D

Dnes, presne na Dušičky, mám také nemilé výročie. Presne rok od môjho (skoro úspešného) pokusu si vziať život. Zvláštne je, že tým dňom sa mi úplne zmenilo myslenie a život.

Komenty k statusu

 1. 1
  Plavam_zivotom

  25 ročná žena
  Vianočný elf birdzu

  Do toho momentu bol rok 2019 pre mňa duševným utrpením, bolesťou a denno-denne som myslela len na to, že by som tu už radšej nebola. Bola som chodiaca troska a pamätám si, že som plakala vkuse. Naozaj, že vkuse niekoľko krát denne a nikto mi nevedel pomôcť, hoci chceli, nemohli, lebo som im to nechcela dovoliť. Ale na druhý deň, keď som sa prebrala, som pocítila obrovskú vôlu žiť, neskutočný príval síl, lásky, sebalásky, otvorili sa mi oči, že na mojom živote záleží.

  Rok 2020 som si maľovala ako new start, nooo ako pekne som to mala našliapnuté, len táto situácia s covidom to tak trošku posrala, ale myslím, že to tak veľmi dobre psychicky zvládam aj vďaka tej sile, ktorá prišla.

  2.11.2019 sa stala zo mňa nová osoba a ja som strašne vďačná, že som prežila a že sa mi tak strašne paradoxne v ten deň otvorili oči až takto , na pokraji síl.

  Prosím, všetci, ktorí niekedy budete uvažovať nad tým, že by ste chceli zomrieť, verte mi, že to v poslednom možnom momente oľutujete, už to nebudete môcť vrátiť naspäť. Ja som omdlela s pocitom, že už sa nikdy nepreberiem a to, že som sa prebrala bol ten najkrajší dar na svete. Nič a hlavne NIKTO na svete nestojí za to aby ste sa vzdali života, vždy si ten život môžete vylepšiť a prispôsobiť.
  Ak máte v živote nejakých idiotov, či už to je rodina, kamoši , kolegovia alebo v mojom prípade ex frajer , jednoducho ich vyškrtnete zo života, Fuck off, nech je to kto chce, keď vám strpčuje život, proste ho odstrihnite.
  Ak robíte prácu, ktorá vás nebaví, odíďte, jebte na to, choďte robiť niečo čo je možno pre ostatných podradné, málo platené , ale keď to chcete choďte si za tým.
  Nežite kde nechcete, nerobte čo nechcete, nebuďte na mieste kde nechcete byť a hlavne nezostávajte vo vzťahu s ľuďmi, ktorí vám ubližujú. Vy ste tá najdôležitejšia osoba, no matter what.
 2. 2
  Wewo

  27 ročný muž

  ale ved dusicky boli vcera
 3. 3
  Kerrang

  28 ročný muž

  Nejak som sa tam nedočítal kvôli čomu si to omdlela ...si si podrezala žily?

  No a výstraha aj iným dievčatám a ženám, nikdy si nesiahajte na život, či už kvôli ex alebo že by ste zostali s deckom samé ...je kopu mužov, čo je samých aj lepších ako boli tí pred vami ...možno boli celý život samy, ale to nie je chyba, a milujú Vás o to viac a aj také aké ste
 4. 4
  Plavam_zivotom

  25 ročná žena
  Vianočný elf birdzu

  @wewo Pokial viem 1.11. je deň všetkých svätých a 2.11. je pamiatka zosnulých čiže dušičky, ale myslím si, že je to to najmenej podstatné na texte.
 5. 5
  Plavam_zivotom

  25 ročná žena
  Vianočný elf birdzu

  @kerrang Tabletky.
  A myslím, že samej mi je lepšie, kým skutočne nenájdem toho pravého človeka pre mňa. Nechcem zúfalo niekoho len aby som nebola sama. Chcem človeka s osobnosťou.
 6. 6
  Darkpassenger

  28 ročný muž
  V tvojej hlave

  Stačí si uvedomiť že nakoniec život sa vzdá človeka nie človeka zivota a vtedy vieš že je to tak či tak win a stačí si to tu len odkrútiť ... no a životom plávať nemusíš stačí sa nechať unášať potom je všetko v pohode
 7. 7
  Kerrang

  28 ročný muž

  @plavam_zivotom kto je pre teba tým pravým človekom, aký by mal byť?
 8. 8
  Narazuvzdornaa

