Mandarínka Darinka

Jeden pomaranč sa zaľúbil raz do Darinky Mandarínky. Vedel o tom, už celý strom, že už je na svadbu čas. To viete, Darinka i pomaranč menom Račo (nie, nepochádzal z Rače, ani neráčkoval) rástli spolu na jednom strome v GMO citrusovom sade. Každá vetva rodila iné ovocie a Darinka bola úspešným výsledkom bezmesiačikovej mandarínky. O tomto však nevedela a preto ju ako každé správne ovocie bez ľudských biologických procesov toto zistenie zaskočilo. Môže za to Račo alebo tá krátka aférka s citrónom, ktorého meno si už nepamätala?

Nechcela dopadnúť ako padlá hruška Zelená z vedľajšieho stromu, čo skončila nielen s odretými kolenami, keď sa zaplietla s jablkami. Nik nevie, ako presne dopadla, vrabce však švitoria, že je dakde v pivnici naložená v alkohole. Alebo tam kysne úplne na šrot, chýry sú dvojaké a hentakým poletajom beztak nemožno veriť.

Darinka preto nasľubovala Račovi hory-doly a dohnala ho pred oltár. Takmer. Už stáli pred oltárom, ale niekto vtom vyšiel na strom a obral všetky mandarínky, aj s Mandarínkou Darinkou (Mandarínka je jej priezvisko). Nastriekali ju konzervantami a naložili do ochrannej atmosféry, aby prežila transport dlhý dvadsať dní a dvadsať nocí a niekoľko dní na pulte v bioobchode. Nevedno, prečo cesta z Grécka na Slovensko trvala trvala tak dlho. Možno mandarínky prevážali na bicykli, možno im toľko trvalo, aby sfalšovali preukaz o biopôvode biopotravín. 

Darinku si potom spolu so všetkými jej zakonzervovanými sestrami kúpil chlapík, čo mal doma šesť detí. Mal smolu, boli to šestorčatá a ich matka umrela pri pôrode. Chlapík si to často vyčítal. Možno ak by dačo spravil inak, prežila by. Možno, ak by ju nazýval kravou a nie sukou, vrhla by menej mladých... teda deciek. Teraz však bolo neskoro. Vyhladované decká zhltli všetky mandarínky i so šupkou. Konzervanty a postreky v šupkách mohli spôsobiť halucinácie, v ktorých sa im Darinka prihovorila, pozvala ich na svadbu a ony sa vydali na dovolenku ich života.

V skutočnosti ale zhltli i Darinku a ešte chvíľku halucinovali, až kým im neprišlo zle.

Pomaranč Račo chvíľku smútil, potom si svoje zlomené srdce liečil pomerom s pomelom, potom i s grepom, až sa napokon usadil s utešenou Limetkou, ktorá mala trochu kyslý úsmev. A žili spolu šťastne, až kým nezhnili.

Zdieľaj článok na facebooku
213 odoberateľov
Mielikki

Robím Lidlu reklamu zadarmo.

Komenty k článku

 1. 1
  Luboos

  34 ročný ujo
  Piešťany

  TOTOK je nejaký KAUFLAND INCEPTION
  Presne toto potrebujem aby mi nejaká šikovnica (napr ty) rozprávala takéto TRUE STORY a strihala vlasy a ja by som zaspal do 47 sekúnd aj s Peťom NAGY a Robčom Kazíkom.