Moja skúsenosť so Serotonínovým Syndrómom.

Tento blog sa mi píše ťažko, pretože neviem ako mám začať, pokračovať ani skončiť. Pod mojim statusom o tejto téme som napisala že určite tento blog nenapíšem v ten deň, pretože si musíš utriediť myšlienky. Lenže ja ich nemám utriedene ani teraz a myslím že sa mi ich utriedit ani nepodarí. Tak to nechám na vyššiu moc a budem písať čo ma napadne. Snáď z toho vznikne niečo čo nebude uplna blbosť...

Možno viete, možno nie, som manio-depresívna. Predtým ako som sa dostala k liekom ktoré mi pomohli k serotoninovemu syndrómu, som vyskúšala viac liekov. Niekoľko druhov AD, Lexaurin, Neurol, Stilnox a ak som na niečo zabudla, nevadí.

Lenže všetky lieky mi nejakým spôsobom nevyhovovali, tak mi lekár dal nový liek, nenavykovy, úplne úžasný, ktorý mi mal pomôcť vyriešiť moje problémy. Liek patril do skupiny liekov SSRI.

Keď som tento liek užila prvý krát, bolo mi nedobre-bola som unavená a bolel ma žalúdok. Lenže v pribalovom letáku o nevoľnosti písali, bol to úplne bežný vedľajší účinok, ja mám slabší žalúdok tak som z toho nerobila"vedu". Keď som sa na druhý deň zobudila, cítila som sa zvláštne. Lenže ja som sa cítila zvláštne v tom obdobi stále, tak som tomu neprispisovala veľkú váhu... Ešte mi prišla na um spasonosna myšlienka-Dám si lieky a bude mi lepšie... Chyba! To ako mi bolo zle deň pred tým bola len demoverzia... A tak som zažila svoj liek, sedela pri stole a čítala knižku. Zo začiatku mi nič nebolo, ale po cca pol hodine ma zas začal bolieť žalúdok a začala som sa cítiť malátne. Tak som si išla ľahnúť ako deň pred tým a vtedy nastali Galeje. Najprv sa moje čreva prebudili k životu a ja som sa horko-ťažko dobelhala na toaletu. Keď som sa vrátila do postele začalo ma napínať. V tej dobe to ešte bolo"dobre"napínalo ma ešte pár hodín až som z toho mala bolesti. K tomuto sa pridala bolesť hlavy, ktorá sa postupne stupnovala až na migrénu. Tu som určite vynechala nejaký príznak. Nakoniec som začala mat návaly horka. Potila som sa, bolo mi neskutočne horko, až som si začala myslieť že mám horúčku. Tieto návaly boli odporne, znásobené, všetky tie stavy boli znasobene. Takto som ležala niekoľko hodín, pretože som zabudla telefón v kuchyni... Tam mu bolo určite dobre... -_- V niektorých častiach mám"hmlu"nepamätám si kedy ma postupne prestali opúšťať návaly tepla, ale našťastie keď prišiel priateľ tak návaly už ustupovali a napínať ma tiež prestalo. Hlava a žalúdok ma boleli ďalej, malátnosť sa mi tiež nezdala menšia.

Tento"zážitok"sa mi stal v piatok a v sobotu ráno ma už"len"bolel žalúdok a prišla som si pomalá a unavená. V nedeľu mi už bolo fyzicky dobre, ale psychicky ešte horšie, ako po užití lieku.

Kým sa mi nestalo toto, Serotoninový Syndróm som poznala len z príbalových letákov od AD, takze kým lekár nevyriekol diagnózu Serotininový Syndróm, nevedela som čo mi bolo. 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ea/Thats_all_folks.svg

Dúfam že Vám blog niečo dal. Aj keď asi nie, pretože mne sa ťažko píše o takychto veciac... A a ešte k tomu za jazdy... :D Som spolujazdec nebojte! :D 
Zdieľaj článok na facebooku
22 odoberateľov
Nespiacakraska

I don't know which me that I love got no reflection. I don't know which me that I love got no reflection.

Komenty k článku

 1. 1
  Xxar3s

  38 ročný ujo
  Bratislava

  serotoninovy syndrom to neni aj ten stav najzadu vyvolany aj extazou alebo m-kom? lebo tiez to funguje tak ze sa ti zvysi serotonin zacnes mat euforiu potit sa a strasne vela rozpravas.
 2. 2
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @xxar3s neviem. Ja take srandy neberiem. Skús tetu Google, tá to bude vedieť.
 3. 3
  Xxar3s

  38 ročný ujo
  Bratislava

  ok tak drzim palce v liecbe bipolarnej poruchy...
 4. 4
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @xxar3s ďakujem. :)
 5. 5
  Purenarcissism

  28 ročná žena
  Naivka.

  jej bipolarka
  ja som hranicna porucha osobnosti, psychoticka a s tazkou depresiou....
  ale toto co si opisala nepoznam
  a tiez som uz pozrala celkom slusne mnozstvo liekov
 6. 6
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @purenarcissism áno, áno všimla som si to v tvojom profile keď som čítala tvoje blogy. Myslím že ten o Pinelke.
  Btw ja som tam bola tiež, ale s PPP. :smile:
  Do mna džgaju lieky s prestávkami už asi 8 rokov a doteraz sa mi nikdy nič podobne nestalo. Až teraz. :S
 7. 7
  Purenarcissism

  28 ročná žena
  Naivka.

  aj ja som tam bola aj s PPP....
  no vidis, vsetko je raz po prvy raz :D
 8. 8
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @purenarcissism nevadilo by ti ak by som ti za toto napisala správu? :)
  Tak, tak... Len niektoré veci by sa vôbec stať nemuseli! (:
  Zevraj ja som to mala"ľahké"ale ešte to môže mat aj stredne ťažký a ťažký priebeh. Reku do ... tak to si ten ťažký nechcem ani predstaviť...
 9. 9
  Purenarcissism

  28 ročná žena
  Naivka.

  nevadilo, kludne pis :)

  no tak to si ani ja neviem predstavit
 10. 10
  Tryptaminedream

  tvári sa, že má 6 rokov
  Bratislava

  doktor/ka asi neodhadla na zaciatok davkovanie..
 11. 11
  Aventine

  9 ročné dievča
  V ✝emnu spanilém

  neviem či som nemala serotonínový syndróm minule, mi dali Akineton proti traseniu rúk a potom ešte druhý a mne sa začali triasť ruky ešte oveľa viac a celá som bola rozklepaná a bolela ma hlava, žalúdek, krk, srdce, pišura, zuby a neviem čo všetko ešte a bola som jak na dojazdoch po veľmi zlom piku.. či takto sa serotonínový syndróm neprejavuje? :D
 12. 12
  Ady8854

  27 ročný muž
  Vranov nad Topľou

  Prešiel som mnohými liekmi, mnohými SSRI a niečo také som nemal, jedine nevoľnosť pri nasadení. Pár dní, potom to ustalo. Žiadne náhle psychicke zmeny... zvláštne... nemohol to byť "nocebo efekt"?
  Nekontaktovala si svoju doktorku?
 13. 13
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @tryptaminedream tiež si myslím. A myslím že na tie lieky predtým to nebola ideálna kombinácia.
 14. 14
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @aventine to sa musíš opýtať psychiatra či sa aj takto môže prejaviť. :D
 15. 15
  Nespiacakraska

  30 ročná žena
  Doma

  @ady8854 mne sa to tiež 8 rokov nestalo, až teraz.
  Samozrejme že som s tým bola u lekárov. :) Myslím že to bolo jedno s druhým vtedy... Ty si tiež bipolarny? :)