29 ročný muž, si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak
ale ja som paranoidný blbeček ktorý neznáša ženy (/feministky, btw, there's a difference)
Midnight

Komenty k fotke

 1. 1
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  (pre tých čo nevedia dostatočne anglicky: tá otázka znamená "prečo by sme nemohli?" v zmysle "samozrejme že môžeme")

  pre tých čo nepoznajú kontext a neorientujú sa a na základe toho sa mi pokúsia povedať že "ale veď to len nejaká jedna popletená krava napísala": to že to vypustil Washington Post je ako keby niečo podobné u nás vypustilo SME a Pravda vo svojich tlačených verziách naraz v ten istý deň.
 2. 2
  Kakofonicka

  27 ročná žena
  Wonderland

  ja som si vzdy myslela, ze viem celkom dobre po anglicky a tu otazku by som si prelozila inak, ale nevadi. co sa tyka tuto uja harveyho, tak on je sice nesympaticky nenormalne, ale ja si aj tak myslim (unpopular opinion), ze tym zenam to asi az tak nevadilo, ked z nich robil filmove hviezdy a teraz zrazu o 30 rokov sa ozvu, no akoze .. ked raz nechcem, tak nechcem a je mi jedno, ze potom po mne ani pes nestekne. zase netvarme sa, ze sme vsetky zeny obete, nie jedna vyuzila postel na to, aby sa niekam dostala, aj ked jej ujo v tej posteli nebol po chuti a ze tu teraz vyplakavaju, tak to je trosku smiesne.

  kludne nech ma za toto ukamenuju vsetci, ale je to moj nazor.

  (a sorry, ze ti to tu komentujem, ale strasne ma stve ako robia nenormalne obete vsetci z tych zien, pricom som si ista, ze vacsina z nich velmi dobre vedela, co robia a preco to robia)
 3. 3
  Majmarad

  35 ročný ujo

  @kakofonicka (thumbs)
 4. 4
  Openmindedfreak

  29 ročný muž

  @kakofonicka veď máš pravdu, nech sa všetky tie štetky netvária, že sú sväté...
 5. 5
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @kakofonicka
  "ja som si vzdy myslela, ze viem celkom dobre po anglicky a tu otazku by som si prelozila inak"

  holt, tak preceňuješ svoju angličtinu.
  ak by to bolo "prečo nemôžeme" v zmysle "idem uviesť dôvody prečo nemôžeme", tak by to bolo "why we can't hate men".

  a ináč ten článok sa hľadá prekvapivo ľahko, keďže huffington post. čiže ak by si nebola lenivá lemra, tak si vieš sama nájsť a overiť na základe jeho obsahu že mám pravdu.

  ...lenže tebe nejde o zistenie pravdy, tebe ide o to že vidíš príležitosť dojebať ma, lebo... čojaviem, asi ti to spraví dobre.

  "ale ja si aj tak myslim (unpopular opinion), ze tym zenam to asi az tak nevadilo, ked z nich robil filmove hviezdy a teraz zrazu o 30 rokov sa ozvu, no akoze"

  hej, presne v tom je pointa.
  že keď im to hralo do karát, tak sa s ním vyspali. a teraz keď im hrá do karát že môžu tvrdiť že to bolo znásilnenie, tak to tvrdia.

  "(a sorry, ze ti to tu komentujem, ale strasne ma stve ako robia nenormalne obete vsetci z tych zien, pricom som si ista, ze vacsina z nich velmi dobre vedela, co robia a preco to robia)"

  ...prečo sa mi ospravedlňuješ za to že komentuješ verejnú vec ktorú som verejne pridal presne preto aby bola verejne komentovaná? čo som nejaká baba, aby som sa sťažoval na komenty na verejne zverejnenej fotke len preto že ten čo pridal koment sa mi nepáči? ;)
 6. 6
  Kakofonicka

  27 ročná žena
  Wonderland

  @midnight moj umysel nebol ta dojebat s tou prvou vetou, ale whatever, dobre mi to nerobi, nemam tak nudny zivot, aby mi robilo dobre dojebavanie cudzich ludi na internete kvoli prkotinam. tvojou odpovedou som sa mohla zase nieco naucit, nevenujem sa nejako zasadne anglictine (viem sa celkom ok dorozumiet a to mi staci), takze som nevedela, ze je taky zasadny rozdiel medzi “why can’t we hate men?” a “why we can’t hate men?”, takze dakujem ti za rozsirenie mojich obzorov (bez ironie).

  a clanok som si nevyhladala nie preto, ze som lemra lemrava (co sice som, ale tuto konkretne to nebol dovod), ale jednoducho preto, ze clanky, kde vidim harveyho jednoducho necitam, lebo sa iba naseriem :D
 7. 7
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @kakofonicka okej, tak sorry za prílišnú uštipačnosť.
  a hej, ono je to... trochu nuanca. nejde ani tak o slovosled, ako skôr o tón hlasu ktorý ten slovosled impliikuje/núti do neho. o to na ktoré slová dáš dôraz, a kde ti stúpa a klesá tón, a tak.

  omnoho jasnejšie je to keď to počuješ správne a oduševnene prečítané. podobne ako v slovenčine "šibe ti!" a "šibe ti?!" sú tie isté dve slová, a to čo im dodáva/rapídne mení význam je spôsob ako to povieš.

  ale teda keď sa tým nezaoberáš, tak ako všeobecné pravidlo by malo stačiť, že keď to otázkové (či pomocné, či ako sa mu hovorí) sloveso ("why CAN'T", "why SHOULDN'T", "why COULDN'T", "why WOULDN'T", "why DIDN'T") nasleduje hneď po slove čo sa pýta ("why"), tak je to rečnícka otázka ktorá implikuje výčitku, resp. že správna odpoveď je že you SHOULD have/COULD have atď.

  (teraz... no, keď už si povedala že si nevedela o tomto rozdiele, a že bez irónie ďakuješ za info, tak som to chcel doplniť na nejakú celistvú reálne použiteľnú info, miesto toho len tak throwaway útržku. neber to prosím ako mudrovanie.)
 8. 8
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  (ináč možno je to vidno, ale tiež sa mi veľmi ťažko vysvetľuje že prečo a ako a kedy =D. je to sranda. je to jedna z tých vecí čo pochytíš používaním a počúvaním, a akonáhle ju pochytíš tak je samozrejmá a očividná, ale keď sa ju snažíš vysvetliť niekomu kto ju nepochytil, tak to znie divne a hlúpo a absurdne, a úplne umelo a nedefinovane =D)
 9. 9
  Kakofonicka

  27 ročná žena
  Wonderland

  super, diky za info :) pochopila som a uz budem mudrejsia do buducnosti :)