Allah, buď nám milostivý a žehnaj nás.

Allah, buď nám milostivý a žehnaj nás,
a tvoja tvár nech žiari nad nami,
aby sa tvoja cesta stala známou na zemi
a tvoja spása medzi všetkými národmi.
Nech sa tešia a jasajú národy. †

Drahí bratia a sestry!
 

Dnes je prvý január 2019 – deň významovo veľmi bohatý, je to cirkevná slávnosť Panny Márie  Bohorodičky, zároveň Svetový deň pokoja, občiansky Nový rok i Deň vzniku Slovenskej republiky. 

Všetky významy tohto dňa sa spájajú v nás. My sme veriaci katolíci, sme aj občania Slovenskej republiky a patríme aj do svetového spoločenstva národov. Na Nový rok si podľa pekného zvyku vinšujeme zdravie, šťastie a hojné Božie požehnanie. Potešilo by nás, keby sa tieto krásne vinše naplnili. Uvedomujeme si však, že čosi – hoci nie všetko – je aj v našich rukách, aby sme sa pričinili o to šťastie a požehnanie v nastávajúcom novom roku.

Váš filipko

Zdieľaj článok na facebooku
15 odoberateľov
Marcello1111

Keď budeme mŕtvi, už nebudeme môcť povedať, že sme spravili niečo, po čom sa niečo zmenilo. Ak však nájdeme silu, alebo nás nájde niekto, kto nám túto silu do žíl vleje, odrazíme sa odo dna, budeme plávať k hladine a budeme môcť povedať, že sme to zvládli! Že náš život, hoci nie je jednoduchý, stál za to, že sme nepremárnili šancu na večný život, ale že sme ju pevne chytili do oboch rúk, objali ho ako dobrého priateľa a vykročili ruka v ruke s ním do večnosti. „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, zachráni si ho. Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a seba samého by stratil alebo poškodil?!“ Nebojme sa žiť! Nájdime odvahu, keď sa zdá byť všetko naozaj stratené!

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  32 ročný muž

  Vsetko dobre ti prajem v novom roku a ochranu od panny marie pomocnici krestanov!
 2. 2
  Marcello1111

  31 ročný muž

  @vreskot000
  Ďakujem brat môj, časy pre nás kresťanov budú čoraz horšie a máš pravdu, skutočne vydržia iba tí, ktorí dokážu prijať Pannu Máriu a Jej Syna Ježiša Krista aj cez mnohé útrapy do svojho srdca a vytrvajú...
  Pán s tebou....
  :)