  26 ročná žena
  bridge troll

  @kerrang Ty PRESTAN prosim, preboha

  Naozaj nikoho nezaujima, ze si zufaly najst si priatelku, a nehovorim to v zlom, ale potrebujes sa liecit. Toto je obsesia a ak sa takto spravas aj v realnom zivote, znizuje to aj tvoju vlastnu kvalitu zivota. Dostanes sa raz do velkeho pruseru, nemozes toto robit proste. Nehovori sa zenam, ze maju zostat nazive kvoli tomu, ze nejaki chudaci by ich aj tak chceli, to nie je ziaden dovod a nikoho to nezaujima.
 9. 9
  Narazuvzdornaa

  26 ročná žena
  bridge troll

  A k povodnemu statusu: som na teba hrda (love). (love)

  Drz sa
 10. 10
  Kerrang

  28 ročný muž

  @narazuvzdornaa ja som podľa teba chudák alebo ten čo je dlho nezadaný? ...je len celkom nefér takýchto hádzať do jedného vreca ...a poviem to tak, každý má svoju osobnosť
 11. 11
  Tarassaco

  7 ročný chlapec

  @kerrang je trošku nevhodné rozhadzovať si siete pod takýmto statusom. Pokus vziať si život je naozaj citlivá téma, skús to rešpektovať a nie hneď upriamovať pozornosť na seba...

  K @1 - som hrozne rada, že to tak dopadlo a dúfam, že pre teba bude život už len lepší. (love)
 12. 12
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Pani lesa

  @kerrang ty si neuvedomuješ, aké je od teba hnusné, že ty ešte aj pod statusom, kde niekto hovorí o tak nahovno období v svojom živote, že to takmer nezvládol, musíš hovoriť o sebe?

  Keď ti ľudia vravia, že sa máš dať liečiť, nemyslia to ako urážku. Ak by si niekoľko mesiacov v kuse len zvracal, a niekto ti povie, preboha, rob s tým niečo, aj vtedy by si sa tváril dotknuto a tváril sa, že ťa len nikto nechápe?
 13. 13
  Kerrang

  28 ročný muž

  Hovorila o ex, ale dobre ...radšej som sa nemal vyjadrovať, lebo tu ženy majú krámy alebo sú s počasím veľmi podráždené, že zas som zlý len ja..
 14. 14
  Kerrang

  28 ročný muž

  A to som sa pritom snažil byť milý, ale nejdem už nič písať ako som to myslel a čo malo ísť, čo som sa tým snažil povedať
 15. 15
  Kerrang

  28 ročný muž

  *o
 16. 16
  Quattroformaggi

  25 ročná žena
  v jeho objatí

  @kerrang "Všetci ste blbci, len ja som lietadlo."
  Samozrejme, vždy za všetko môžu precitlivené ženy s kramami, ale aby si sa konečne pozrel na seba a uvedomil si, jak debilne sa správaš, to nie. (thumbs)
 17. 17
  As

  tvári sa, že má 3 roky
  Hneď za rohom

  @13 panebože, chlapče, rob so sebou niečo
 18. 18
  Kerrang

  28 ročný muž

  @quattroformaggi ja som neurazil, ani som neurážal žiadnu ženu ...chcem len nájsť pochopenie aj tým čo som chcel povedať, že nie je zlé dať šancu aj staršiemu, ktorý nemal vzťah a išlo o to, že nie každý vie využiť ...ale tak budem to skúšať inde u žien, napríklad si nájdem ďalšie na zoznamke ...a ešte to som chcel povedať, že ty si vsetky svoje chyby dokonale vidíš, že nikto cudzí o tebe nepovie, že sa správaš v určitých veciach zle, však?
 19. 19
  Tarassaco

  7 ročný chlapec

  @kerrang @13 prosím?

