A čo všetky tie krásne veci dnešnej doby?

Keď som si spätne prezerala moje blogy, zistila som, že väčšina z nich je veľmi smutná a je viac menej o tom, že mi tu stále na svete chýba láska. Je to síce pravda, ale hoďme to na tú krajšiu stránku dnešného sveta. Predsa len, každý dnes si hovorí, že žijeme v skazenej dobe. Ja si to hovorím tiež, ale je tu ešte veľa neskutočne krásnych vecí, ktoré stoja za to.

Tak po prvé, človek musí nájsť najprv lásku v sebe samom a k sebe samému, aby mohol vnímať aj lásku naokolo. Ak bude voči sebe nevraživý, bude to mať vplyv aj na jeho okolie, a nikdy nenájde to čo hľadá, čo by ho vnútorne urobilo šťastným. 

Keď už teda objaví lásku k sebe, mal si sa poobhliadnuť. Bývam na dedine a stačí, keď sa vyzriem z okna. Príroda je nádherná vec, ktorá dodáva neskutočnú energiu. Tie lesy, kopce, tráva, kvety, kto by to nemiloval. 

Po druhé, človek by mal v sebe nájsť aj lásku ku zvieratám, tie po mojej rodine pravdaže milujem najviac. Obdivujem ich, a ľutujem zároveň, predsa len dnešný svet im akosi nedáva šancu na plnohodnotný život.

Po tretie, láska k opačnému pohlaviu. To je niečo, čo som síce ešte nezažila, ale verím v ňu, a preto je vo mne stále nádej, že ju objavím a bude to nádherné. Muži ma doslova fascinujú, avšak je ťažké sa dostať do ich pocitov, atď. V súčasnosti ma otravuje ten, o ktorého nemám záujem a ignoruje ten, s ktorým by som si tú lásku vedela predstaviť.

V neposlednom rade však musím spomenúť svojich priateľov, tieto osôbky majú pre mňa osobitý význam, sú to také svetielka radosti, smiechu a vo väčšine prípadov aj bútľavé vŕby ;)

A čo ďalšie veci? Umenie je tiež krásna vec, človek tam môže nájsť samého seba. Napríklad mne veľmi pomôže napísanie nejakého blogu, dám von čo ma aktuálne štve a zároveň vidím aj reakcie ostatných. Možno sú preto smutné, že píšem len vtedy, keď sa niečo deje, keď niečo prežívam...

Ešte zopár mojich top vecí...                                                                                   Hudba, pohyb a zdravá strava - to sú veci, ktoré ma vedia nabudiť a dodať tú správnu energiu.

Takže ŽIVOT ktorý žiješ je len TVOJ, a to je všetko o čom to je...
Zdieľaj článok na facebooku
1 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  31 ročný muž

  krásny článok. vieš, ja o tomto podobnom píšem. Akurát mam rozpracovaný jeden článok, ktorý som napísal na viaceré blogy. V umení sice môžeš najsť seba, ale ja som napríklad zameraný na trvalé hodnoty, ktoré časom človek môže rozvíjať a vidieť
 2. 2
  Hagelslag

  23 ročný chalan

  Máš 24 a ešte si nenašla lásku? Wou...
 3. 3
  Mia714

  25 ročná žena

  @hagelslag chces mi povedat ze ty uz si nasiel SKUTOCNU lasku? Ak hej tak si stastny jedinec v tvojom veku, alebo nevies co ta skutocna laska znamena...
 4. 4
  Hagelslag

  23 ročný chalan

  @mia714 Ahh...a ja, že si ešte nemala muža...nie ani ja, ale 24 na ženu je dosť :D
 5. 5
  Mia714

  25 ročná žena

  @hagelslag niektori lasku nezaziju za cely zivot vies... To ze s niekym chodis neznamena ze si nasiel pravu lasku :-)
 6. 6
  Hagelslag

  23 ročný chalan

  @mia714 Mia, dneska nie, žiadne filozofovanie :D
 7. 7
  Georg21

  10 ročný chlapec
  Jerušalajim

  "V súčasnosti ma otravuje ten, o ktorého nemám záujem a ignoruje ten, s ktorým by som si tú lásku vedela predstaviť." - predstaviť si, naplánovať si, vymyslieť si... to môže byť krásne, jednoduché ale nemožné z trvalého hľadiska.
  To, o čom tuto píšeš je skôr sympatia, zaľúbenie... nie ešte láska, ktorá je tá podstatná vec aj v partnerskom vzťahu. Láska sa prebúdza láskou. Rozdáva sa len tak, lebo chce.
  A treba byť aj úprimný a láskavý k druhému a nedržať niekoho (ani samého seba) v okovách falošnej nádeje...
 8. 8
  Vreskot000

  31 ročný muž

  georg ahoj! správne si podoktol. je napríklad paradoxné, ale ked ti je niekto napríklad aj nesympatický, nesympatická, ale nájdete napríklad ja neviem...v škole, v práci spoločnú reč, vždy sa ti bude ľahšie žiť ako počúvať namyslené reči od nejakej fešandy, od ktorej nevieš čo môžeš očakávať lebo sa správa ako nekontrolovateľná sopka čo nevie kontrolovať svoje emócie. Beriem to tak, že v mladosti človek ešte rieši nejaké sympatie, ale v pokročilej dospelosti, tak by som to nazval to už nerieši :) na všetko treba vyzrieť