Mojich päť internetových rande

Dlho som uvažovala, či si tento portál zaslúži aj moje vtipné zážitky z istej nemenovanej aplikácie. Lenže mám asi tristo iných, dôležitejších vecí na práci, tak idem prokrastinovať aspoň takto.

Celú vec som si prvý raz stiahla niekedy v lete, keď mi bolo naprd a proste som chcela pozornosť. Môj profil bol príliš "ja", takže trocha odstrašujúci (vážne, písali mi ľudia, aby som si vymazala niektoré fotky, lebo sa im nepáčia), ale s pár ľuďmi som si napriek tomu písala. S nikým som sa nestretla, lebo som vlastne ani nechcela. Krátko na to aj tak začínali moje letné dobrodružstvá, tak som ani aplikáciu nepotrebovala a som si to zmazala.

Niekedy na jeseň som sa nudila a povedala som si, že si to pre tú srandu stiahnem znova. Nahodila fotky, kde pôsobím pomerne konvenčne atraktívne a pritom dostatočne zaujímavo. Lajkovala som ľudí, ktorí pôsobili, že si s nimi budem mať čo povedať a nepôsobili vyslovene odpudivo (inak som v tomto bola pomerne otvorená, aj tak ma zvyčajne nezvyknú ľudia zaujať na prvý pohľad). Do toho som bola lenivá, takže sa mi nechcelo vyvíjať akúkoľvek ďalšiu snahu. Viem napísať aj prvá, ale proste sa mi nechcelo, až tak veľmi som znudená nebola. A nestiahla som si to so žiadnymi inými očakávaniami, ako to, prekonať trocha svoje spoločenské neschopnosti.

Ďalšiu zásadu, čo som si veľmi rýchlo dala, bolo, že ak niekto nebude vyslovene pôsobiť ako sériový vrah a zavolá ma von, pôjdem. Napriek tomu som sa prvé razy dosť kvôli tomu stresovala, bolo to práve v období, kedy boli všade správy, ktoré znepokojili množstvo žien vôbec vychádzať von po zotmení.

Dokopy som sa stretla s piatimi ľuďmi, s každým len raz. 

Ak bude pôsobiť, že si z niekoho robím srandu, berte do úvahy, že si v prvom rade robím srandu sama zo seba a mojich spoločenských neúspechov

1. Trápne ticho

Prvé chlapča, čo som stretla, veľmi rýchlo zastavilo moje obavy z toho, že umriem. A toho, že som spoločensky nemožná. Sadli sme si na čaj, zbežná debata bola rýchlo prerušená trápnym tichom. Niekto prišiel na spôsob, ako debatu oživiť. Zakrátko ďalšie trápne ticho, dlhšie. Takto to pokračovalo hodnú chvíľu a keď pri jednom z takýchto tích som dotyčného hypnotizovala, aby navrhol, že sa poberieme preč, nech to nemusím robiť ja, moje myšlienky boli vypočuté a ukončili sme toto trápenie. Cestou na zastávku MHD sa síce debata troška oživila, ale nie natoľko, aby hocikto z nás mal potrebu sa tomu druhému ešte ozvať.

2. Zničené ideály

Stretko číslo dva bolo hneď na druhý deň. Odbehla som si naň od kamošiek, čo hrali Legend of Zelda a mala som od neho mierne väčšie očakávania. Išlo sa jesť a to znamenalo, že prípadné trápne tichá sa dali aspoň zamaskovať prežúvaním. Konverzácia plynula, síce som úplne nezdieľala nadšenie sa v tomto veku usadiť niekde na chalupe a chovať tam somárika, ale dotyčný na mňa pôsobil pomerne v pohode. Nebola som očarená, ale to mne beztak vždy dlho trvá, ale nemala som ani ktovieako zlý pocit.

Rozlúčime sa, vrátim sa za kamoškami a keď najbližšie otvorím aplikáciu, vidím, že si aktualizoval profil. Na niečo v zmysle, že už nikoho nehľadá, jeho romantické ideály boli zničené. Pozerám na to trocha pobavene, že čo som spravila zle, že som ho tak traumatizovala (okej, ukazovala som mu fotky potkanov, ale pýtal sa na ne), a neriešim. Deň na to vidím, ako si napriek tomu, že už nič nehľadá, pridal nové fotky. Krátko na to si ma unmatchol. A to som mu ani nezničila sny tak, ako Voldymu (viď bod 4.)

