Psí život

Zabuchol dvere a tie spôsobili dunivý zvuk, ktorý sa šíril jeho bytom ešte niekoľko sekúnd. Posadil sa do kresla a oprel sa. Konečne si mohol vystrieť nohy a uvolniť chrbát, pretože celý deň chodil a venoval sa svojej mizernej práci, ktorá mu nezarábala toľko koľko by chcel ale napĺňala jeho túžbu po dobrodružstve. 
Nahol sa nad stolík stojaci pred kreslom  a nalial si z takmer prázdnej fľašky whiskey do pohára, ktorý ležal vedľa nej. Zobral pohár do pravej ruky  a znova sa oprel o kreslo. Napil sa a nechal whiskey chvíľu v ústach aby cítil jej chuť a neskôr keď sa jej chuti nabažil preglgol. Bolo to horké sústo ale  padlo mu vhod tak isto ako aj cigareta, ktorú práve vytiahol z vrecka na svojej kockovanej košeli. Zároveň vytiahol aj svoj benzínový zapaľovač strieborno lesklej farby a zapálil si. 
Zhlboka potiahol a podržal dym v sebe. Trvalo to dlho ale keď vydýchol pocítil, že to je to pravé. Nemohol prestať myslieť na svoju prácu a už teraz mal v hlave ďalší prípad, ktorý by mohol riešiť ale aj človek ako on občas potreboval zastaviť a dať si pauzu. Znova ale tentokrát už len plytko potiahol a pozrel sa von malým oknom, ktoré bolo na jeho byte a pozeral na nočné mesto zahalené v rúšku temnoty a mäkkých svetiel reklamných bilbordov. Túto atmosféru upevňovalo aj pochmúrné počasie spôsobené silným dažďom, ktorý každou dopadnutou kvapkou naberal na sile.

Dofajčil svoju horkú cigaretu a ohorok udusil v popolníku ležiacom vedľa whiskey. Postavil sa a poobzeral sa po svojom malom a skromnom byte. Nebol to žiaden luxus ale pre odpočinok postačujúce miesto ak vám stačí vyspať sa na tvrdej sedačke. Podišiel k sedačke a posadil sa na ňu. Cítil, že svoje najlepšie roky má za sebou a bolo by vhodné kúpiť novú ale vtedy si uvedomí, že by to bola zbytočná investícia a radšej sa vyzuje. Zašpinené a od blata položí svoje čierne topánky vedľa postele a natiahne sa na ňu. Povzdychne si a zatvorí oči ale aj napriek tomu, že sa snaží zaspať počuje dážď tam vonku a pred jeho očami sa objavuje to telo, ktoré dnes ohľadával .... 

Toto je jednoducho psí život ... 

Zdieľaj článok na facebooku
3 odoberateľov
Padre557

Mohol by som tu o sebe napísať veľa ale pravda je, že sa mi nechce, pretože by sa to sem nezmestilo. Som zvláštna osoba, ktorá nenachádza pochopenie u ľudí a o to ťažšie to v tomto rýchlom a hektickom svete mám. Rád sa nechávam dlhé hodiny unášať hudbou a svojimi myšlienkami, pretože moja myseľ je jediné miesto kde mám to čo chcem mať a kde som sám sebe pánom. Uprednostňujem ľudí čo vedia čo je to pravé priateľstvo, pretože priateľstvo je pre mňa tá najvzácnejšia vec. Bohužiaľ moc priateľov nemám, pretože mnoho ľudí tak nemôžem nazvať. A prečo som tu? Môžem tu vyjadriť svoje pocity, ktoré nemám komu zveriť a možno v kútiku duše dúfam, že tu nájdem priateľa alebo priateľku, ktorým budem dobrým priateľom aj ja. To je asi tak všetko :) Ak to niekto dočítal až sem a zaujal som ho (čo sa často nestáva) tak mu veľmi ďakujem a prajem príjemný zvyšok dňa :) alebo ešte lepšie celý deň. A ak chce daná osoba vedieť viac stačí mi napísať, pretože konverzáciu/debatu neodmietnem :)

Komenty k článku