Spomeň si na toto, keď budeš zdravá

Áno napriek tomu, koľkokrát som bola chorá a aké mám zdravotné problémy, toľkokrát som to aj podcenila a správala sa voči sebe "nezodpovedne".

Mala by som sa raz a navždy zmieriť s tým, že nie som zdravý človek a tak sa ku svojmu telu aj správať. A najmä sa neporovnávať s ostatnými. Pochopiť, že moja telesná schránka neznesie ani zďaleka to, čo normálnych zdravých ľudí. Zmieriť sa s tým, že aktivity bežných ľudí nie sú pre mňa... Vzdať sa robenia veľa vecí, ktoré milujem a zvyknúť si na nové záľuby ako napríklad čítanie kníh doma.. Pravdepodobne sa už neuvidím s mnohými ľuďmi, ktorých mám rada.. Taktiež to asi znamená úplne prestať chodiť na akcie, vďaka ktorým som sa cítila niekoľko rokov šťastná, držali ma nad vodou a podarilo sa mi vďaka nim dostať do psychickej pohody.

Napriek tomu, že mám zdravie a imunitu už značne poškodenú, verím, že raz sa mi podarí môj zdravotný stav stabilizovať a budem sa cítiť fajn.. Ale nemala by som nikdy zabudnúť na to, aké zlé to môže byť a ba aj horšie. Pretože akonáhle sa cítim lepšie a som pár dní ako-tak na moje pomery zdravá, tak mám tendenciu opäť skĺznuť do starých koľají a urobiť nejakú "hlúposť", ktorá nie je môjmu zdraviu prospešná. Preto chcem, nech mi je tento blog mementom, aby som nezabudla, že zdravie nie je nikdy isté a môžem takto opäť kedykoľvek dopadnúť. A vôbec nič a nikto mi nestojí za to, aby som svoje zdravie riskovala._____________________________________

A čo bude s prácou, na ktorú by som sa za normálnych okolností tešila, no momentálne mám obavy z toho, či to fyzicky zvládnem? Viem iba to, že ak sa nedám dokopy, tak sa jej budem musieť vzdať a nájsť si niečo, hoci aj za polovičný plat, kde nebudú "stresy", klimatizácia, nadčasy a časté PNky nebudú robiť problém..

Rovnako asi nebolo rozumné začínať v takomto období nový vzťah, ale zas kto to mohol predpokladať, že sa mi to až tak zhorší. Nechcem, aby moje problémy zasahovali ešte aj do jeho života a už vôbec nie takto skoro, keď to je ešte čerstvé. Bola by som radšej, keby sa s tým môžem sama vysporiadať tak, aby o tom ani nevedel a nepočul.. Lenže to sa už nedá vrátiť späť a čo som už začala, nemôžem len tak pustiť.

Zdieľaj článok na facebooku
65 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Wewo

  26 ročný muž

  Oh drž sa :( ja viem že si zodpovedne nešla na akcie keď som ťa volal...
  Určite bude lepšie!
 2. 2
  Bebekex

  26 ročná žena

  Ja strasne budem dufat,ze sa to zlepsi a nebudes sa musiet vzdat uplne vsetkeho!
  *virtualhug*
 3. 3
  Dwarvax

  32 ročný muž

  Drzim palce a prajem vela sil.
 4. 4
  Mariquittka

  26 ročná žena
  Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

  moc držím palce a hlavne vyhýbaj sa stresu, z vlastnej skúsenosti ten pracovný na mňa ale nemá až taký veľký vplyv ako ten osobný, vzťahy, traumy a tak, pracovný na mňa pôsobil len ak išlo o nejakú nespravodlivosť, tie bežné povinnosti ee, ja som začala po mojich imuno-zrúcaninách riešiť kúsok etikoterapiu a veľa pravdy je na tom
 5. 5
  Mielikki

  hrá sa, že má 0 rokov
  Pani lesa

  "Pretože akonáhle sa cítim lepšie a som pár dní ako-tak na moje pomery zdravá, tak mám tendenciu opäť skĺznuť do starých koľají a urobiť nejakú "hlúposť", ktorá nie je môjmu zdraviu prospešná" - akoby som seba počula. Síce mám to šťastie, že nemám žiadne vážnejšie problémy, ale pri tých bežných robím presne to isté a potom si len zbytočne predĺžim/skomplikujem veci, ktoré sm mohla mať už dávno za sebou.

  Takže si ani nechcem predstaviť, aké to musí byť z dlhodobého hľadiska. :/
  Snáď sa to utrasie aspoň do takého stavu, že budeš vedieť fungovať šťastne a nevzdať sa väčšiny vecí, čo ti robí radosť.
 6. 6
  Mayben

  28 ročná žena
  Vraj najväčšia diera

  Držím ti palce Lenka a verím, že všetko bude dobre!
 7. 7
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Sám idem touto cestou a neostáva mi na tomto svete veľa času, tak ti chcem povedať len jedno. Ak môžeš, tak začni vzťah, rob všetko čo zvládneš, pretože nikdy nevieš kedy sa čo zomelie a čas je neúprosný...veľmi rýchlo ide. Stresy nezažívaj nikde a už vôbec nie v práci. Ak si nájdeš takú kde budú tak odíď a hľadaj inú. Sú to len rady, ale držím ti palčeky. Nikdy sa nevzdávaj svojich snov.
 8. 8
  Lenkaska1

  24 ročné dievča
  Bratislava

  Normálne ste ma dojali všetci..

  @wewo ano veď to, 9x poviem nie a raz neodolam a tak to dopadne :/ a ďakujem :)

  @bebekex ďakujeem a prajem podobne :)

  @mielikki ďakujem :) veď toto, nie a nie sa poučiť, ale tentokrát už to snáď bude naozaj :D

  @mayben ďakujem krásne :)

  @majmarad ďakujem aj tebe :)
 9. 9
  Lenkaska1

  24 ročné dievča
  Bratislava

  @mariquittka ďakujem veľmi pekne :) snažím sa mi vyhýbať zatiaľ ako sa dá.
 10. 10
  Lenkaska1

  24 ročné dievča
  Bratislava

  *mu
 11. 11
  Campino

  26 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  Lenuska vela sil a zdravicka prajem :) drz sa :)
 12. 12
  Skvrnka

  22 ročné dievča
  parkovisko za Viedňou

  Mám čosi podobné (akurát nie imunitné ochorenie) a mám nakázaný doživotný šetrný režim, sedavé zamestnanie a polovičný úväzok. Verím, že časom sa naučíš ukočírovať svoje zdravie a nájdeš spôsob ako nájsť tú OK medzu, ktorá ti neškodí, ale zároveň sa necítiš veľmi ochudobnená od zážitkov. Veľa trpezlivosti a húževnatosti prajem!
 13. 13
  Obsession

  hrá sa, že má 2 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  Rozumiem tvojim pocitom . :) Verím že raz bude tvoj stav natoľko stabilný že budeš môcť robiť všetko čo chceš . (cmuk) (love)
 14. 14
  Lenkaska1

  24 ročné dievča
  Bratislava

  @campino ďakujem ti :)
  @skvrnka ďakujem kraasne, presne to by som chcela najst tu spravnu medzu :)
  @Obsession ďakujem krásne (love)
 15. 15
  Lenkaska1

  24 ročné dievča
  Bratislava

  Och také krásne slová ste mi napísali všetci, že ani neviem ako reagovať :/
 16. 16
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Tetánia? Prajem veľa síl
 17. 17
  Tomas55555

  24 ročný chalan

  No a akým ochorením to trpis ?
 18. 18
  Lenkaska1

  24 ročné dievča
  Bratislava

  @antifunebracka nie a dakujem :)
  @tomas55555 je to zlozitejsie a je to este v stadiu zistovania

 19. 19
  Tomas55555

  24 ročný chalan

  @lenkaska1 No však povedz o aké ochorenie ide, tiež trpím mnohými chorobami a za ten čas som sám na sebe našiel rôzne spôsoby ktoré mi príznaky choroby zlepšujú. Ak máš podobné choroby ako ja potom ti budem vedieť poradiť rôzne triky ktoré ti tvoju chorobu zlepšia.