Anekdoty z autobusov 2

Vzhľadom na to ako často cestujem, musím priznať, že mám i množstvo zážitkov. Mojím najobľúbenejším (nie z vlastnej vôle ale z vôle žalostnej situácie prepravcov)  presúvadlom sa stali autobusy.  V začiatkoch mojich pútí naprieč Slovenskom som sa zdráhala týchto nemotorných krabíc. No s pribúdajúcimi zážitkami prahla i moja chuť po ďalšej ceste autobusom.  Dnes, keď vidím, že sa autobusári zhovárajú , vyberám si z uší štuple a naťahujem svoje radary, v snahe zachytiť aspoň tretinu tej spleti vtipov a zároveň nezmyslov čo vedúci zájazdu vypustí. 

1. Chráň si svoje teritórium

Už mi bolo vidno len zježené vlasy z tej jamy, ktorú som od zlosti, že autobus opäť mešká, vyšľapala na stanici.  Ako keby to nestačilo, výhľad na cestu po ktorej mal prísť môj šofér na bielej karose zablokovala iná krabica s oknami.  Meškal už dobrých 10 minút, keď som ho konečne zbadala. Lenže jeho miesto bolo zabraté už vyššie spomínanou krabicou. Problém sa  pán šofér rozhodol vyriešiť naozaj šibalsky! Asi chcel trochu ozvláštniť sparný deň na stanici a tak PRICÚVAL. A neuveríte ale pricúval rovno pred už spomínanú krabicu.Všetci sme šťastne nastúpili a čakali na víťazoslávny odpich zo stanice. Nič sa však nestalo. Šofér sedel za volantom a v rytme samby bubnoval prstami.  Po chvíli som počula trúbenie. Jasné, náš šofér chce ešte dokončiť tento hánkový tanec ale šoférovi za nami sa krepčiť nechce a už by aj šiel. Zatrúbil znovu a znovu. Za pár sekúnd sa prirútil malý, tučný a poriadne napajedený chlapík. Podľa loga na tričku som súdila, že to bude asi ten vodič- netanečník. VYskočil na prvý schod autobusu a začal kričať ,,Ty kokot nepočuješ?! Ja už chcem ísť tak sa uhni ! " Nášho šoféra razom prešla tanečná nálada, postavil sa a začal tiež hulákať. ,, Choď do piče lebo ti takú zajebem, že ťa jebne o asfalt! Furt mi tu stojíš aj keď máš odchod o šiestej ale stojíš tu ako taký kokot do šesť desať. Tak teraz stoj tiež! Kam sa zrazu ponáhľaš? Doteraz si sa neponáhľal!" Malý tučko vyskočil ešte o schodík vyššie ,, Čo to trepeš? Vypadni lebo ti zajebem!" vrieskal a už zdvihol aj varovný ukazovák. Tomu nášmu viac netrebalo. Vyskočil zo sedadla a už sa hnal k tučkovi dole schodíkmi. ,,Ty kokot, počkaj jak ťa polámem!" skôr  ako ho  stihol schmatnúť, tučko rezkým krokom vyskočil z autobusu a vbehol do svojho. Bolo ešte počuť ako kričí ,, Však ja ťa rozjebem!"  Možno by ho aj ako on vraví "rozjebal" ale to by nesmel už sedieť vo svojom autobuse za zavretými dverami. Nášmu šoférovi sa zrejme nechcelo použiť fyzickú silu na dobytie sa do cudzieho autobusu a tak naspäť nastúpil k nám a za pár minút sme sa konečne pohli. 

2. Semafór-nese(re )mafór idem!

Odvahy mi nechýba. Mám rada adrenalín a zvyknem ho i vyhľadávať Oprava: zvykla som. Teraz už nemusím, stačí mi cesta autobusom. Neverili by ste ako taká pojazdná obluda trhá plné čiary. Nezľakne sa ani dvoch vedľa seba. Práve naopak, mám pocit, že to mu ešte dodáva na rýchlosti. Isto si pamätáte, že v istom kole v Crashovi Bandicotovi boli také zeléné šípky, na ktoré keď nabehol, zrýchlil sa o tri svetelné roky. Takisto fungujú plné čiary na vodičov autobusov.  Nedávno som si všimla, že aj červená na semafóre má rovnaké účinky. Ako sme si to tak rúbali minimálne 80 k semafóru, jeden z vodičov zakričal ,, Feri hamuj! Červená." A do Feriho ako keby blesk udrel. Noha mu pod stresom oťažela a my sme červenú prepiekli v 90tke- tipujem. 

3. Dobrých vozidiel sa vedľa seba zmestí veľa

Tak ako týmto vodičom nerobia problémy plné čiary, tak isto ich netankujú ani autá v protismere keď predbiehame. ,, Veď sa uhne, široká cesta."  komentuje jeden a druhý mu pritakáva a rýchlo sa snaží spomenúť, čo to ten inštruktor pred 100 rokmi vravel o predchádzaní áut. Tri motorové vozidlá vedľa seba nikdy nespomínal. Šašo! Keby len teraz videl ako opäť raz pekne v zákrute predbiehame červenú felíciu zatiaľ čo oproti sa rúti modré superbéčko. Tak krásne sme sa všetky tri vošli vedľa seba. 

