Najdôležitejšia osoba

Už dlhšie som na tom zle. V podstate, už ani neviem, kedy som bola skutočne spokojná a šťastná dlhšie ako pár dní. Posledné dni sa to však celé zhoršilo do tých najabsurdnejších rozmerov, aké si viete predstaviť.

Všetko okolo mňa sa zrútilo a ja som po dlhých rokoch spravila niečo nemysliteľné. Ublížila som sama sebe fyzicky. A veľmi.

Nejdem písať, čo tomu predchádzalo, nejdem písať, kto všetko za to môže a do akej miery. Nejdem písať o tom, akú ťažkú minulosť som mala, aký vzťah som prežila a ako skončil.

NIE.

Napíšem len o jednej osobe. Jedinej osobe, ktorá je teraz najpodstatnejšia a najprednejšia. Jediná osoba, ktorá skutočne nesie zodpovednosť za toto všetko a jediná osoba, ktorá dopustila, že to zašlo, tak kam to zašlo.

Tou osobou som JA.

Posledné roky môjho života som sa neustále utápala, morila s nepriazňou osudu, hľadala príčiny v prekliatí, v zlých energiách, vo svojej minulosti, v detstve. Na všetko som vždy mala výhovorku, prečo vec odložiť, prečo na niečo nie je v danú chvílu vhodný čas. Za svoje nešťastie som obviňovala druhých. Nechápte ma zle. Nechcem samú seba teraz začať ešte viac dojebávať, to nie. Práve naopak. Chcem si vážiť samú seba. Chcem sa to naučiť. Chcem sa naučiť žiť sama so sebou, tráviť čas osamote, chcem zvládať svoje životné úskalia. Chcem si konečne nájsť dobrú, stálu prácu, chcem v nej vydržať. Chcem si šetriť peniaze a chcem si plniť SVOJE sny. Chcem sa zamerať na seba, chcem sa vrátiť k starým záľubám, nech prídu komukoľvek akokoľvek hlúpe, chcem počúvať hudbu čo sa páči mne a tráviť čas na miestach, kde som rada.

A naopak, už nechcem už aby môj život závisel od niekoho nálady a nechcem aby sa tá moja nálada odvíjala od toho, či sa ku mne niekto správa tak alebo inak. Nechcem byť v neustálom strese, z toho či si môžem dovoliť správať sa podľa svojej prirodzenosti, aby som sa náhodou neprestala páčit niekomu inému. Nechcem byť niekoho nástroj na uspokojenie. A rozhodne nechcem stratiť svoju česť.

A preto som sa rozhodla. Lebo inak ako rozhodnutím to nejde. Rozhodla som sa prestať žiť v minulosti. Rozhodla som sa, že sa pohnem ďalej. Rozhodla som sa, že to zvládnem. Rozhodla som sa, že môj život bude už len pekný. Rozhodla som sa, že človek, ktorý mi ubližoval, už bude len moja minulosť a nikdy nie prítomnosť ani budúcnosť. A rozhodla som sa, že odpúštam. Odpúšťam svojmu bývalému, odpúštam svojim rodičom, odpúšťam kamarátom aj bývalým kamarátom. A v neposlednom rade. Odpúšťam sama sebe.

Zdieľaj článok na facebooku
17 odoberateľov
Plavam_zivotom

Nemiluj tak nadovšetko, nie bez prekážky, zakazuj lásku, drv ju, mraz ju, tak drž cit lásky.

Komenty k článku

 1. 1
  Evkasv

  22 ročné dievča

  nepoznám ťa a neviem čim si si prešla, ale ak skutočne veríš tomu čo si napísala, tak si spravila veľký krok dopredu, len treba myslieť aj na to, že aj teraz možu prisť nejaké krízy, a treba sa k tomu vedieť postaviť takym spôsobom, akym si napisala toto.veľa sily :)
 2. 2
  Melancholik

  28 ročný muž
  Bratislava

  prajem ti nech je všetko už len lepšie... ale stojí to vždy energiu a neustálu prácu na sebe, prajem veľa síl!
 3. 3
  Mayben

  28 ročná žena
  Vraj najväčšia diera

  Ty to všetko zvládneš! (love)
 4. 4
  Kakofonicka

  29 ročná žena
  Wonderland

  vela vela sil ti prajem! (love)
 5. 5
  Majmarad

  36 ročný ujo

  :) ♥ sme tu s tebou a pre teba, nikdy na to nezabudni. krásne si to napísala :)
 6. 6
  Pubertslatinocelny

  33 ročný muž
  zvláštne ticho vzniklo

  Všetko dobré prajem :)
 7. 7
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Podstatné je teraz pre teba vrátiť sa k bývalému, na to sa musíš sústrediť a spraviť pre to všetko, bo len v jeho náručí je tvoje šťastie :) Držím palce a píš viac :)
 8. 8
  Plavam_zivotom

  24 ročné dievča

  @antifunebracka skutočne neviem či si to myslel reálne alebo ironicky ...