„Neprichádzam sa klaňať, prichádzam víťaziť...“

Za vidinou peňazí a úspešného života som odišiel do zahraničia, kde ako si väčšina myslí je život jednoduchý. Omyl je však pravdou, pretože tu vládne tvrdý kapitalizmus. Kto sa chce predať musí makať a kto nebude, ten bude pochovaný pod hordou ďalších čakajúcich na svoj malý „americký sen“.

Vidím ako každú noc pracujem a pomaly strácam nadšenie, ktoré som mal pred dvoma mesiacmi. Síce mám peniaze ale neviem čo s nimi, pretože sa cítim prázdny. Stratil som radosť z materializmu a pomaly strácam aj radosť sám zo seba. Ten progres, ktorý tu bol začal stagnovať a ja neviem ako dlho to ešte vydržím. Bude to len do konca roka? Alebo sa to so mnou bude vliecť aj ten ďalší?

Prišiel som aby som ukázal sebe, že na to mám. Preto som si našiel prácu v noci aby som otestoval svoju osobnosť. Chcel som zistiť akého silného ducha mám. Ale zároveň som chcel ukázať všetkým pochybovačom čo si vždy mysleli, že sa budem uberať kariérou zlodeja ako otec, že som iný.

Po dvoch mesiacoch sa vrátiš s plačom.

Len aby si si zarobil na chleba.

Čo tam chceš robiť? Umývať hajzle?

Budeš robiť na anglické kokoty ...

Podobných vecí som si musel vypočuť mnoho a teraz viem, že to bola čistá závisť a neprajnosť, ktoré sú u nás doma tak rozšírené.

Chcem ukázať, že na to mám a že sa dostanem vyššie, ale každým dňom mám pocit, že sa len plazím po zemi a ísť vyššie je jednoducho nad moje sily. Je to ako by sa zo mňa vytrácal život, pretože nevládzem. Všetky tie myšlienky v mojej hlave ma stále brzdia a nútia ma stáť na mieste. Nakoniec každý pochopí, že najväčší nepriateľ, ktorému musíš čeliť si ty sám. 

Zdieľaj článok na facebooku
5 odoberateľov
Padre557

Som typický internetový hrdina ... za PC frajer a v realite žebrák. Mojim poslaním na Birdzi je poukazovanie na degešov a ich jebnuté názory. Budem im ničiť životy a pamätajte, že dokým neskapem tak povstanem!

Komenty k článku

 1. 1
  Lukaso121

  27 ročný muž
  Nitra

  Nevies co s peniazmi? Napis sisi ,hodite sa k sebe
 2. 2
  Fr33rid3

  25 ročný muž

  to je ten prvotný ošiaľ s prvej druhej xxxx výplaty poznám to máš na účte cez 10 litrov čo mi Slováci (v zahraničí) našetríme / nasporíme za rok, má napr... človek s nemeckými koreňmi za 2 mesiace v čistom. Jediné čo ti poradím je vydržať kým si nezariadiš nejaké bývanie a dobrý prostriedok na dopravu lebo žiť v zahraničí je totálne nap*ču. Európa je v prdeli a čo sa týka ostatného sveta je to podobne. Žiť v kanade na matracoch v bunke a chváliť sa s 5000 dolármi mesačne je úbohé lebo je to úplne to isté ako tu v EU. Nehejtujem nikoho pretože ako si usteliete tak budete spať len to chce trochu pokory. Na margo sme s východnej Eu a tak nás tak bude brať každý či žijete v Londíne, Nemecku, Kanade a ja ešte neviem kde. Napríklad čo mám skúsenosť tak v Nemecku nás Nemci berú ako ekonomickú výpomoc kvôli nedostatku kvalifikovanej prac. sily čiže kto chodí do zahraničia pracovať a robí nám dobré meno toho chválim pretože sa tým zlepšujú medziľudské vzťahy.