Prozreteľnosť.

                   

       Veľmi chudobná žena telefonovala do kresťanského rádia a prosila o materiálnu pomoc. Neskutočne bohatý, ale zákerný muž, ktorý zachytil túto prosbu v rádii sa rozhodol niečo nekalé podniknúť.

       Zavolal do rádia, vypýtal si žobráčkinu adresu. Potom nariadil sekretárke, žeby nakúpila veľa jedla s tým, že v momente, keď sa žobráčka opýta kto jej jedlo poslal nech naisto povie, že tie potraviny sú od diabla. Keď sekretárka konečne našla úbohú ženu, tá od šťastia začala v náhlivosti brať jedlo a s radosťou dávať do svojho skromného domu.

       Sekretárka sa spýta: “Nechcete ani vedieť, kto Vám posiela toľko jedla?“ Žena odpovedala: “Nie. Na tom vôbec nezáleží, pretože keď Boh niekomu nariadi tak aj diabol musí poslúchnuť. “ Sekretárka sa len rozplakala.starka

       Od nepamäti si v Božom zámere a On sa chce o Teba vždy postarať. To, čo sa v Tvojom živote zdá byť nemožné, pre Neho je dosiahnuteľné. Boh ťa chce dostať do najväčšej výšky svätosti; Boh rád otvára svoju knihu spomienok, pretože pozná každý Tvoj dobrý skutok a chce ho odmeniť. Jeho prozreteľnosť je nevyspitateľná.

               

Zdieľaj článok na facebooku
11 odoberateľov
Marcello1111

Keď budeme mŕtvi, už nebudeme môcť povedať, že sme spravili niečo, po čom sa niečo zmenilo. Ak však nájdeme silu, alebo nás nájde niekto, kto nám túto silu do žíl vleje, odrazíme sa odo dna, budeme plávať k hladine a budeme môcť povedať, že sme to zvládli! Že náš život, hoci nie je jednoduchý, stál za to, že sme nepremárnili šancu na večný život, ale že sme ju pevne chytili do oboch rúk, objali ho ako dobrého priateľa a vykročili ruka v ruke s ním do večnosti. „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, zachráni si ho. Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a seba samého by stratil alebo poškodil?!“ Nebojme sa žiť! Nájdime odvahu, keď sa zdá byť všetko naozaj stratené!

Komenty k článku

 1. 1
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  To je velmi pekne :smile: az dojemne ak je to pravda
 2. 2
  Marcello1111

  29 ročný muž

  @torpedo08
  Edward, Boh aj na teba čaká, stačí povedať len áno a uzdravená bude duša tvoja....
 3. 3
  Kierkegaard

  24 ročný chalan
  Vesmír

  Toto bolo krásne napísané. To si ty napísal?
 4. 4
  Marcello1111

  29 ročný muž

  @kierkegaard
  nie, nie, mal som to uložené a náhodou som na to naďabil, s láskou som našiel, s láskou posielam do birdza...
  :)
 5. 5
  Gnomeslayer

  23 ročný chalan
  Pod Tatrami v šenku

  (thumbs)
  krásne
 6. 6
  Vreskot000

  31 ročný muž

  super, :)
 7. 7
  Kassiar

  20 ročný chalan
  A kto vie kde v pi*i to je

  Pravdivý príbeh a vážne dobrý. Diabol je vlastne v nás, nieje to žiadny čert je to ľudské zlo. Neznášam pojem ľudskosť, hneď vysvetlím. Človek má dve podstaty : božiu a ľudskú, božia stojí za tým dobrým, ale ľudská je tá čo nás ťaha dole (je to čo stojí za túžbou po bohatstve, moci, pýchou, nepokoji, zneuživaním a ovládaním druhých). V tom príbehu je toto čo som napísal, nádherne vyditelné. Múdrejší to okamžite pochopia.
 8. 8
  Marcello1111

  29 ročný muž

  @kassiar
  veľmi dobre a múdro si to vyjadril brat môj....
 9. 9
  Kassiar

  20 ročný chalan
  A kto vie kde v pi*i to je

  @marcello1111 Ďakujem. Keď chceš možem ti to vysvetlit obšírnejšie. Potom keby si mal záujem tak my povec či ťa mam tagnúť alebo poslať Ce tajné správy.