesť do školy.

Mám skvelého manžela, ktorý pri nás stojí v každom momente nášho života. Mám muža, ktorý sa o mňa a môjho syna stará s nekonečnou láskou a trpezlivosťou. Mám muža, vedľa ktorého sa každé ráno zobúdzam šťastná.

Mám domov, o ktorom som vždy snívala, do ktorého sa vždy rada vraciam. 

Mám tú najlepšiu prácu, ktorá ma ani po 7 rokoch neprestáva baviť (áno, brigádovala som tam už od 15tich). Mám prácu, kde sa nikdy nenudím, kde som získala obrovskú zodpovednosť pri manažovaní ďalších x ľudí. Mám prácu, kde som získala obrovské sebavedomie, kedy už nemám problém stretnúť sa s klientmi či prednášať pred plnou miestnosťou ľudí.

A hlavne, mám najkrajší vzťah s rodičmi, aký sme nikdy predtým nemali :)

No a nakoniec, naučila som sa ako-tak variť!

A za toto všetko som tak nesmierne vďačná, až som sa z toho potrebovala opäť po dlhej dobe vypísať. Dnes mi dali význam slová, že najľahšie to bolo vzdať :)

<3

Zdieľaj článok na facebooku
180 odoberateľov
Kissmeplease

Ako aprílové počasie. Žena, matka a ešte-stále-dieťa v jednom. Stále sa usmievajúca, príliš hrdá a tvrdohlavá, aby ukázala svoje slabosti svetu naokolo. Neskrotná a neskrotená a pritom rada milujúca a milovaná. Ambiciózna a hlavne už nikdy viac vzdávajúca sa. Milujem počítačové hry aj vôňu novej knihy, detské rozprávky aj nechutné horory, nedeľňajšie kakauko aj piatkové víno, hudbu a smiech, ticho aj kľud, koncerty aj nekonečné vylihovanie v posteli, dúhu aj dážď a hlavne jar. Najviac na svete však milujem to čosi malé, čo sa prikradlo do môjho sveta nečakane pred pár rokmi.

Komenty k článku

 1. 1
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Wow, to je úplne super, veľmi ma to potešilo! (thumbs)
 2. 2
  Drazoal

  24 ročný chalan
  Zvoľen

  Nádherné :)
 3. 3
  Riaaa

  24 ročné dievča
  Z kade , z tade ...

  :-) :-) :-) :-) TOTO ma potešilo :-)
 4. 4
  Purenarcissism

  28 ročná žena
  Naivka.

  normalne som sa usmievala, ked som to citala !
  toto je super :)
  normalne si ma dojala :)
 5. 5
  Kissmeplease

  24 ročné dievča
  workoholička

  @antifunebracka @drazoal @riaaa @purenarcissism ďakujem vám krásne :*
 6. 6
  Naturalis

  22 ročné dievča

  Krásny blog a super, že si to pred tými siedmimi rokmi nevzdala! :))
 7. 7
  Missingperson

  23 ročné dievča

  aj slzicku mi tislo :)