Snívalo sa mi o BIRDZI.

Dnes ráno sa mi sníval fakt zaujímavý sen a to práve o našom BIRDZI samojedinom. Ja viem, už by som asi mala prestať závisláčiť. Už si ho úplne dopodrobna nepamätám ale posnažím sa ho čo najpresnejšie zreferovať. :)

Na začiatok by som mala povedať , že BIRDZ nebol len nejaká sociálna sieť, bol to internát pre ľudí rôzneho veku (človek by si najprv povedal že zatratencov, ktorí chceli zažiť niečo nové s inými mladými ľuďmi).
Na začiatku snu som stála pred veľkou bytovkou žltej farby. Spolu s ďalšími asi troma rekrútmi (jeden z nich bol môj spolužiak) , sme sa pripravovali na skúšku, či nás zoberú alebo nie. Vstúpili sme do vnútra a ocitla som sa vo väčšej chodbe, v ktorej boli dvere do iných miestností a schody na poschodia. Vnútrajšok bol moderný a pri tom príjemný a útulný. Steny boli žlté a nábytok z dreva a svetlohnedý ako z IKEA-i. Bolo do okolo niekoľko iných mladých ľudí, ktorý sa na nás prišli pozrieť alebo len tak prechádzali, raňajkovali a podobne. Pamätám si scénu v ktorej prechádzal po schodoch nejaký mladý chalan a povedal niečo vtipné (nepoviem vám ktorý si myslím že to bol).
Prišlo k nám nejaké milé dievča (ako každá typická BIRDZ-áčka). Rozprávala nám o BIRDZI (internáte nie sociálnej sieti). Potom nám hovorila že tu majú BIRDZ časopis, ktorí jedni píšu a iný ho čítajú (neviem či ho čítali len vnútri v BIRDZI alebo to bolo aj pre verejnosť). Potom nám povedala , že sa kľudne môžeme pridať k redakcií, ak chceme. Ja som sa rozhodla, že hej. Veď prečo to neskúsiť? Odviedla nás teda do vedľajšej miestnosti, kde bol nejaký chalan a dala mi (aj ostatným dvom, ktorí sa rozhodli skúsiť to) zošit a povedala že máme niečo napísať. V zošite boli ručne napísané príbehy o BIRDZ-ákoch, pričom BIRDZ-áci a ich osobnosti boli skutočné a mali aj svoje mená (teda skôr BIRDZ prezývky), ale príbehy boli viac-menej vymyslené. Príbehy sa v podstate zakladali na dialógoch. A všimla som si že to bolo pestrofarebne napísané s rôznymi fixkami.
Vtedy som začala písať svoj príbeh. Nebola som si istá či mám písať tie BIRDZ poviedky alebo niečo svoje. Vzhľadom na to že ma nič s BIRDZ poviedkami nenapadalo, som začala písať svoj príbeh o tom aké je ťažké žiť medzi štyrmi staršími bratmi a v príbehu sa hlavná postava dopočula o BIRDZ-i a premýšľala či sa tam nepresťahuje. A patrične som to podfarbovala fixkami.

A vtom som sa zobudila na to, ako vo vedľajšej miestnosti hlasno hrá rádio pesničku Holubí dům od
Jiří Schelingera a otec hovorí niečo o nenapodobiteľnosti jeho hlasu...


Zdieľaj článok na facebooku
33 odoberateľov
Marjy77

No,... tak čo by som vám o sebe povedala? Čo by ste chceli vedieť? Najlepšie bude, keď mi pošlete TS a ja vám poviem (takmer) všetko.

Komenty k článku

 1. 1
  Mygate

  8 ročný chlapec
  trollhunter

  ja chcem byvat vedla @burble aby som jej mohol buchat na stenu, ked bude chlastat a robit bordel miesto ucenia :D
  alebo jej buchat na stenu, aby sla so mnou chlastat a robit bordel.
  tak nejak..zhruba..
  :retard: