V tieni melanchólie

Som jeden z mnohých a zároveň jeden z mála. Jeden z tých, ktorí sú obklopení ľuďmi a aj napriek tomu sa cítia sami a v spoločnosti nesvoji.

Nemôžem si pomôcť ale je to moja povaha a ako Introvert a navyše Melancholik to už asi nezmením a musím sa zmieriť s tým aký naozaj som. Nemám rád párty, oslavy a miesta kde sa nachádza priveľa ľudí. Už len nakupovanie v obchodnom centre mi robí zle, pretože mám pocit, že ma všetci tí ľudia pozorujú a všímajú si ma. Keď za sebou niekoho započujem ako sa smeje mám hneď pocit, že sa smeje na mne a mne neostáva nič iné než s týmito myšlienkami zápasiť.

Neviem či je tá chyba v o mne alebo je to dnešnou spoločnosťou ale viem, že v spoločnosti sa nikdy dobre cítiť nebudem a zrejme ma ani nikto nepochopí a pre všetkých budem stále ten čo sa drží steny hoci je zábava v plnom prúde. Vraj je takých ako ja mnoho ale ja stále cítim, že som proti tomuto extrovertnému svetu sám a všetci idú proti mne. Je to ako byť ryba, ktorá sa snaží plávať proti prúdi ale ten je silnejší a vždy ju zmätie nižšie hoci sa táto ryba snaží plávať proti prúdu aj naďalej.

Nehovoriac o akejkoľvek smutnejšej udalosti, ktorá hrá na city. Myšlienky na tieto udalosti, ktoré by s vami nepohli ma doháňajú k niekoľkohodinovým myšlienkam a otázke: „A čo keby“?

Pre tento svet nezaujímavý a predsa som tu. Pre tento svet zbytočný a predsa som tu. Pre nikoho nestvorený a predsa som tu ... 

Zdieľaj článok na facebooku
4 odoberateľov
Padre557

Som typický internetový hrdina ... za PC frajer a v realite žebrák. Mojim poslaním na Birdzi je poukazovanie na degešov a ich jebnuté názory. Budem im ničiť životy a pamätajte, že dokým neskapem tak povstanem!

Komenty k článku

 1. 2
  Padre557

  20 ročný chalan
  Manchester

  @davajpozor hulil som raz v živote a vyplo ma ... aj to som spravil len preto aby som zapadol ...
 2. 4
  Nespiacakraska

  27 ročná žena
  Doma

  Mňa desia nákupné centrá...
 3. 5
  Vreskot000

  30 ročný muž

  podobne pocity som v istom čase prežíval aj ja, ale vzápätí somsa na to vykašľal a odosobnil som sa od toho. ver mi dá sa to. predstavi si to opačne. že každý na teba kašle. to je asi príjemnejšia varianta azda. niektoré veci si nesmieš pripúšťať, pretože si potom začneš domýšľať a môže sa to zle skončiť pre tvoj duševný stav.
 4. 6
  Verdamt

  25 ročný muž

  Drž sa, chlape.
 5. 7
  Padre557

  20 ročný chalan
  Manchester

  @vreskot000 v podstate ma to až tak netrápi (to neznamená, že to nie je nepríjemné) ale potrebujem sa podeliť o svoje pocity :) možno, že niekto to tak prežíva ako ja a rád si to prečíta a zistí, že nie je sám :)
 6. 8
  Vreskot000

  30 ročný muž

  je tu super....kvitujem to, treba vyjadriť svoje pocity, je to dobrá stránka toto tu presne to robím aj ja :) nech sa ti darí :)
 7. 9
  Kuko1965

  hrá sa, že má 0 rokov

  Mám rád introvertov a melancholikov.
  (Aspoň ma má kto počúvať.)
  :-)
 8. 10
  Kuko1965

  hrá sa, že má 0 rokov

  PS: Dal by som tam nadpis: vo svetle melanchólie. :-)
 9. 11
  Kuko1965

  hrá sa, že má 0 rokov

  PS: Dal by som tam nadpis: vo svetle melanchólie. :-)