  Naozaj si skús prečítať, čo si napísal a porozmýšľať, prečo je zlé, keď sa niekto zverí s citlivou témou zo svojho života a ty na to hneď nadviažeš sebeckými účelmi. Hej, spomenula ex, ale nie preto, aby si tu niekto z toho robil zoznamku, ale preto, aby povzbudila ľudí v ťažkostiach, že môžu byť šťastní aj bez tých ex, priateľov a kohokoľvek iného, kto im strpčuje život...
  Je normálne, že si si to možno nevšimol, keď si to písal - to sa stáva, ale skús si to priznať a nie hneď obviňovať nás z nedostatku úsudku následkom menštruácie (wtf?).
 20. 20
  Wewo

  27 ročný muž

  @plavam_zivotom :O potom mi bola posunutá nesprávna informácia :O
 21. 21
  Quattroformaggi

  25 ročná žena
  v jeho objatí

  @kerrang ale ty si absolútne neuvedomuješ, že tento status je o niečom úplne inom? len ty si evidentne všade dokážeš nájsť priestor na svoj egotrip a zúfalé vyplakávanie :D
 22. 22
  Kerrang

  28 ročný muž

  No dobre, nebolo to správne práve povedať to tu (to súhlasím) ...ma to mrzí, ale pokúste sa vžiť do pocitov človeka, čo nikdy nič nemal a je ako ja 28 rokov alebo aj viac bez vzťahu ...však takto sa zle žije, ide to už na nervy @Tarrasaco @Quattroformaggi
 23. 23
  Kerrang

  28 ročný muž

  @quattroformaggi ja nemám vysoké ego, inak by som mohol mať skôr babu akú chcem a nebyť len kamarát
 24. 24
  Thinkaboutjustice

  28 ročný muž

  @kerrang to, ze si dlhodobo sam ti nedava opravnenie do kazdej moznej chvilky zakomponovat fakt, ze si este nikoho nemal. Skus byt viac empaticky a rozlisovat, kedy je vhodne nieco povedat a kedy to vhodne nie je. Autorovi statusu je nakoniec to, co tu prezentujes absolutne jedno (odhliadnuc od toho, ze je to maximalne nevhodne), ale degradujes tak primarne sam seba. To aj v realnych situaciach vyuzivas kazdu moznu prilezitost na to, aby si spomenul, ze si sam, nemal si dievca a je ta najviac deprimujuca vec ? Pretoze to posobi neskutocne zufalo. Nie si prvy ani posledny, kto v takomto veku este nikoho nemal, pre boha... A pokial nezmenis sam seba, tak to pravdepodobne este nejaku dobu aj ostane. Ale ty si aj tak z toho opat nic nezoberies.
 25. 25
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 1 rok
  neexistuje

  @kerrang kero nie, zivot fakt nie je len o tom, ci ta ma kto pojebat, alebo nie.
 26. 26
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 1 rok
  neexistuje

  A btw "pokuste sa vzit" co keby si sa vzit pokusil raz ty, ty chuju, do holky, ktora sa pred rokom skoro zabila a VOBEC ju nezayjima tvoja sebalutost o tom, ze nemas kam zasunut svoju klobasku. Jaaaaaj kokot.
 27. 27
  Kerrang

  28 ročný muž

  @staphylococcus ja vážne nechcem len po*ebať ...na to si vystačím aj sám toľko, no cítim sa sám, chýba mi niekto..
 28. 28
  Plavam_zivotom

  25 ročná žena
  Vianočný elf birdzu

  @narazuvzdornaa @tarassaco @mielikki @staphylococcus @quattroformaggi

  Ha :D Ja keď to napísal, tak mi tiež skoro oči vypadli z jamiek, že pane Bože, on sa diví, že ho tu niekto obviňuje, že je chorý, keď ešte aj pod takýmto statusom si začne naháňať baby, ale dúfala, že som, že som to zle pochopila a nechcela som byť k nemu zase zlá, tak som to nechala tak. Dík, že ste tie veci vypovedali za mňa.

  @Kerrang, kámo, ja viem, že si ZASE budem drať prsty, ale napíšem to v čo najväčšej skratke. To tvoje zúfalé volanie po partnerke pôsobí tak, že : Je mi jedno s kým budem chodiť, len nech už kurva s niekým chodím. Vieš čo? Ja ti to z celej duše prajem. Lebo až keď sa nejaká trubka chytí na toto pochopíš ako kokotne si jednal. Že k láske treba trochu viac aby tá osoba, ktorú máš proste len existovala. Ja som za tento rok odkedy sa neschádzam z bývalým mohla byť zadaná kľudne aj 4x už, ale nie som a to to boli fakt na zváženie zaujímaví ľudia. Ale k láske treba viac. Veci ako dôvera, chémia, spoločné hodnoty a mám v hlave určité nároky čo už neodtolerujem a čo práveže vyžadujem. A rovno ti poviem, že k tvojej poznámke, že je kopa iných mužov, s ktorými by som bola šťastnejšia, no pri tebe by ma vystrelo asi do dvoch dní, pretože bez urážky ale s človekom s tak malým IQ a EQ by som nebola ani keby bol posledným človekom na planéte.
 29. 29
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 1 rok
  neexistuje

