Siegfriedovi

Bubáčik. Darebák môj malý. Kto teraz za mnou pribehne a začne mi oblizovať slzy z tváre, keď tu už nie si?

Bol si potkan s rodokmeňom a bol si si toho patrične vedomý. Nezniesol si predstavu, že by si sa mal deliť o priestor s niekým iným, ako bol Niles s Grimsleym. Ani len tvoj brat sa ti nepozdával, keď si ho stretol.

Väčšinu tvojho života si robil, čo sa ti zachcelo a nejakým spôsobom ti to prešlo. Aj keď si sa rozhodol piť likér spolu s nami. Miláčik publika, nielen kvôli tomuto.

Posledné mesiace si strávil sám a ja som ti nedokázala poskytnúť dostatočnú pozornosť, i keď som sa snažila. A dožadoval si sa jej veru riadne a nahlas. Tvoje šramotenie s dvierkami klietky som mohla používať miesto budíka. Kým si ale bol veľmi spokojný s akoukoľvek ľudskou pozornosťou, nového potkana by si už neprijal a bolo mi potom za teba smutno, že si zostal takto opustený. Na druhej strane, trochu si si za to mohol sám, bubáčik.

Posledné mesiace tvoje zdravie nebolo najlepšie. Ťažko si dýchal, zadné nožičky ťa prestávali poslúchať. Často som sa zvykla pristihnúť pri myšlienke, kde je tá hranica, kedy je jasné, že už len trpíš a nemám ťa viac trápiť. Ale bol si čulý, prítulný a zvedavý, vedela som, že ešte na takéto rozhodnutia nie je čas.

Posledné dni si papal veľmi máličko. A ak, tak len samé hlúposti. Začalo ma to znepokojovať, ale inak si pôsobil spokojne, tak som sa len snažila, aby si sa mal čo najlepšie.

Včera ťa packy prestali poslúchať takmer úplne. Dnes som sledovala, ako ťa trápil jeden desivý záchvat za druhým. Zakaždým som čakala, že sa z neho nedostaneš. Bolo to desivé.

Vedela som, že nastal ten čas. Nechala som ťa odísť pokojne, aby si už nemusel zažiť to, čo ťa dnes tak trápilo. Dúfam, že by si súhlasil s týmto rozhodnutím.

A dúfam, že existuje niečo ako potkanie nebo, kde sa zas stretneš s Nilesom a Grimsleym a budete sa hrať a kradnúť si jedlo ako za starých čias. A ďakujem za spoločného takmer dva a pol roka.

Zdieľaj článok na facebooku
213 odoberateľov
Mielikki

Take me home, country roads

Komenty k článku

 1. 2
  Slackerbitch

  39 ročná teta
  stratená v paralelnom vesmíre

  :,(
 2. 3
  Livre

  20 ročné dievča

  ..snáď tvoje potkaníky s mojou myškou vytvoria v nebi gang a budu kradnut jedlo, je mi to luto :(
 3. 4
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @livre áno! hlodavčí gang :)
 4. 5
  Torpedo08

  29 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  :( urcite existuje potkanie nebo neboj :smile: