Čo by som odkázal svojmu mladšiemu ja

Nikdy si nezačínaj s niekým, s kým to nemyslíš vážne. Osamelosť či potreba zabudnúť na niekoho nie sú postačujúcim dôvodom, ani ospravedlnením. A dočasné veci vedia akurát tak napáchať viac škody než prospechu – pravdepodobnosť, že na konci budú obaja v pohode, je blízka nule.

Neinvestuj energiu do ľudí, pre ktorých predstavuješ len príležitosť posťažovať sa či zdroj pozornosti pre ich osobný lepší pocit. Ak naopak venuje tebe niekto nadmieru pozornosti a ty cítiš, že nezapadáš do jeho sveta, pekne sa s ním o tom porozprávaj.

A vôbec, nauč sa vedieť riešiť veci diplomatickejšie.

Nie však za cenu úprimnosti. Odmietnutie pozvania z dôvodu, že chce byť človek sám, je úplne normálna vec. Veď čas strávený sám so sebou môže byť rovnako zmysluplne stráveným časom. Sám by si neveril, čo za zaujímavé veci sa ešte môžeš naučiť a čo všetko môžeš zažiť a dokázať, keď nebudeš stále všetko len odkladať. Len tá úprimnosť musí fungovať aj voči sebe samému – treba si vedieť určiť priority.

Všímaj si viac svoje okolie, napríklad namiesto neustáleho strácania sa vo vlastných myšlienkach. Život vo vlastnej hlave sa nikdy nevyrovná tomu, ktorý sa dá objaviť mimo neho.

Buď k ľuďom zdvorilý, aj keby váš stret v časopriestore bol len okamihom. Dobrý pocit možno vzbudiť aj v človeku neznámom. Sám som bol toho obeťou už neraz.

Vykračuj zo svojej komfortnej zóny: uč sa veci, z ktorých si frustrovaný, že ich neovládaš; podnikaj veci, o ktorých si myslíš, že na ne nemáš. Lepšie prehrať než ani neskúsiť.

A staraj sa viac o svoje zdravie. Keď si uvedomíš, koľko je toho na svete úžasného, ale oddeľuje ťa od toho nemohúcnosť, budeš z toho skutočne nešťastný.

Zdieľaj článok na facebooku
145 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  Surfrock opúšťa Birdz, ale tento blog nám dáva cenné zrnká múdrosti.

  (Viem, že to znie ako výsmech, ale ten kúsok o surfrockovi si odmysli a ostatok som myslel vážne - sú to dobré rady a postrehy)
 2. 2
  Nicmanenapada

  28 ročný muž

  @pubertslatinocelny v pohode, Peťko, ja sa poteším vždy každému tvojmu komentáru.
 3. 3
  Primitiv

  25 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Svojmu by som odkázal: Vyjeb sa na to :D Tu nejde o to, že sa nesnažíš. Tu ide o to, že aj keď sa snažíš, proste nie si v ničom dosť dobrý.
 4. 4
  Dollish

  hrá sa, že má 2 roky
  „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

  A mozno keby si to povedal svojmu mladsiemu ja, tak by si to spravil aj tak, lebo by si si nevedel predstavit nasledky (love)
 5. 5
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  megaloman birdzu

  Som do teba