3. Vlastné predsudky

Dotyčný z debaty pôsobil príliš slušne a uhladene na môj vkus (akože, nie že by môj vkus bolo niečo vylezené zo žumpy, ale ak niekto pôsobí, že si žehlí aj ponožky, nemám z toho úplne dobrý pocit), a tak som bola prekvapená, že ma nečakal vonku pred podnikom, ale rovno sa usadil dnu. Očividne sa v týchto veciach už lepším, konverzácia plynula už pomerne prirodzene a príjemne, opäť raz kategória "nie som ohúrená, ale ktovie, čo časom".

Po asi dvoch hodinách sme sa zdvihli, že ideme domov, kráčame na zastávku. Som zvyknutá, keď sa s niekým bavím, vykrúcať hlavu dohora, aby som na nich vôbec dovidela, lebo nemám ani meter šesťdesiat. Tak takto automaticky vykrútim hlavu a nevidím nikoho. Sa divím, kam zmizol, tak pozriem nižšie. A nižšie. A nájdem ho. V tom okamihu som si uvedomila, že mám predsudky, o ktorých som ani poriadne netušila, že mám - nikdy mi ani nenapadlo, že takáto situácia nastane. Vcelku som pochopila, prečo radšej po zvyšok večera sedel, aby toto nebol prvý dojem, no.

Ale opäť, snažila som sa byť otvorená, že to je problém na neskôr. Neskôr nikdy nenastalo, lebo síce neskôr večer ešte prebehla debata na štýl, či som prišla v poriadku domov, ale viac sa neozval.

Aspoň som nemusela riešiť morálnu dilemu.

4. Voldemort

Štvrté stretnutie bolo s človekom, čo mi vizuálne pripomínal Voldyho. Teda, skôr uja, čo ho hrá, lebo mal nos. Ale mal taký nejaký podobný pohľad, ako Voldy.

Stretnutie začalo super, prišiel s tým, že tesne pred odchodom sa chcel trocha ostrihať a totálne to pobabral, tak sme pozdieľali naše kadernícke neúspechy z minulosti. (Inak, mal man bun. Čo malo byť varovanie, ale opäť, celé tieto stretká mali trocha za účel aj povzniesť sa ponad vlastné predsudky). Večer prebiehal príjemne, možno trocha príliš na mňa civel, ale pripisovala som to tomu, že keď vyzeráš ako Voldy, asi vždy kukáš trocha divno.

Zľahka som sa pripila, čo podľa mňa v ňom prebudilo isté očakávania. Lenže to chlapec netušil, že keď sa pripijem, tak (pokiaľ nezačnem rozoberať traumy z minulosti) akurát vypláva na povrch moje necenzurované ja, takže sa budem len veľmi vášnivo rozhorčovať nad neexistenciou poriadnych vreciek na dámskych nohaviciach a budem sa snažiť skamarátiť s každou pouličnou mačkou, ktorú stretnem. 

Ku koncu ma zavolal k sebe domov, čo som veľmi taktne odmietla. Na ďalší deň to skúsil znova, písal, či nejdem pozerať film. Predpokladala som bočné úmysly (už len tým, že nešpecifikoval, čo by chcel pozerať, ani sme sa o filmoch vôbec nebavili), tak som taktne odmietla. Odvtedy sa neozval.

Ak som Voldymu zničila sny a nádeje tým, že naozaj chcel pozerať film, je mi to ľúto, mal špecifikovať.

5. Motivačný guru

Na toto posledné stretko sa mi ozaj nechcelo. Už z konverzácie som vedela, že si nebudeme rozumieť, lebo sme sa nezhodli asi na ničom, napriek tomu, že sa zakaždým tváril, že je to v pohode. Sťažoval sa na spolubývajúcich, čo si o desiatej večer varia vajíčka, odpovedala som, že ja to robím tiež. Našiel dôvod, prečo je to v mojom prípade ospravedlniteľné. Celkovo, mal okolo seba auru podomového predajcu, ale povedala som si, že keď sa dokáže zmestiť do môjho nabitého rozvrhu, dám mu šancu.

