T

Tak si to zhrnme: Vonku je -10º, tak si byt vyhrejeme na 23º, aby sme v nom mrazak chladili na -15º Modern logic

Komenty k statusu

 1. 1
  Delica

  23 ročné dievča
  (-∞,+∞)

  a to máme vždy keď je pár dní pod nulovou celý mraziak vypnúť a jedlo vypratať vonku a potom zas naspäť? Či nemáme kúriť, keď sa nám prišťastilo zimy a šetriť energiu, šťastní v zime?
 2. 2
  Kvimbi

  29 ročný muž
  v zivotnej velkosti

  @delica
  Jo, ludia vzdy radsej vlozili energiu do toho preco sa nieco neda nez vymysliet ako to robit inak. Preto ako prve co ti napadlo nie je ako to vymysliet, ale preco sa tym nezaoberat ;)
  Kedysi boli v bytoch samostatne spajze, kde bolo vetranie a teplota nizsia po cely rok (hej v zime obzvlast). Domy mali komory, pivnice s teplotou okolo 7º cely rok. Atd.....

  Osrat zivotne prostredie, hlavne ze nam je dobre :)
 3. 3
  Aprilynne

  20 ročné dievča
  BA/BB

  @2 ano, domy mali a maju taketo pivnice, a podla mna ludia co ich maju ich aj vyuzivaju. ale vzhladom na rastucu populaciu uz nemoze kazdy byvat v domceku, preto sa zacali stavat panelaky, kde bohuzial nemoze mat kazdy pivnicku. a spajza na balkone v lete asi tazko bude mat 7°. Btw tie bytovecky mensiu spotrebu na vykurovanie ako tie stare domy s pivnicami bez zateplenia, nie je spotreba ako spotreba..
 4. 4
  Delica

  23 ročné dievča
  (-∞,+∞)

  @2 no, môj intrák ani náš byt také možnosti veru nemá a zatiaľ nemám na to postaviť/kúpiť/bývať v niečom energeticky lepšom (aj keď myslím, že toto práve nie je až taký problém). Necítim sa zle, pre vykurovanie a zároveň využívanie mrazničky a to hovorím ako človek, ktorý sa tak trocha ekológiou zaoberá. Aj študijne.