Ty, Pane, si moje útočište; zahŕňaš ma radosťou zo spásy.Blažený, komu sa odpustila neprávosť
a je oslobodený od hriechu.
Blažený človek, ktorému Pán vinu nepripočíta
a v ktorého mysli niet podvodu.
Vyznal som sa ti zo svojho hriechu
a nezatajil som svoj priestupok.
Povedal som si:

„Vyznám Pánovi svoju neprávosť.“
A ty si mi odpustil zlobu môjho hriechu.
Radujte sa, spravodliví, v Pánovi a plesajte,
jasajte všetci, čo máte srdce úprimné.

Bratia a sestry v týchto slovách Knihy žalmov sa niesla dnes svätá omša na 6. nedeľu cez rok...

Bratia, či jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu. Nebuďte na pohoršenie nikomu a ani Božej cirkvi, ako sa aj ja chcem páčiť všetkým vo všetkom a nehľadám, čo mne vyhovuje, ale čo osoží mnohým, aby boli spasení.

Napodobňujte ma, ako aj ja napodobňujem Krista.

Pán s vami.Zdieľaj článok na facebooku
10 odoberateľov
Marcello1111

Keď budeme mŕtvi, už nebudeme môcť povedať, že sme spravili niečo, po čom sa niečo zmenilo. Ak však nájdeme silu, alebo nás nájde niekto, kto nám túto silu do žíl vleje, odrazíme sa odo dna, budeme plávať k hladine a budeme môcť povedať, že sme to zvládli! Že náš život, hoci nie je jednoduchý, stál za to, že sme nepremárnili šancu na večný život, ale že sme ju pevne chytili do oboch rúk, objali ho ako dobrého priateľa a vykročili ruka v ruke s ním do večnosti. „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma. Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre mňa, zachráni si ho. Veď čo osoží človekovi, keby aj celý svet získal, a seba samého by stratil alebo poškodil?!“ Nebojme sa žiť! Nájdime odvahu, keď sa zdá byť všetko naozaj stratené!

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  32 ročný muž

  bratu prijemnu nedeľu ti praje, zamalu chvilu odchadzam do služby, nech ťa sprevadza Panovo slovo všade kde sa nachádzaš :)
 2. 2
  Vreskot000

  32 ročný muž

  eššte k článku. ano. veľa ľudí majú útočište alkohol, cigarety, nemravné zábavy, márnivé svetské materialistické reči, ale málokto sa vie pozrieť na hodnoty, ktoré pretrvajú po nás, a sú tu nato, aby sme na nich stavali :)