"Kto vidí mňa, vidí Otca." (Jn 14,10)

                    Ježiš povedal svojim učeníkom:

„Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte.“

Tomáš mu povedal:

„Pane, nevieme, kam ideš. Akože môžeme poznať cestu?!“

Ježiš mu odpovedal:

„Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

Ak poznáte mňa, budete poznať aj môjho Otca. Už teraz ho poznáte a videli ste ho.“

Filip sa ozval:

„Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí.“

Ježiš mu vravel:

„Filip, toľký čas som s vami a nepoznáš ma?!

Kto vidí mňa, vidí Otca.

Ako môžeš hovoriť: „Ukáž nám Otca?!“ Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky. Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

Veru, veru, hovorím vám:

Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.“

               

Zdieľaj článok na facebooku
17 odoberateľov
Marcello1111

Po smrti už nebudeme môcť povedať, že sme spravili niečo, po čom sa niečo zmenilo. Ak však nájdeme silu, alebo nás nájde niekto, kto nám túto silu do žíl vleje, odrazíme sa odo dna, budeme plávať k hladine a budeme môcť povedať, že sme to zvládli! Že náš život, hoci nie je jednoduchý, stál za to, že sme nepremárnili šancu na večný život, ale že sme ju pevne chytili do oboch rúk, objali ho ako dobrého priateľa a vykročili ruka v ruke s ním do večnosti. „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, zachráni si ho. Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a seba samého by stratil alebo poškodil?!“ Nebojme sa žiť! Nájdime odvahu, keď sa zdá byť všetko naozaj stratené!

Komenty k článku

 1. 1
  Marcello1111

  31 ročný muž

  Pre niekoho ťažko, pre iného ľahko pochopiteľné slová...
  Láska vychádza zo srdca, niekedy je pre človeka lepšie počúvať hlas svojho srdca, ako hľadať dôkazy, ktoré nikam nevedú...
 2. 2
  Vreskot000

  33 ročný muž

  super. evanjeliove rady je veľmi dobre a správne pripomínať vprostred tohoto sveta, ktorý nepotrebuje počuť niečo duchovné, lebo toho nie je schopný celkovo vnímať. :)