4.Miestojka

 A potom sú tu miestenky. Záruka toho, že budete celý čas pokojne sedieť, zatiaľ čo sa neznalí budú snažiť rukami- nohami nejako ukotviť v tej úzkej uličke. Tak by to malo byť. Ako som sa už naučila, v mojom obľúbenom spoji platia úplne iné pravidlá. Ešte za mojich sladkých  časov ( plných nevedomosti) som nechala vždy všetkých nastúpiť. Kam sa budem tlačiť ? Mám miestenku, tak nech si idú ak im nevadí, že potom budú musieť zdvihnúť svoju vznešenú riť a so všetkými pakšamentami zaujať pozíciu "na stojáka". Nastupujem medzi poslednými, šoférovi s hrdosťou podávam miestenku. Sedadlo číslo 36, utvrdzujem sa v mysli. Na to na mňa šofér menej príjemným tónom prehovorí ,, Sedadlá nie sú očíslované. Do Moraviec postojíte a potom uvidíme." 

5.Kedy pôjdem, vtedy pôjdem. Kade pôjdem, tade pôjdem

 Spomeniem už len dva bežné rituály tohto cestovateľa mimo zákon. Idú spolu ruka v ruke, tak ich dám pod jeden bod. Je železným pravidlom, že spoj mešká 25 minút. Nezažila som nikdy aby prišiel na čas. Meškanie okolo hodiny je priemer. Človeka to časom prestane srať a začne sa na tom baviť. Keď teda môj milený spoj prišiel o hodinu neskôr, nastúpila som s úsmevom a šoféra sa milo opýtala ,,Vy ste nejaký nový spoj o štvrtej?" To ste mali vidieť jeho pohľad. Najradšej by na mne v sekunde praktizoval výkop typu "THIS IS ..SPARTABUS" ,, Nie, meškáme hodinu. " precedil cez zuby. No a viete, keď už máme to hodinové meškanie, to sa potom šoférovi šľape do plynu. Potom sa stáva, že šofér cúva po dialnici lebo neborák, zabudol odbočiť na jednu zo zastávok. To je ten lepší prípad, niekedy sa vyserie na cúvanie a jednoducho zhúkne ,, v Žarnovici nestojíme dnes! " 

Toľko v skratke pár mojich zážitkov. Nebudem vám klamať, keby tá dementná spoločnosť neprijala nového sexy šoféra, ktorý ma balil (mám reálne podozrenie, že ho na mňa cielene nasadili) tak by som už horúčkovito tlačila minimálne tretiu sťažnosť.

Zdieľaj článok na facebooku
86 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Johnysheek

  11 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  a podarilo sa? :)
 2. 2
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @johnysheek čo myslíš? :)
 3. 3
  Johnysheek

  11 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  nasadeneho sofera...
  ci sa ma pytas na nazor? na tip? :)
 4. 4
  Anitchka

  23 ročné dievča
  preč

  ta jednotka je najviac mega :D :D :D
 5. 5
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @johnysheek no musím uznať, že išiel na to veľmi dobre :D
  @Anitchka ďakujem :D :)
 6. 6
  Johnysheek

  11 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  v tom pripade to daj do dalsieho blogu ;)
 7. 7
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @johnysheek :D :D jasné, mám ešte viac zážitkov, ktoré tu nie sú ale budú v ďalšom :)
 8. 8
  Johnysheek

  11 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  tesim tesim neviem dockat
 9. 9
  Nicmanenapada

  28 ročný muž

  Páči sa mi, ako to berieš s nadhľadom, aj keď sú to skúsenosti, ktoré by ťa mali poriadne vytáčať :D
 10. 10
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @nicmanenapada po tých rokoch už to inak nejde :D
 11. 11
  Sheily

  24 ročné dievča

  V Zarnovici nestojime dnes je top :D :D ako zo slnko seno :D
 12. 12
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @sheily presne celý ten môj spoj taký je :D :D ale ešte trocu viac asi Pásla kone na betóne :D
 13. 13
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @11 btw ono sa to fakt stalo, bola som toho svedkom :D srandy bokom
 14. 14
  Klidopido

  26 ročný muž
  Martin

  Dlho som necestoval pravidelne autobusmi - nemal som dôvod, ale stáva sa. :D Ale teraz chodím aspoň busom MHD ale tiež mi to sem tam stačí :D a to s červenou platí :D hlavne keď je to pred kruháčom :D však čo :D na plnej plyn, vždyť meškáme
 15. 15
  Lenuska175

  hrá sa, že má 0 rokov
  knižnica

  toto je super!! :)
 16. 16
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @lenuska175 ďakujem :)
 17. 17
  Tomias

  hrá sa, že má 1 rok

  slivtour? :D
 18. 18
  Mia246

  26 ročná žena
  -

  @tomias ee tá druhá bardejovská spoločnosť :D :D