Mala som s kamarátkou dohodnuté, že keď bude veľmi zle, dám jej vedieť a mi zavolá, že sa deje niečo urgentné. Zvládla som to aj bez toho, ale... ten človek pôsobil, že raňajkuje motivačné knihy. Okrem toho, na všetko, čo som povedala, aj na zlé zážitky, odpovedal "nice". Študoval angličtinu a vysvetľoval mi, ako je britská a americká história to najdôležitejšie, čo človek môže z histórie vedieť.

Tu niekde začína tá sitkomová situácia, kedy ja sa snažím správať čo najsvojskejšie, aby som ho odradila a nedarí sa mi. Začalo to už tým, že som prišla v mojom tričku s galaktickou surikatou, ale spomenula som moje znalosti ohľadom stredovekých metód mučenia. Nič. Spomenula som mŕtveho potkana v mrazničke. Nič. Homoerotický subtext antického Ríma bolo jediné, čo ho trocha zarazilo.

Pri predošlých stretkách som bola otvorená tomu, že nemusí byť všetko úplne podľa môjho gusta, stále je tu šanca, že by sme si mohli rozumieť. No ale tento, k niečo robil, tak to bolo samozrejme vždy skvelé. (okrem nejakej jednej veci, čo sa mu nepodarila, ale inak) keď varí, tak má z toho vždy gurmánsky pôžitok. Stále splietal niečo s wellness. Negatívni ľudia sú zlo, ale títo extra pozitívni sú ešte desivejší.

Večer mi napísal, ako si ide cvičiť byť vďačný za maličkosti. Myslela som si, že takí ľudia sú len v paródiách a v tom jednom dieli Zámeny Manželiek, čo som minule pozerala s mamou.

Zavolal ma znova von. Som mu taktne vysvetlila, že nemám čas. Vlastne že nemám čas vôbec na ľudí, lebo sa potrebujem venovať svojim veciam teraz. Čo je aj pravda. Neviem, čo mi odpísal, pre istotu som si to celé odinštalovala.

Zdieľaj článok na facebooku
213 odoberateľov
Mielikki

Robím Lidlu reklamu zadarmo.

Komenty k článku

 1. 1
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  Pri mene Voldy som si spomenula na toto (:
  https://www.instagram.com/p/B8RvJQbAcu3/?igshid=1g96lcqcucmki
 2. 2
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @nespiacakraska len tam nedáva zmysel, prečo neskamenel :D
 3. 3
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  @2 asi jej pozeral cely cas na
  https://scontent-yyz1-1.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/sh0.08/e35/s640x640/69584487_499028264249744_172769787050864810_n.jpg?_nc_ht=scontent-yyz1-1.cdninstagram.com&_nc_cat=108&_nc_ohc=vAUBH_V9IzYAX91PQSg&oh=fb0287da846c868426c67f41e0d0a701&oe=5EBCA2C1
 4. 4
  Johnysheek

  12 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  @nespiacakraska som zvedavy na reakciu na tvoj koment :)
  tak sa sem len tak vtieram..
 5. 5
  Clarise

  20 ročné dievča

  Ten tretí bod sa presne stal mojej kamarátke a bolo to mega komické.... Lebo na profilovke vyzeral ako keby mal dva metre a v realite... Keď prišiel moja kamoška pozerá hore a nič pozrie dole dole a tam ho našla to bolo tak komické 0:) (: keďže ona je fakt nižšia ... Ale zážitok na celý život hádam sme mu nespravili traumu
 6. 6
  Patriska

  hrá sa, že má 2 roky

  (hehe) bohovské :)
 7. 7
  Turky

  30 ročný muž
  Poprad

  Tak ked Voldemort tak asi chcel pozerat Harryho Pottera.
 8. 8
  Riddiculus

  8 ročné dievča
  *1238

  Super. :)
 9. 9
  Openmindedfreak

  30 ročný muž

  Tvl, päť internetových rande som nemal za celý život (hehe)
 10. 10
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @openmindedfreak to vieš, správne zvolené fotky v profile :-D
 11. 11
  Openmindedfreak

  30 ročný muž

  Mal by som na tom zapracovať (hehe)
 12. 12
  Grietusha

  37 ročná teta
  world citizen, človák

  hahaha :D kks, toto ma baví čítať, choď ešte na viac randíčiek, v tvojom podaní to je mega úplne :D
 13. 13
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @grietusha Ďakujem :D možno niekedy, keď budem mať čas a náladu :D