O Pukovi, Kukovom bratoviSedel som pri okne a neveľké žerbo zapíjal čiernou kávou. Videl som ho vstúpiť, samého sa usadiť ku stolu oproti. Medzeru úzkej uličky som v tom čarovnom momente, pri pohľade do jeho obstarnutej tváre, vyplnil spomienkami a zážitkami, ktoré s ním súvisia. Žiadna už nebula - medzera, ani nič iné, čo by nás delilo. Skúmal som ho v odraze okna, pozoroval jeho pohyb pri pití a vlhké fľaky, ktoré mu para z kávy, nakreslila na plátenú tvár. Čosi si písal a keď si odskočil na toaletu, prečítal som si - nikým nepozorovaný, jeho poznámky.

Konzervatórium
Vrel som v tele poddajnom a baby ma obchádzali na míle - videli, hneď na prvý pohľad im bolo jasné, že som z bavlnky - len tenký komaroid na šnúrkach spoločnosti. A vravieval som si to tiež, a keď som si pred spaním nemohol umyť zuby? osviežiť tvár? Veľmi ma to lákalo.
Pivo? To som nepil, a od slaniny by mi ostalo telo, také zamastené, že by ma museli oprať na štyridsiatke.
Cez lístie koruny toho voňavého stromu, prišlo svetlo a nastal ten zlom, na letnej brigáde - pri ovocnom zbere, zo dva kroky od nevysokej jablone, tam ma objavil producent - pán, čo bol pekne stavaný a ešte krajšie oblečený, a navrhol mi - Kuko, čo by si povedal na nedeľne ráno?
Dám ti ten čas, vidím ťa v ňom - v tom čase ako nikoho iného. Vravím si dobre - skúsim to. A výsledok? Homodetská relácia s Patríciou, čo mala vtáčie meno, Jariabkovou. Prečo som pristúpil na tento pofidérny kšeft?
Verejnoprávna ma zdierala, no roky som to robil pre deti!!! - ťahali ma na vrchol a kričali moje meno, kreslili ma, maľovali a do doliny Mlynskej posielali mi korešpondenčné lístky. V tom - odnikiaľ - prišiel on, jeden škaredý, nevychovaný klon a povedal - Som tvoj brat. Slávu, ženy, deti - to všetko chcel pre seba. Nasačkoval sa mi do relácie, kládol deťom moje otázky, kradol mi žarty a viac nebolo medzi nami pozorovateľného rozdielu.
Bol len muž z bavlnky, teraz už dvojmo - čo raz sám, sólo komediant s veľkým srdcom zabával všetky deti až kým neprišli prvé peoplemetre.

Zdieľaj článok na facebooku
2 odoberateľov

Komenty k článku

  1. 1
    Aventine

    12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

    Teraz neviem, to rozprával Kuko či Puko?