Myšlienkové pochody

Zase na oblohe svieti mesiac v Splne a neviem ako vy, ale na mňa to strašne vplýva. Posledné dva mesiace som to ani nemusela vedieť a o nejakej štvrtej som to vzdala, pozrela som sa von oknom a bolo mi jasné, čo je za mojou Insomniou. Dnes o tom dopredu viem, takže sa táto moja nespavosť ešte zdvojnásobí. A tak asi nejdem spať.

Dnes mám taký zamýšľací deň a asi sa z toho potrebujem vypísať.

V prvom rade, som zažila naozaj super víkend. V piatok som sa obliekla a namalovala strašne atraktívne a išli sme s kamarátkou po dlhej dobe na party. Nie som moc party typ, ale celú dobu som sa cez lockdown s koronou tešila na to, keď sa pôjdeme lepiť telo na telo s neznámymi ľuďmi niekam na tancovačku. Splnila som si väčšinu z TO DO listu, čo som si túžobne napísala cez koronu, od nového piercingu, cez kúpený IQOS, alebo drahú penu do kúpelu, čo sa dá kúpiť len v Auparku a tak som sa teda v piatok išla lepiť na cudzích ľudí. S kamarátkou sme predtým išli na byt za známymi, kde som vypila nekresťanské množstvo ginu tonicu, po dlhej dobe si zahúlila a bavila sa v mužskej spoločnosti. A potom sme išli na party a áno, zahrali tam moju obľúbenú pesničku, tancovala som tri hodiny vkuse, nepostihol ma môj randomný opilecký breakdown ale pekne som o pol štvrtej slušne nastúpila na taxík a išla som domov. Po ceste taxikárovi dali fúkať a ja som prosila policajtov nech dajú fúkať aj mne, ale nedali, tak sme sa aspoň spolu zasmiali.

V sobotu nás zobrali chalani z bytu na Zlaté Piesky, super sme sa zabávali, jedli ovocie a pili veľa vody aby sme telu dali čo potrebuje po prepitej noci, mala som super Ceasar šalát a ja čo bývam biela ako stena som sa prvý deň opálila.

A dnes sme sa zase vrátili na Zlaté Piesky už len s kamoškou, opalovala som sa hore bez na nafukovačke a pozrela som sa na ľudí a zažila som niečo, čo zažívam posledné mesiace skoro stále. Bola som šťastná. Pozerala som sa na ľudí a uvedomila som si, že som konečne zapadla do davu šťastných ľudí po rokoch smútku a depresie. V tom krátkom okamihu som si spätne uvedomila beznádej, ktorú som prežívala posledných 4 roky s ex a po rozchode a myslela som si, že to je bežný stav. No nie. Nebol.

On bol strašne lakomý a necieľavedomý. Stačilo mu málo a aby ušetril peniaze, ktoré potom minul na blbosti sme si odopierali to čo si teraz dovolím bežne. Miesto hnusného langošu si konečne doprajem 10€ obed na Wakelakeu, miesto piva si dám Gin tonic a kľudne si doprajem aj predraženú shishu a domov sa odveziem taxíkom. A zaujímavé, že stále mám viac peňazí ako keď sme boli dvaja. A áno, aj toto ma robí šťastnou, že si môžem dopriať.

Tento mesiac som si kúpila tulivak, kúpila som si super drahý reprák do izby, kúpila som si haldy oblečenia a segre som nakúpila na narodky darčeky za dosť peňazí. A som z toho šťastná.

Som šťastná aj z toho, že denne nehúlim ako pri ňom, že si dopriavam veľa zdravého jedla, že pijem oveľa menej alkoholu a z toho, že mám kamarátky. Toto všetko ma robí šťastnou a šťastnou ma robí aj sloboda, ktorú mám. Vysadila som lieky, prednedávnom a stále som šťastná a konečne po dlhej dobe psychicky vyrovnaná.

Teraz idem odveci, ale toto sú proste moje random zamýšlania. Dnes má moja mačka 8 rokov a ja som s ňou dneska ležala na tulivaku a hovorila som jej, že dúfam, že ďalších 8 rokov so mnou ešte bude. Je to super mačka a keď niekto hovorí, že nemá rád mačky, lebo sú neni tulkavé alebo, že sú falošné tak vám musím povedať, že to je lož. V období keď som hladala pomocnú ruku prišla pomocná ťapka a je to kurva pravda. Preto mám moje mačky rada a Pepsi je moje obľúbené dieťa z nich dvoch aj keď by som to asi nemala priznávať, napriek tomu, že všetkým sa viac páči povahovo aj vzhľadovo Porthos.

Zajtra má narodky ex a ja mu prvý krát nezablahoželám. Žijeme si svoj život, ja aj on. A každému sa darí lepšie. Jediné, čo musím priznať, že aj keď to budú "čochvíla" 2 roky od rozchodu, na túlkanie a sex sa mu nikto nevyrovná a to je niečo čo je bohužiaľ pravda, ale verím, že raz ten pocit príde aj pri niekom inom. A nebudem klamať, že hlavne teraz v lete mám chuť to pekné pri niekom nájsť, ale prestala som to siliť. Vymazala som si zoznamky a spolieham tak trochu na osud, že ma k tomu v správnu chvílku privedie.

No a tak, zajtra budem dlho spať, lebo môžem a na obed upečiem kuracie stehná a zemiaky lebo som to dávno nemala. :D 
Zdieľaj článok na facebooku
19 odoberateľov
Plavam_zivotom

Nemiluj tak nadovšetko, nie bez prekážky, zakazuj lásku, drv ju, mraz ju, tak drž cit lásky.

Komenty k článku

 1. 1
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  :) som kedysi niekde počul že "Hej, depresia sa ťažko lieči liekmi, keď je v danom prípade len primeranou reakciou na životné okolnosti"

  som rád že si si dosiahla pekné životné okolnosti :)
 2. 2
  Endre-silentname

  32 ročný muž
  letím niekde v oblakoch

  Nie je nič lepšie ako vnútorne dospieť k pocitu, že si šťastná.