O životných úspechoch II - nostalgická edícia

A tak som skončila hrabať sa v starých blogoch a nostalgicky som si zaspomínala, ako som kedysi tu pravidelne blogovo spamovala priam denníkovými zápiskami a ako to viac nerobím, lebo veľa môjho blízkeho okolia je odtiaľto a akosi ich radšej spamujem kravinami v súkromných debatách. Pre ich žiaľ a pre dobro ľudstva.

Našla som ale viac než sedem rokov starý blog o mojich životných cieľoch v tej dobe a prišlo mi ako dobrý nápad porovnať si svoje priority s mojim mladučkým a naivným ja (chápme sa správne, stále som mladá a naivná, ale mám o pár životných skúseností viac, viete ako)

Pôvodný článok tu, ak by niekoho zaujímal.

1. Rozprávajúceho havrana

Pretože rozprávajúci papagáj nie je dostatočne originálny. Pretože musí vyzerať super nosiť havrana na pleci. A pretože ho chcem naučiť slávnu vetu z Poe-ovho Havrana. Vo viacerých jazykoch.

Pekný sen. Žiaľ, hoci táto predstava je neskutočne štýlová, viem, ako neskutočne zlyhávam pri výchove domácich zvierat. Keď nedokážem potkana naučiť, že kradnúť jedlo sa nepatrí, ako by som naučila nejakého poletaja rozprávať?

2. Preštudovať a naštudovať si bylinkáre

Lebo moju budúcnosť vidím ako starú dievku obklopenú kŕdľom mačiek (a s rozprávajúcim havranom na pleci). A k tomu sa nepatrí, aby som zaháňala bolesť hlavy Ibalginom. Budem si pekne variť čajíky.

Opäť raz, krásna predstava, ale nereálna. Čo neviem, aká som lenivá? Radšej budem pol dňa skučať od bolesti, než aby sa mi uráčilo vziať si liek. Už sa vidím, ako si vyváram čajíky.

Dobre, klamem. Práve som si uvedomila, že za moju momentálnu a relatívnu mentálnu stabilitu vďačím i čajom na nervy. Možno sú len placebo a možno viac zavážia iné faktory, ale som im vďačná. Takže ktovie, o pár rokov sa k tomu vážne vážne vrátim.

3. Osobného škabkača hlavy

Lebo škrabkanie hlavy je príjemné. Prinajhoršom to naučím toho rozprávajúceho havrana

Poprosím pribaliť i veľkého mojkacieho plyšáka sálajúceho teplo. Potkany nezvládajú ani škrabkanie hlavy a už vôbec nie mojkanie. Ale ak by ste chceli doškriabať trebárs končatiny alebo dekolt, viem vám odporučiť expertov.

4. Dopísať moje "Veľdielo"

Áno, to super rozťahané veľdielo, ktorého krvopotne napísané fagmenty tu čas od času uverejňujem. A majú oveľa menšiu čítanosť, ako narýchlo zbúchané blogy ako je i tento.

Myšlienku na "Veľdielo" som zahodila veľmi rýchlo i s "Veľdielom" samotným, hneď ako som si uvedomila, že myšlienkou i spracovaním je niekde na úrovni Tvajlajtu. Možno o máličko vyššie, ale proste nie. Miesto toho mám Výtvor, o ktorom rozprávam asi od čias, ako som sa vybodla na "Veľdielo" a ku ktorému som asi rok nepripísala ani čiarku. Ale raz... (touto cestou hľadám ochotné obete, ktoré by si doterajší Výtvor prečítali, dali mi spätnú väzbu a ja by som to mohla asi dvadsiaty raz prepísať a potom snáď... snáď dopísať)

5. Mať zdravé vlasy aspoň po pás

Lebo jednoducho chcem!

Chcieť je pekné, ale choď najprv reklamovať svoju genetickú výbavu, drahá devätnásťročná Lucinka.

