23 ročné dievča, Hlavne že sme zdraví

Len ja

Niekto sa ma opýtal: Kto je v tvojom živote pre teba najdôležitejší? 

Odpovedala som: JA

Možno je to sebecké, že myslím iba sa seba a dávam tým pocítiť že nikoho už nepotrebujem. Ale potrebujem. Každý potrebuje. Ten čo hovorí že nepotrebuje sa ešte nestretol s osobou ktorá by ho robila šťastným. Najdôležitejšia som však pre seba ja. Ja, so svojím vyrovnaným plným vnútrom. Som človek, môžem robiť čokoľvek som schopná. Čokoľvek si myslím že mi pomôže a posunie ma. Keď si zrekapitulujem posledný rok.... ľudia to robia väčšinou s príchodom Nového roka... Vtedy vidíš že si sa posunul. Zase si sa niečo nové naučil. Niečo ťa sklamalo. Možno si sa odpútal od niečoho čo ho ťažilo dlho. Výborne. To treba. Vyhodiť do koša niečo čo nepotrebuješ roky ale aj tak to opatruješ. Nepotrebné veci. Len tak sa posunieš vpred. 

Kto z Vás je spokojný sám so sebou? 

Či to, čo robí, ho robí naozaj šťastným a napĺňa ho? Ak áno, je to super. Rob to ďalej - má to cenu! Môžeš byť spokojný so svojim životom. 

Ak nie, niečo je zle. Zastav sa. Pozri sa na seba. Predsav si svoju minulosť. Je tam chvíľa, ktorá ťa robila šťastnou? Verím, že áno. Ale prečo sme neostali v dobe keď sme boli iba šťastní.. Spokojný.. možno ako deti.. Bez starostí..

Ale, nie je starosť ako starosť. Je veľa vecí nad ktorými sa trápime a rozmýšľame. Nič sa tým nezmení. Treba riešiť veci, ktoré dokážeme zmeniť! Musíš im nechať priestor v hlave. Pri ťažkých chvíľach prídu problémy ktoré sú naozaj REÁLNE.

Je dôležité nájsť samého seba. Objaviť v sebe túžbu naplniť svoje vnútro. Niekto maľuje, niekto bicykluje, niekto píše... Jedno je spoločné - RADOSŤ. Musíš sa len nájsť. A treba skúšať - kúpiť si pastelky a papier, kúpiť si bicykel.. niečo na začiatok treba. Čas, kto chce, si ten čas nájde. Chce, aby sa našiel, aby našiel v sebe niečo čo hľadá. Iba keď to nájde je skutočne šťastný. Má smer. Vstáva s pocitom, že ho niečo nové čaká. Nepotrebuje za to obdiv. Nie. stačí mu len dobrý pocit. Väčšiu radosť má z toho keď to zdieľa v súkromí, než aby to zdieľal s celým svetom. Sám byť na seba pyšný. Na svoj život. Ktorý je tak vzácny. 

Je to tvoja cesta a ak ťa robí šťastným, kráčaj po nej ďalej. Ak nie, zídi z cesty, nájdi novú cestu, odboč! Len prosím ťa urob s tým niečo.

Zdieľaj článok na facebooku
1 odoberateľov
Mecuška23

Niekedy je ťažké, mať sám seba rád...

Komenty k článku

 1. 1
  Tomas55555

  24 ročný chalan

  A čo robí teba šťastnou ?
 2. 2
  Mecuška23

  23 ročné dievča
  Hlavne že sme zdraví

  @tomas55555 robiť šťastými ľudí ktorých milujem
 3. 3
  Tomas55555

  24 ročný chalan

  @mecuska23 Mňa zas robí šťastným myšlienka že existuje nebo :)
 4. 4
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  A čo ak má robí šťastným plnohodnotný vzťah, ale nvm si taký udržať?
 5. 5
  Mecuška23

  23 ročné dievča
  Hlavne že sme zdraví

  @antifunebracka ako nevieš? Stačí, keď robíš to druhého šťastným, nie?