23 ročný chalan, Medzi Jupiterom a Saturnom

22

Neskončilo to, ešte to ma pokračovanie na ďalšiu časť. Len ty si si toho neni vedomý. Ten príbeh v podstate nebol ani o tebe, ale hral si v ňom veľmi dôležitú úlohu. Dokázal si zmeniť vývoj istých udalostí. 

Mam písať o tom čo sa dialo vnútri alebo na povrchu ? Zaujíma ťa čo sa dialo naozaj, či ako to vyzeralo, či ako som si to predstavoval ? či to čo sa dialo vo vnútri, či čomu to vlastne ani nerozumiem ? 

Nič z toho čo si videl, nemusela byť pravda, vlastne podľa teba ani nie je. Je to len fikcia, ktorá sa ti dostala pod kožu. Ale bol si to ty, konal si predsa najlepšie ako si vedel. 

Kto si ? kam smeruješ ? kde si ? .. Vieš nechcem ti ublížiť zbytočnými rečami, ktoré by ťa mohli niekam posunúť.. Viem, že nato aby si sa niekam dopracoval, si to potrebuješ uvedomiť nezávisle odo mňa, od mojích rád, poznatkov. Ja vlastne nič neviem. 

Pamätáš si prvýkrát na ten pohľad, prišlo ti to smiešne, no zároveň si chcel aby sa to dialo ďalej. Bol si tam a nechcel si aby sa to skončilo. Konečne si cítil teplo, ktoré mohlo roztopiť tu zamrznutú vec, čo nazývaš srdce. Ale sám si vedel, že všetko čo rýchlo príde tak aj rýchlo zíde. Celé to trvalo celkom dlho, ale kde si teraz ? kam mieriš ? a kto si ?... Dalo sa to prirovnať k aprílovému počasiu. Ani si niekedy nevedel, prečo cítiš to čo cítiš a prečo sa deje to čo sa deje. Nesprával si sa ako egoista. Iba si sa riadil pocitmi.. Ktoré do teba zasadil čas, zasadila.. 

Tak čo povieš mi kedy už prekročíš tu pomyselnú čiaru ? Lebo stále ťa nevidím, chcel by som, ale snažíš sa  robiť, že sa z toho nikdy nedostaneš.. Je to možno bolestivé, ale ty si neni ten typ človeka.. veď vieš akého myslím.. Ale skôr čas, akceptácia, pochopenie, rešpekt a tvrdá drina na sebe. NIeje ľahké byť správnym človekom a dobrým a úprimným.. A ďalšie cnosti, ktoré najdeš časom.. Že ľahšie je byť, ten ktorý ubližuje. Ktorý je neohroziteľný, ktorý ma tajomstvá.. Hovorim ti, že jediné na čom záleži je uvedomovať si zraniteľnosť a byť zraniteľný.. Lebo iba vďaka bolesti si uvedomíš, že si stále tu, že vďaka ranám môžeš ucítiť ako ďaleko sa dá zájsť..

Klamať je zlé.. ale klamať sám seba ? povedz si úprimne ako to je, nesnaž sa újsť pred myšlienkami aj keď su niekedy hrôzostrašné a budia ťa zo spánku.. Nepotrebuješ motiváciu z vonka ale z vnútra.. Ak chceš aby bol svet lepší, musíš začať od seba, od toho čo dokážeš zmeniť.. Ale myslím si, že ty už to dávno vieš. 

Stretneme sa, možno už čoskoro a možno až za veľmi dlho. 


Zdieľaj článok na facebooku
11 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  konské-e zuby

  podla nazvu blogu som si myslel, ze to bude dvojnasobna konska e-kniha :D
 2. 2
  Lool141

  23 ročný chalan
  Medzi Jupiterom a Saturnom

  @pubertslatinocelny to mal byť vtip?
 3. 3
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  konské-e zuby

  Jj, ale nie v snahe uraziť ťa :) poznáš konské e-knihy?