0/2018

V sobotu pre mňa začal nový rok. Uplynulý mesiac som mal toľko práce, až sa mi podarilo úspešne ignorovať vlastnú neschopnosť napĺňať svoje plány a takmer úspešne som odignoroval aj chorobu, ktorá sa na mňa nalepila... Vlastne ani neviem kedy. Dávno som sa nepozastavil, a to nie len v rozmedzí toho mesiaca..

Asi som za ten čas sem-tam spomenul nenadšeným tónom, ako mám práve veľa práce, čo mohlo vzbudiť celkový negatívny dojem. Dojem je to neadekvátny, ale tak to už proste býva, keď aktuálna unavenosť vypovedá sama za seba.

Bolo to super. Opäť po dlhej dobe zažiť seba samého vystaveného enormnému množstvu práce rôznych druhov. Zažiť seba samého, ako sa pod náročnými podmienkami nezložím, ale naopak, úspešne sa s nimi vysporiadam. Zvýšil som svoje pracovné sebavedomie, ako aj dôležitosť – čo pokladám za vzájomne prospešné.

Stresu sa v živote snažím vyhýbať, no od občas sa ozve potreba otužiť sa. Naozaj, občas sa mi zacnie za skúškovými obdobiami z výšky. Ten pocit, keď je niečo dlhodobé a náročné úspešne za mnou, to je parádnou odmenou samo o sebe.

Takéto obdobia pre mňa so sebou vždy niesli ešte jedno špecifikum: znovuzrodenie záujmov o kadečo z toho, čomu som sa v dovtedajšom voľnom čase mohol venovať, len som sa na to nedokázal odhodlať, prípadne som bol na to proste hlúpo lenivý.

V sobotu som sa zobudil nielen do nového dňa, v ktorom bolo jedno bremeno už minulosťou, ale aj do nového roka, v ktorom sa budem veľa učiť, veľa spoznávať a plniť sny.

Nedarilo sa mi to doteraz v dostatočnej miere. Často som o niečom viac rozprával, než som pre to naozaj aj niečo robil.

Napríklad už len samotné písanie, ktorému som sa vždy chcel venovať viac, no nebol som schopný. Aj preto teraz píšem, hoci len tak, bez pointy, aby som sa pomaly do toho nejako dostal. A aj teraz, ako vždy, mám približne nekonečno vecí, o ktorých sa mi žiada zmieniť, no zatiaľ to skrátka nejde.

Takže ak veci pôjdu podľa predstáv, budem tu otravovať so svojim chválenkárskym blogom ešte nejakú tú dobu. Hej, mám rád svoj život.

Zdieľaj článok na facebooku
144 odoberateľov

Komenty k článku

  1. 1
    Antifunebracka

    29 ročný muž
    caputova birdzu

    Kedy sa vidíme? :)