  @kerrang cloovece ale s takymto pristupom si nikoho nenajdes.
 30. 30
  Kerrang

  28 ročný muž

  @plavam_zivotom Opýtam sa takto, hlásila si sa na VŠ alebo vyštudovala si ju?
 31. 31
  Burn

  28 ročná žena
  Praha

  @kerrang Pardon ze sa do toho miesam, ale kam mieris toto scestnou otazkou? O com to vypoveda, ked VS dnes vystuduje skoro akykolvek debil, a ze ich poznam a poznala som dost. Zdravy rozum sa pocita v zivote (pre tvoju informaciu aj v tom partnerskom) ovela viac nez nejaky titul a diplom, tak neviem, ci musela padnut tato zbytocna otazka alebo som len nepochopila pointu.
 32. 32
  Kerrang

  28 ročný muž

  @burn Ja si vyprosím, aby mi ona hovorila, že mám malé IQ aj EQ, keď nevie prakticky o mne nič, nepozná ma, nevidela ma a nevie aký žijem svoj osobný život ...preto som tým mieril, keď sa ma snaží zas urážať
 33. 33
  Kerrang

  28 ročný muž

  A aj ľutujem, že som sa sem ozval ...stálo ma to viac nervov ako to, čo som tu chcel iba nevinne povedať ...miesto toho tu znášam zase flame :-/
 34. 34
  Plavam_zivotom

  25 ročná žena
  Vianočný elf birdzu

  @kerrang Vidím ako reaguješ, na aké kraviny sa pýtaš a čo vypúšťaš z "úst", hlásila som sa na dva odbory - učiteľstvo a politológia a na obe ma prijali, nešla som však na žiadnu, robím v inej sfére a sorry, je ti tá VŠ na prd platná, keď robíš niekde v továrni. Neviem čo sa stále vychvaluješ školou, ktorú ani nevyužívaš. Radšej budem osoba so zdravým rozumom bez VŠ, ako osoba čo nevie pohnúť mozgom ani v základnej komunikácií a nevie nič o empatií z VŠ. Týmto si ťa blokujem , nech už mi na nič nemôžeš reagovať, lebo čo komentár , to skvost, maj sa.
 35. 35
  Feelagain

  23 ročné dievča
  based in Brno

  @kerrang som nevedela, ze na SPU v Nitre s titulom dostanes aj odmerane IQ a EQ
 36. 36
  Burn

  28 ročná žena
  Praha

  @kerrang IQ neviem, ale z niektorych Tvojich komentarov sa naozaj da sudit, ze mas nizke EQ. A to ja nemyslim uplne zle, ja ho napriklad tiez mam velmi nizke, viem to o sebe a snazim sa s tym pracovat. Zial podla mna sa velmi neda EQ naucit alebo ziskat, ale ked si uvedomis, ktora cast Tvojho "ja" a ktore Tvoje myslienky a nazory su jeho prejavom, da sa napriklad byt v niektorych situaciach radsej ticho, a tak aspon nikoho nesklames a/alebo nepoburis a/alebo neposobis ako asocial.
 37. 37
  Tequila

  26 ročná žena
  Košice

  :D super je to tu :D :D
 38. 38
  Br4nisl4v

  16 ročné dievča
  [bɜːdz æni] Birdzany poVianočné

  You Koksou, but koment @30 ma odrovnal ale že na totálku, takto si presne predstavujem dokonalý scenár ku crazy absurd dada brainless comedy, zvažoval niekto, že ten človek len testuje, ako ďaleko sme schopné zájsť v trpezlivosti vysvetľovať absolútne základné veci, čo sa týka komunikácie žena-muž, tomu najasociálnejšiemu, mizogýnnemu trapákovi, ktorý ani len netuší, že robí niečo zle? Ja sa bavím kráľovsky a stále som v tom, že Andy Kraus píše scenár k najlepšej absurdcomedy series ever. Oscar toto nemôže nezískať, keby ich prosil na kolenách, aby mu ho nedali!!!