Prečo v lekárňach nedostaneme to čo chceme

Ahojte, chcela som napísať blog o tom prečo majú lekárne problém fungovať v bežnom režime, tj. prečo je problém pre zákazníka zohnať niektoré bežné lieky a prečo sú pred lekárňami také dlhé rady. Aby ste mali o tom predstavu, lekáreň objednáva v systéme lieky z niekoľkých spoločností (zvyčajne z jednej spoločnosti viac a z ostatných len základné lieky) a tie potom niekoľkokrát za deň, alebo za týždeň chodia do lekárne.

1. Prvým dôvodom je že sa ľudia zľakli (najmä minulý týždeň) a prišli húfne vykupovať lieky proti bolesti, na horúčku, kašeľ, vitamíny a podobne. Teraz už budú, predpokladám, chodiť pomenej. Buď im v lekárni dajú to čo potrebujú, lebo to stihli zase objednať, dajú im niečo podobné, alebo ich pošlú preč. (napr. klasický paralen je už dávno preč a aj keby ho objednali tak by zmizol v priebehu jedného dňa, o rúškach a dezinfekcií môžu snívať aj samotný lekárnici, nie to ešte zákazníci).

2. Niektoré ambulancie lekárov sa idú zatvárať, preto chcú čo najrýchlejšie všetci kúpiť lieky na predpis a popri tom si kúpia aj nejaké tie bez predpisu.

3. Lekárne zvyčajne nekupujú lieky v malom množstve (niekedy to nestačí ani v čase chrípky a nie to koronavírusu) a kým stihnú objednať ďalšie, pošlú im ich, a naskladnia ich tak sa tie, čo už sú v lekárni minú.

Dôležitejšie dôvody:

4. Všetky spoločnosti sú zahltené požiadavkami od lekárni, preto nestíhajú lieky doručovať a vzniká niekoľkodňové zdržanie. Požiadavka obsahuje dosť často aj len jeden-dva lieky, ktoré si objedná jeden pacient aby si ich mohol prísť neskôr vyzdvihnúť, preto je požiadaviek veľa.

5. Niektorým spoločnostiam padli ich systémy, preto sa objednávanie zdržalo. Niektoré si ich sami stopli na všetky požiadavky, aby to množstvo objednávok zvládli.

6. Niektoré spoločnosti stopli objednávanie všetkého iného okrem liekov. Preto bude v najbližšom čase problém dostať vitamíny, čaje a podobne.

7. Niektoré spoločnosti boli kvôli koronavírusu dokonca nútené úplne stopnúť výrobu, alebo expedíciu (posielanie) liekov do lekární. A určite sa k nim pridajú aj ďalšie.

8. Ďalej nesmieme zabudnúť ani na čakanie kamiónov s liekmi a výrobnými surovinami na lieky na hraniciach a zdržanie na všetkých stranách kvôli dezinfekcií priestorov.

Zdieľaj článok na facebooku
33 odoberateľov
Marjy77

No,... tak čo by som vám o sebe povedala? Čo by ste chceli vedieť? Najlepšie bude, keď mi pošlete TS a ja vám poviem (takmer) všetko.

Komenty k článku

 1. 1
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  dedoles™ influencer birdzu

  Takže všetci umrieme? :D
 2. 2
  Marjy77

  21 ročné dievča
  Wilderland

  @motovidlo323 iba ak prežívaš na liekoch na bolesť a vitamínoch :D