Príbeh na druhý pokus?

Strata inšpirácie alebo jednoducho lenivosť? Neviem presne, ale asi tak nejako by som nazvala môj vzťah ku písaniu príbehov. Kedysi som sa tomu venovala dosť často, a teraz? Proste strácam fantáziu, čo ma dosť mrzí.

Kedysi bolo mojim snom vydať knihu. Stačilo, aby mala MINIMÁLNE nejakých 200-300 strán (áno, dala som si konkrétne číslo strán :D ). Ale skôr, ako som sa k tomu číslu dostala, som ledva dokončila 60 stranu "knihy" a zrazu PUF - inšpirácia a nápady boli preč. To sa asi stáva každému, ale mňa to dodnes nenormálne (s prepáčením) serie.

Už sú to 3 roky odkedy som prestala písať (keď nerátam niektoré mini článočky len tak "spakruky" napísané - či ako sa to hovorí). Keby som aspoň každý deň za tie tri roky napísala jednu stranu, bola by z toho hotová trilógia. Nuž čo, chcieť je pekné. 

Nedávno som mala sen. Hej, nová (trošku) inšpirácia k tomu, aby som znova pokračovala. Tak som sa teda rozhodla, že to znova skúsim. Nie s pôvodným návrhom, ale s niečim novým. Iným. Samozrejme som pozbierala aj skúsenosti (z písania slohov - niekedy to fakt môže byť užitočné) čo sa týka písania osnovy a mám pocit, že tentokrát to naozaj dokončím. Som len na začiatku, ale nejakých pár kapitol už mám pekne rozpracovaných (nenormálna radosť vrátiť sa k niečomu, čo ma niekedy tak veľmi bavilo). Koľko málo stačí k radosti :D

A tak dúfam, že tentokrát za nasledujúce 3 roky skutočne vyjde kniha (možno jeden výtlačok, možno len nejaká amatérska podoba knihy), na ktorú tak dlho čakám. A ktovie - možno sú to len moje predstavy (zrazu tá fantázia akosi funguje)

Nechám sa prekvapiť O:)
Zdieľaj článok na facebooku
2 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  31 ročný muž

  veľa čítaj, a budeš mať hneď námetov :)
 2. 2
  Primitiv

  24 ročný chalan
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Super. Ja sa takisto pripájam k rade veľa čítaj. A o čom píšeš? :)
 3. 3
  Lala_la

  19 ročné dievča

  @vreskot000 čítam čítam, je to moja vášeň a už mám naozaj dosť kníh za sebou, len to nie je jednoduché predstaviť si celý príbeh a kapitolu po kapitole ho rozpracovať, chce to poriadne veľa trpezlivosti :)
  @primitiv momentálne o žene, ktorá sa snaží nájsť šťastie na mieste, kde prežila najkrajšie obdobie svojho života :) jednou vetou sa to nedá konkrétne opísať, niekedy snáď prezradím viac
 4. 4
  Primitiv

  24 ročný chalan
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Aha. Priznám sa ti, že také veci nie sú mojou šálkou kávy :D Ale myslím si, že na to ideš dobre. S tým písaním :) Držím palce. A pozerala si si aj nejaké stránky o písaní? Ja som napríklad narazil na tento článok, ak chceš, mrkni sa https://www.fandom.sk/clanok/spisovatelska-alchymia-1-cast-desat-chyb-ktore-otrasu-karierou-nadejneho-spisovatela
 5. 5
  Lala_la

  19 ročné dievča

  @primitiv ďakujem, áno pozerala som si nejaké články, ale učenia nikdy nie je dosť :) určite sa na to pozriem, vďaka
 6. 6
  Majmarad

  34 ročný ujo

  Začni autobiografiou. Tú píšeš celý svoj život a ver mi, bude mať veľmi veľa strán.