6. Doštudovať

Pochopiteľne najlepšie tak, aby som sa následne dakde i zamestnala. 

No. Ak sa bakalár ráta ako "doštudovať",  splnené. Dokonca i to zamestnanie.

7. Začať sa učiť ešte aspoň po poľsky a rusky

Lebo slovanské jazyky som sa ešte neučila. A poľština znie super.

Poľštinu som mala jeden semester. Ten, kedy aj maďarčinu. Veľká zábava nemýliť si poľské a maďarské s a sz. A vedela som azbuku. Už som zas pozabudla, ale bude to ako s bicyklovaním, párkrát takmer umrieš, ale s trochou snahy a opakovania to nakoniec zvládneš a prežiješ, ak budeš musieť.

8. Naučiť sa poriadne jazyky, ktoré som sa už začala učiť

Obávam sa, že toto bude ešte väčší problém, ako zohnať toho havrana.

Som rada, že moje sotva dvadsaťročné ja bolo realistické. Už ani po nemecky poriadne neviem. DLNE (du lebst nur einmal). Jolo.

9. Nájsť si brigádu

Lebo chcem obmedziť svoju finančnú závislosť od rodičov. Už mi začína byť blbé, za aké somariny míňam ich peniaze.

Tak, tá samostatnosť eventuálne nastala. Finančná nezodpovednosť trocha zostala, ale čo by to bol za život, ak by som trocha nemíňala?

10. Ísť (koncom mája) na Arch Enemy

Toto nepatrí pod množinu "somariny, za kt. míňam peniaze rodičov". Proste tam chcem ísť, v rámci zoznamovania sa so švédsko-nemeckou kultúrou, samozrejme.

Bola som! A bol to môj prvý výlet, kam som šla úplne sama a bolo to super. A nepriamo som vďaka tomu spoznala dosť dobrú kamošku, ktorá ma síce poslednou dobou vcelku ignoruje, ale stále som jej nevzala titul najlepšej spolubývajúcej, akú som kedy mala.

11. Nájsť si užitočnú záľubu, najlepšie takú, čo obohatí môj životopis

Pretože som lenivý povaľač, čo nikdy nemá čo napísať do životopisu.

Záľub mám dosť, životopisné veľmi nie sú, ale aj tak mám pocit, že na súčasné miesto som sa dostala aj preto, že šéfka tiež cvičila pole a sme sa o tom trocha zakecali (keď testovala moju angličtinu, aby niekto nemal pocit, že to bol úplne ledabolý pohovor)

12. Konečne prepísať z mobilu pamätné SMS.

Také tie, čo mi pripomínajú mnohé veselé udalosti.

Asi sa to neudialo a tak sa teraz nemôžem plnohodnotne zhrozovať nad mojim mladším ja a ani nemať inkriminujúci materiál pre kamošky, aby som mala ako si z nich robiť srandu. Zlatý Fejzbúk v tomto. Môžem spätne vyhrabať správy, printskrínnuť a potom poslať niekomu dokument s nevinnou otázkou "aha, za čo všetko si ťa môžem doberať". Treba však používať opatrne, je to dvojsečná zbraň.

13. Spraviť si vodičák

I keď pre dobro ľudstva by som mohla tento bod zvážiť.

Pre dobro ľudstva som tento bod zvážila.


Celkovo som sa ale veľmi nepohoršovala nad svojim mladším ja, čo je asi dobre. Možno by som si mala spísať nový zoznam cieľov, len tak, aby som sa mohla zas o mnoho rokov na sebe pobaviť.

Zdieľaj článok na facebooku
211 odoberateľov
Mielikki

Robím Lidlu reklamu zadarmo.

Komenty k článku

 1. 1
  Mico5000

  hrá sa, že má 0 rokov

  schválne, či za 7 rokov bude niekto nad vodičákom uvažovať
 2. 2
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  Ale tuším sa ti z toho nepodarilo splnit skoro nič :D